Превосходя Ваши ожидания
 Одесса, пр-т Гагарина 12А, БЦ "Шевченковский", эт. 12

Відтепер присяжні будут розглядати і цивільні справи

6 марта 2017

Законодавчі основи діяльності суду присяжних містяться в Законі України «Про судоустрій і статус суддів» та Кримінальному процесуальному кодексі України.

Згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів», народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних. Даним законом також визначено статус присяжних.

Кримінальний процесуальний кодекс України встановлює порядок кримінального провадження судом присяжних, та визначає, що суддя – це голова, заступник голови, суддя Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів, які відповідно до Конституції України на професійній основі уповноважені здійснювати правосуддя, а також присяжний (стаття 3. Визначення основних термінів Кодексу).

Донедавна інститут присяжних використовувався лише в кримінальних справах а народні засідателі у цивільних справах. Проте в наших реаліях у судах завжди не вистачало бажаючих зайняти відповідальну посаду присяжного чи народного засідателя, в звязку з чим судовий розгляд відповідної категорії справ затягувався.

Для врегулювання зазначеного питання законотворці вирішили об’єднати ці дві категорії «непрофесійних суддів» в одну та 09.02.2017 року було прийнято відповідний закон, про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України, яким фактично всіх народних засідателів визнано присяжними.

Станом на 06.03.2017 року закон знаходится на стадії «направлено на підпис Президенту» та найближчим часом буде опублікований.

 

 

 

Віталій Цвігун

керівник судової практики ОА "АФ "ДОМІНАНТА"

Теги: присяжні, цивільний процес

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Сигнал из Страсбурга… Услышит ли Украина?

В последние годы Украина уверенно является лидером одного из значимых европейских рейтингов, а именно по количеству обращений граждан в ЕСПЧ. Как показывает статистика, в 2016 году, чуть ли не каждое 4 заявление было направленно именно против Украины.

Риски покупки квартиры с торгов

Каждый, кто хоть раз имел дело с покупкой недвижимости, знает насколько этот вопрос не простой. А если стоит цель еще и купить по максимально выгодной цене, то задача еще намного усложняется.

Путешествие заграницу на своем авто. Что нужно знать?

В связи с принятием безвизового режима с Евросоюзом 11 июля 2017 года количество туристов, желающих выехать за границу на собственном автомобиле выросло в разы. Для того чтобы Ваш отдых прошел спокойно и без проблем необходимо знать нюансы такого путешествия. Наша подборка советов поможет Вам подготовиться к путешествию и чувствовать себя более спокойно за рубежом.