Превосходя Ваши ожидания
office@dominanta.od.ua
 Одесса, пр-т Гагарина 12А, БЦ "Шевченковский", эт. 12

Винесення постанови інспектором на дорозі порушує права водія

16 янв. 2017

ВАСУ при розгляді справи від 26 жовтня 2016 р. №397/758/15-а зазначив, що накладання штрафу на водія за порушення Правил дорожнього руху повинно здійснюватися не за місцем вчинення, а за місцем розташування органу патрульної поліції.

Застосування посадовою особою процедури скороченого провадження у випадках, які не визначені законом, тобто розгляд справи про адміністративне правопорушення безпосередньо на місці його вчинення, а не за місцезнаходженням органу, уповноваженого законом розглядати справу про таке порушення, призводить до порушення процесуальних прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Так, суд дійшов висновку, що винесення постанови інспектором на дорозі, порушує права особи, встановлені ст. 268 КУпАП, які є гарантіями об’єктивного і справедливого розгляду справи. З моменту складання протоколу до розгляду справи по суті особа повинна мати достатньо часу на  підготовку до захисту.   

Цікавим в даній справі є те, що водій визнав факт порушення ним Правил дорожнього руху, однак вимагав звільнення від відповідальності у зв’язку з тим, що діяв в стані крайньої необхідності.

ВАСУ залишив в силі рішення попередніх інстанцій, якими було скасовано постанову інспектора дорожньо-патрульної служби про притягнення до адміністративної відповідальності водія  та накладення штрафу.

Отже, як бачимо, судова практика складається таким чином, що притягнути водія до адміністративної відповідальності за місцем зупинки транспортного засобу, а також розглянути справу в скороченому провадженні неможливо. 

Теги: ВАСУ, практика, постанова інспектора

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


ВРУ приняла Закон о трансплантации

Сегодня Верховная Рада Украины приняла Закон «О применении трансплантации анатомических материалов человеку» № 2386а-1.

У ВРУ зарегистрирован законопроект относительно растаможивания автомобилей

В Верховной Раде зарегистрирован законопроект №8208 о внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые законодательные акты Украины относительно стимулирования развития рынка транспортных средств.
Данный законопроект предусматривает возможность растаможить автомобиль на иностранных номерах за 500 евро, в том случае если он выпущен раньше 2008 года.
Кроме того, согласно законопроекту, автомобили на евро номерах, которые уже находятся на территории Украины и при этом у них превышен срок временного ввоза на таможенную территорию Украины также подпадают под растаможку за 500 евро.
Отметим, что задачей законопроекта является повышение благосостояния граждан Украины, создания предпосылок для уменьшения налоговой нагрузки на импортные автомобили, ввозимые на территорию Украины гражданами для личного пользования.

ВРУ приняла ЗУ "Об эффективном управлении имущественными правами правообладателей в сфере авторского права и (или) смежных прав"

Данный закон предполагает создание условий для прозрачной деятельности организаций коллективного управления (это органы, которым субъекты авторского права и смежных прав могут передавать свои полномочия на управление этими правами).