Превосходя Ваши ожидания
office@dominanta.od.ua
 Одесса, пр-т Гагарина 12А, БЦ "Шевченковский", эт. 12

Для пенсіонерів передбачаються чергові покращення

5 дек. 2016

Верховною Радою України 18 листопада 2016 року одержано проект Закону про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (щодо тимчасового звільнення від оподаткування депозитних вкладів громадян, які отримують пенсію за віком).

За задумом авторів основною метою прийняття законопроекту є підтримка громадян України, які отримують пенсію за віком, шляхом звільнення їх від оподаткування при розміщенні депозитних вкладів у банках.

Так, Проектом пропонується доповнити підрозділ 1 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України новим пунктом, згідно із яким тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб дохід у вигляді процентів, нарахованих на суму поточного або депозитного (вкладного) банківського рахунку для громадян, які отримують пенсію за віком і якщо сума на цьому рахунку не перевищує 100 тисяч гривень.

Таким чином, у разі прийняття зазначеного закону та набрання ним чинності, пенсіонери зможуть отримувати чистий дохід у вигляді процентів, нарахованих на суму депозиту без їхнього оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, на сьогоднішній день в Україні ставка податку становить 18% (до 01 січня 2016 року ставка становила 20%), що є досить істотною сумою, яка для багатьох людей зводить нанівець сам сенс подібних капіталовкладень.

Іншою суттєвою проблемою є те, що більшість з пенсіонерів не здатна в принципі заощаджувати кошти та вносити їх на банківські рахунки, оскільки розмір пенсій є дуже низьким.

Отже, згаданий законопроект, нажаль, не вирішуватиме нагальні проблеми більшості пенсіонерів України, а є лише «косметичним» проектом, яким зможуть скористатися окремі категорії громадян, які досягли пенсійного віку.

 

Віталій Булат

провідний юрист АО "АФ "ДОМІНАНТА"

Теги: пенсіонери, ПКУ

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Кто разрешил строить высотный отель на 13-й станции Большого Фонтана?

На прошлой неделе бурное обсуждение одесситов вызвала статья на Думской с красноречивым названием «Суд разрешил строить высотный «отель» на 13-й Фонтана». Давайте попробуем разобраться кто же на самом деле санкционировал скандальное строительство по ул. Львовской 1-Б и при чём тут суд.

Блокировка налоговых накладных

22 марта 2018 года вступило в силу Постановление КМУ от 21 февраля 2018 г. № 117 «Об утверждении порядков по вопросам остановки регистрации налоговой накладной / расчета корректировки в Едином реестре налоговых накладных».

Страна продолжает бороться с неплательщиками алиментов

В мае 2018 года Верховной Радой Украины принят за основу проект Закона Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины по созданию экономических предпосылок для усиления защиты права ребенка на надлежащее содержание» (регистрационный № 8296), поданный народным депутатом Украины Луценко И.С.