Превосходя Ваши ожидания
 Одесса, пр-т Гагарина 12А, БЦ "Шевченковский", эт. 12

Відтепер присяжні будут розглядати і цивільні справи

6 марта 2017

Законодавчі основи діяльності суду присяжних містяться в Законі України «Про судоустрій і статус суддів» та Кримінальному процесуальному кодексі України.

Згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів», народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних. Даним законом також визначено статус присяжних.

Кримінальний процесуальний кодекс України встановлює порядок кримінального провадження судом присяжних, та визначає, що суддя – це голова, заступник голови, суддя Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів, які відповідно до Конституції України на професійній основі уповноважені здійснювати правосуддя, а також присяжний (стаття 3. Визначення основних термінів Кодексу).

Донедавна інститут присяжних використовувався лише в кримінальних справах а народні засідателі у цивільних справах. Проте в наших реаліях у судах завжди не вистачало бажаючих зайняти відповідальну посаду присяжного чи народного засідателя, в звязку з чим судовий розгляд відповідної категорії справ затягувався.

Для врегулювання зазначеного питання законотворці вирішили об’єднати ці дві категорії «непрофесійних суддів» в одну та 09.02.2017 року було прийнято відповідний закон, про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України, яким фактично всіх народних засідателів визнано присяжними.

Станом на 06.03.2017 року закон знаходится на стадії «направлено на підпис Президенту» та найближчим часом буде опублікований.

 

 

 

Віталій Цвігун

керівник судової практики ОА "АФ "ДОМІНАНТА"

Теги: присяжні, цивільний процес

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Новое из практики Верховного Суда касательно освобождения от уплаты судебного сбора

За довольно короткий период работы нового Верховного Суда уже сформировано несколько правовых позиций по вопросам освобождения от уплаты судебного сбора. Ввиду того, что решения Верховного Суда является образцом для судебной практики, суды общей юрисдикции должны придерживаться следующих выводов.

Что делать если вас достали коллекторы?

В последнее время очень часто к нам обращаются клиенты со словами «меня достали коллекторы, они звонят мне, моей семье, родителям, друзьям и т.д., угрожают физической расправой, изнасилованием и прочее, помогите…».

Налог на нежилую недвижимость

Немного из истории вопроса

Нежилая недвижимость до 2015 году не являлась предметом налогообложения налогом на недвижимое имущество, отличное от земельного участка. Однако, в декабре 2014 года законодатели по давней традиции почти «под елочку» сделали подарок налогоплательщикам и внесли изменения в Налоговый кодекс Украины (далее НК).