Доминанта

Публикации

Життя після скасування мораторію на валютні кредити

16 июля 2019

Вже зовсім скоро, 21.10.2019 року, буде введений в дію Кодекс з процедур банкрутства. Після одного року з дня введення в дію цього нормативно-правового акту, з 21.10.2020 року, втратить чинність ЗУ «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті». Це означає, що введений у 2014 році мораторій, який дозволяв тимчасово не платити валютному позичальнику за іпотечні кредити і при цьому почуватись у відносній безпеці, відійде у минуле.

Спрощений порядок отримання громадянства для іноземців

11 июля 2019

25 серпня 2019 року набуде чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України» (надалі – Закон).

Згаданий нормативно-правовий акт вносить зміни в ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», і вже з 25 серпня 2019 року іноземці та особи без громадянства, які надавали посильну допомогу на території проведення антитерористичної операції зможуть протягом шести місяців з дня набрання чинності нового Закону звернутись до Міграційної служби України із заявою про оформлення посвідки на тимчасове проживання строком на 3 роки.  

До них відносяться: іноземці та особи без громадянства, які надавали інструкторську допомогу, а також які брали участь у виконанні бойових або службових завдань антитерористичної операції та/або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Наслідки перевищення обсягів доходу «спрощенців»

9 июля 2019

Серед найпоширеніших порушень, які виявляє ДФС під час перевірок ФОПів-єдинників одне з перших місць займає недотримання умов перебування на спрощеній системі оподаткування. Для кожної з трьох груп платників єдиного податку, які передбачені ПКУ для фізичних осіб, встановлено окремі критерії, одним з яких являється граничний обсяг доходу, який ФОП-єдинник може отримати протягом календарного року. Далі в статті більш детально зупинимось на даних обмеженнях та розглянемо, які подальші кроки ФОП - платника ЄП у разі перевищення обсягу доходу, визначеного для платника відповідної групи.

Кальян — бизнес с дымком.

5 июля 2019

Безусловно следует признать тот факт, что курение кальяна на сегодня является одним из довольно-таки востребованных в обществе способов проведения досуга.Исходя из этого, для многих субъектов предпринимательской деятельности это достаточно прибыльный бизнес, и такая услуга ныне предоставляется всюду — от ночных клубов до кафе и ресторанов. Однако необходимо понимать, что предоставление подобной услуги сопряжено со множеством юридических нюансов, игнорирование которых зачастую может привести к начислению весьма значительных штрафов со стороны контролирующих органо

Оплата послуг приватного нотаріуса відтепер визначається за домовленістю сторін.

4 июля 2019

23.06.2019 року новообраним Президентом України скасовано Указ "Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій", яким установлювалося що: «розмір плати, яка справляється за вчинення нотаріальних  дій приватними нотаріусами,  не може бути меншим від розміру  ставок  державного  мита,  яке  справляється   державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії.».

НОВА КВАРТИРА, НОВІ ПРОБЛЕМИ?

2 июля 2019

Ви маєте намір придбати нерухомість? Ви обрали ріелтора? Ви навіть вподобали бажаний об’єкт? А можливо Ви вже є власником нового майна, проте отримали позов до суду?  В такому разі, дана стаття є максимально актуальною, адже навіть за наявності, здавалося б перевіреного посередника існують невідомі ризики, які лягають на плечі нового власника.

Чи має бізнес платити за використання музичних творів?

27 июня 2019

В наш час досить важко уявити роботу кафе, ресторану або магазину без звучання в них певного музичного супроводу. Музика, яка звучить в приміщенні, - важлива маркетингова складова створення відповідної атмосфери, що є особливо цінним, наприклад, для закладів громадського харчування. Використання музичних творів українськими бізнесом настільки розповсюджене і звичне явище, що значна частина як комерсантів, так і пересічних громадян навіть не замислюються над тим, що усі музичні твори є об’єктами права інтелектуальної власності і підлягають правовій охороні.

Отмена штрафов

25 июня 2019

Президент Украины Владимир Зеленский вызвал резонансное обсуждение со стороны общественности проведением инвентаризации указов, которые препятствовали развитию бизнеса. Указом №418/2019 было отменено более 60-ти указов, среди которых был отменен Указ Президента № 436 о применении штрафных санкций за нарушение норм по регулированию обращения наличности.

Єдиний податок і ЗЕД…

21 июня 2019

Здавалося, що останнім часом кардинальних змін в регулюванні єдиного податку не сталось, пороте, досить часто на консультаціях з вуст клієнтів звучить інформація, що здійснення зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) на спрощеній системі заборонено.  

В Одессе прокуратура возвращает себе функцию общего надзора, сама, как может.

20 июня 2019

В последние дни многие одесские предприниматели получили такие вот «письма счастья».

Захист авторських прав на похідний музичний твір

19 июня 2019

Проблема захисту авторських прав актуальна не тільки для України, але і для світового співтовариства.

Як будуть перевіряти працевлаштування інвалідів?

11 июня 2019

Нещодавно Кабінет Міністрів України своєю постановою  від 05 червня 2019 р.  № 466 змінив Порядок проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, які використовують найману працю.

