Превосходя Ваши ожидания
 Одесса, пр-т Гагарина 12А, БЦ "Шевченковский", эт. 12

За незаконне відключення електроенергії РЕС запалатить вдвічі більше!

13 апр. 2017

Відповідно до п. 44 Правил користування електричною енергією затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 «у разі тимчасового припинення електропостачання з вини енергопостачальника він несе відповідальність згідно з умовами договору у розмірі двократної вартості недовідпущеної побутовому споживачу електричної енергії».

Постановою Верховного Суду України від 29.03.2017 року по справі 6-73цс17 підтверджено право споживача, якого незаконно відключили від постачання електроенергії, вимагати від енергопостачальної організації штрафні санкції у розмірі двократної вартості невідпущеної споживачу енергії.

Суди попередніх інстанцій визнали незаконною діяльність постачальника електроенергії щодо відключення від електромережі споживача за відсутності з його боку порушень Правил, в тому числі щодо своєчасної оплати спожитої електроенергії, однак відмовили споживачу у стягненні на його користь штрафних санкцій у подвійному розмірі вартості неспожитої енергії.

Верховний Суд України переглядаючи зазначену справу в порядку неоднакового застосування судами касаційної інстанції норм матеріального права, скасував рішення ВССУ та суду апеляційної інстанції та направив справу на повторний розгляд до суду апеляційної інстанції, зазначивши при цьому що позивачу було незаконно відмовлено у стягненні штрафних санкцій.

Разом з тим, Верховним Судом України зроблено висновок, що споживач не має права в даній ситуації вимагати стягнення моральної шкоди, оскільки це право не регламентоване Правилами користування електричною енергією, а також про те, що на ці правовідносини не поширюються вимоги Закону України «Про захист прав споживачів», якими встановлено право споживача вимагати відшкодування завданої моральної шкоди у разі придбання продукції з недоліками чи такої, що спричинила шкоду здоров’ю споживача.

 

 

 

  Віталій Цвігун

  керівник судової практики ОА "АФ "ДОМІНАНТА"

 

Теги: електроенергія, відключення, ВСУ

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Новое из практики Верховного Суда касательно освобождения от уплаты судебного сбора

За довольно короткий период работы нового Верховного Суда уже сформировано несколько правовых позиций по вопросам освобождения от уплаты судебного сбора. Ввиду того, что решения Верховного Суда является образцом для судебной практики, суды общей юрисдикции должны придерживаться следующих выводов.

Что делать если вас достали коллекторы?

В последнее время очень часто к нам обращаются клиенты со словами «меня достали коллекторы, они звонят мне, моей семье, родителям, друзьям и т.д., угрожают физической расправой, изнасилованием и прочее, помогите…».

Налог на нежилую недвижимость

Немного из истории вопроса

Нежилая недвижимость до 2015 году не являлась предметом налогообложения налогом на недвижимое имущество, отличное от земельного участка. Однако, в декабре 2014 года законодатели по давней традиции почти «под елочку» сделали подарок налогоплательщикам и внесли изменения в Налоговый кодекс Украины (далее НК).