Превосходя Ваши ожидания
office@dominanta.od.ua
 Одесса, пр-т Гагарина 12А, БЦ "Шевченковский", эт. 12

ВСУ в черговий раз пояснив порядок нарахування пені

11 нояб. 2016

Відповідно до ч. 1, ст. 196 Сімейного кодексу України при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.

Стосовно застосування даної норми ВСУ у справі № 6-1554цс16 від 2 листопада 2016 року сформулював наступну правову позицію.

Так як пеня за своєю природою покликана стимулювати належне виконання обов’язку, а аліменти мають сплачуватись щомісячно, то, виходячи зі змісту вказаної статті, пеня нараховується на суму заборгованості за той місяць, в якому не сплачувались аліменти.

Якщо аліменти сплачувались не в повному розмірі за попередні місяці, то сума заборгованості не додається до заборгованості за наступні місяці. При цьому кількість прострочених днів буде обчислюватись, виходячи з того місяця, в якому аліменти не були сплачені.

Таким чином, неустойка (пеня) за один місяць рахується так: заборгованість зі сплати аліментів за місяць помножена на 1 % пені і помножена на кількість днів місяця, в якому виникла заборгованість. Загальна сума неустойки (пені) визначається шляхом додавання нарахованої пені за кожен із прострочених платежів (за кожен місяць).

Теги: пеня, порядок нарахування, позиція ВСУ

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


НБУ заменит банкноты номиналом 1, 2, 5 и 10 гривен на монеты

Постепенно Национальный банк Украины введет в оборот монеты номинальной стоимостью 1, 2, 5 и 10 гривен.

Утвержден порядок блокировки регистрации налоговых накладных

На правительственном портале было опубликовано постановление Кабмина от 21 февраля 2018 года № 117 «Об утверждении порядков по вопросам приостановления регистрации налоговой накладной/ расчета корректировки в Едином реестре налоговых накладных».

Утвержден список контролирующих органов, на которые не распространяется мораторий

Кабинет Министров Украины утвердил перечень органов государственного надзора (контроля), на которые не распространяется действие Закона Украины "О временных особенностях осуществления мероприятий государственного надзора (контроля) в сфере хозяйственной деятельности".