Превосходя Ваши ожидания
office@dominanta.od.ua
 Одесса, пр-т Гагарина 12А, БЦ "Шевченковский", эт. 12

Змінено порядок подання скарг платниками податків

24 нояб. 2016

Мінфін наказом від 28.09.2016 р. № 849 затвердив зміни до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами.

Документом визначено, що розгляд матеріалів скарг платників податків відбувається у закритому засіданні, у відкритому засіданні - виключно на підставі письмового клопотання платника податків про відкритий розгляд матеріалів скарги.

Не допускається відкритий розгляд скарги, якщо в матеріалах справи наявні відомості, що становлять державну таємницю.

Окрім того, розширено права особи, яка подала скаргу. Подавач скарги матиме право:

- ознайомлюватись із матеріалами перевірки та адміністративного оскарження в електронній та письмовій формі, робити з них копії, виписки за допомогою технічних засобів;

- здійснювати технічну фіксацію засідання з розгляду матеріалів скарги за допомогою фото-, кінозйомки, відео-, звукозапису;

- заявляти клопотання, що стосуються предмета розгляду скарги.

Визначено, що клопотання розглядається контролюючим органом протягом 10 робочих днів з моменту його отримання. Не пізніше п'яти робочих днів до дати розгляду матеріалів скарги контролюючий орган повідомляє особу, яка його заявила, про результати розгляду клопотання.

Контролюючий орган не має права відмовити в задоволенні клопотання платника податків про розгляд матеріалів скарги у відкритому засіданні, за виключенням випадків, коли в клопотанні платника податків відсутні відомості, передбачені цим Порядком та/або в матеріалах справи наявні відомості, що становлять державну таємницю.

Окрім того, Порядок доповнено спеціальною формою клопотання платника податків про відкритий розгляд матеріалів скарги.

Наказ набере чинності із дня офіційного опублікування, орієнтовно - 25 листопада 2016 року.

Теги: платники податків, скарги

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


ВРУ приняла Закон о трансплантации

Сегодня Верховная Рада Украины приняла Закон «О применении трансплантации анатомических материалов человеку» № 2386а-1.

У ВРУ зарегистрирован законопроект относительно растаможивания автомобилей

В Верховной Раде зарегистрирован законопроект №8208 о внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые законодательные акты Украины относительно стимулирования развития рынка транспортных средств.
Данный законопроект предусматривает возможность растаможить автомобиль на иностранных номерах за 500 евро, в том случае если он выпущен раньше 2008 года.
Кроме того, согласно законопроекту, автомобили на евро номерах, которые уже находятся на территории Украины и при этом у них превышен срок временного ввоза на таможенную территорию Украины также подпадают под растаможку за 500 евро.
Отметим, что задачей законопроекта является повышение благосостояния граждан Украины, создания предпосылок для уменьшения налоговой нагрузки на импортные автомобили, ввозимые на территорию Украины гражданами для личного пользования.

ВРУ приняла ЗУ "Об эффективном управлении имущественными правами правообладателей в сфере авторского права и (или) смежных прав"

Данный закон предполагает создание условий для прозрачной деятельности организаций коллективного управления (это органы, которым субъекты авторского права и смежных прав могут передавать свои полномочия на управление этими правами).