Превосходя Ваши ожидания
 Одесса, пр-т Гагарина 12А, БЦ "Шевченковский", эт. 12

Для пенсіонерів передбачаються чергові покращення

5 дек. 2016

Верховною Радою України 18 листопада 2016 року одержано проект Закону про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (щодо тимчасового звільнення від оподаткування депозитних вкладів громадян, які отримують пенсію за віком).

За задумом авторів основною метою прийняття законопроекту є підтримка громадян України, які отримують пенсію за віком, шляхом звільнення їх від оподаткування при розміщенні депозитних вкладів у банках.

Так, Проектом пропонується доповнити підрозділ 1 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України новим пунктом, згідно із яким тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб дохід у вигляді процентів, нарахованих на суму поточного або депозитного (вкладного) банківського рахунку для громадян, які отримують пенсію за віком і якщо сума на цьому рахунку не перевищує 100 тисяч гривень.

Таким чином, у разі прийняття зазначеного закону та набрання ним чинності, пенсіонери зможуть отримувати чистий дохід у вигляді процентів, нарахованих на суму депозиту без їхнього оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, на сьогоднішній день в Україні ставка податку становить 18% (до 01 січня 2016 року ставка становила 20%), що є досить істотною сумою, яка для багатьох людей зводить нанівець сам сенс подібних капіталовкладень.

Іншою суттєвою проблемою є те, що більшість з пенсіонерів не здатна в принципі заощаджувати кошти та вносити їх на банківські рахунки, оскільки розмір пенсій є дуже низьким.

Отже, згаданий законопроект, нажаль, не вирішуватиме нагальні проблеми більшості пенсіонерів України, а є лише «косметичним» проектом, яким зможуть скористатися окремі категорії громадян, які досягли пенсійного віку.

 

Віталій Булат

провідний юрист АО "АФ "ДОМІНАНТА"

Теги: пенсіонери, ПКУ

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Взыскание процентов после окончания срока действия кредитного договора – вне закона

По данным НБУ с начала 2017 года рынок банковских услуг населению значительно оживился.

Те, у кого есть деньги – несут их в банки (преимущественно в государственные) на депозит. Те, у кого их нет – берут кредиты.

Учитывая невысокие доходы населения, люди зачастую склонны взять кредит в банке, тем более, что предложений на этом рынке более чем достаточно.

Договор о неразглашении или как обезопасить свой бизнес от болтунов

В связи с бурным развитием различных форм предпринимательской деятельности в Украине все большую актуальность со стороны предпринимателей приобретает вопрос о том, как обезопасить свой бизнес от разглашения коммерческой тайны. Такая тенденция не является спонтанной, так как в условиях довольно сильной конкуренции, коммерческая тайна иногда имеет большую ценность, чем материальные активы того или иного предприятия.

Законно ли вести наблюдение за своими работниками?

В феврале 2018 Верховной Радой Украины получен проект Закона Украины «О внесении изменений в Кодекс законов о труде Украины (относительно усиления гарантий права работника на приватность и тайну корреспонденции)».