Незаконное обогащение по-новому. Что предлагает законопроект Зеленского и почему Верховная Рада не спешит его рассматривать.

7 июня 2019

3 июня Президентом был внесён на рассмотрение Верховной Рады и определён как неотложный законопроект о незаконном обогащении № 10358.

Можливість визнання фізичної особи банкрутом як новела законодавства

6 июня 2019

Із прийняттям Кодексу України з процедур банкрутства в юридичній спільноті обговорюються актуальні питання і проблеми, пов’язані із цією сферою юридичної практики.

С 31 мая изменен Порядок государственной регистрации юридических лиц, обществ с ограниченной ответственностью и общественных формирований

5 июня 2019

Министерство юстиции Украины приказом от 13.05.2019 года №1454/5 утвердило изменения в следующие документы:

Верховный Суд поставил окончательную точку в вопросах вакцинации

4 июня 2019

Вакцинация уже достаточно долгое время является дискуссионным вопросом, учитывая нынешнюю эпидемиологическую проблему в стране, она разделила родителей на два фронта: «за» и «против».

Повернення 1% пенсійного збору при покупці житла

28 мая 2019

При підписанні договору купівлі-продажу житла покупець, окрім безпосередньо вартості житла, сплачує також збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (далі – збір) в розмірі 1% від вартості такого житла.

Чого вже менш ніж за місяць чекати бізнесменам, які не привели статути своїх ТОВ та ТДВ у відповідність до профільного закону?

24 мая 2019

17 червня 2019 року для українських бізнесменів спливає річний строк на приведення статутів товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю у відповідність до вимог Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який був прийнятий минулого року.  

Визнано неконституційними положення Закону України «Про виконавче провадження» щодо сплати авансового внеску

23 мая 2019

Нагадаємо, що вже більше двох з половиною років в державі діє новий Закон України «Про виконавче провадження» від 2 червня 2016 року № 1404‒VIII (надалі — Закон), яким, окрім багатьох інших новел в означеній сфері правовідносин, був також запроваджений і новий порядок обов’язкового авансування стягувачем здійснюваного на його користь виконавчого провадження (шляхом сплати відповідного авансового внеску).

Офіційне з’ясування всіх обставин справи – обов’язок суду

22 мая 2019

Згідно ч.4 ст.9 КАСУ, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з’ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Закон про мову: зміни в підприємницькій діяльності

21 мая 2019

Менш як за два місяці набере чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» прийнятий 25.04.2019 року Верховною Радою України.

Нове у блокуванні податкових накладних

20 мая 2019

Вже більше року ми не звертались до теми блокування податкових накладних оскільки особливих змін в цій сфері не було. Однак, за минулий час бізнес не тільки став підлаштовуватись під вимоги системи моніторингу, але й активно боротись з ДФС за свої права і напрацював досить позитивну практику в питаннях розблокування податкових накладних.

Несвоєчасне надання публічної інформації розпорядником: як діяти

17 мая 2019

Кожен громадянин має право звертатися до розпорядника публічної інформації не залежно від того, яким чином ця інформація пов’язана із запитуючим.

Как зарегистрировать ООО с иностранным учредителем?

16 мая 2019

На практике часто возникают ситуации, когда в процессе расширения бизнеса или для привлечения иностранных инвестиций необходимо оперативно зарегистрировать ООО с учредителем-нерезидентом. Однако не всегда понятно, какую процедуру необходимо реализовать и в чем ее особенности. В данной статье рассмотрим наиболее частые вопросы, которые возникают в такой ситуации.

Авторское право на производное произведение: что нужно знать?!

15 мая 2019

Авторское право в нашей стране регламентирует Закон Украины «Об авторском праве и смежных правах» (далее - Закон).

Почему Верховная Рада не спешит с инаугурацией Зеленского и когда Украина получит нового Президента

14 мая 2019

Главной интригой последних дней стала дата инаугурации новоизбранного Президента - Владимира Зеленского. Причина ожесточённых дискуссий связана с возможностью досрочного прекращения новым главой государства полномочий Верховной Рады и лежит не только в политической, но и в юридической плоскости. Давайте рассмотрим возможные варианты развития событий и их последствия.

Продолжаем разбирать Закон о валюте: ретроспективная ответственность

13 мая 2019

С 07.02.2019г. в Украине действуют новые правила осуществления валютных операций, установленные Законом Украины «О валюте и валютных операциях» (далее – Закон о валюте), согласно которым снимаются все ограничения на валютные операции, кроме двух: обязательности расчетов на территории Украины в национальной валюте – гривне, кроме случаев, прямо установленных законом, и письменном декларировании наличной валюты в сумме, равной или превышающей эквивалент 10 тыс. евро, при ее провозе через границу. Все остальные ограничения могут устанавливаться Нацбанком только временно и только при нестабильной финансовой ситуации в Украине (что он и сделал на период до 07.08.2019г. – о них шла речь в предыдущих статьях) либо такие ограничения связаны с борьбой с отмыванием средств, полученных преступным путем или используемых для финансирования терроризма.С 07.02.2019г. в Украине действуют новые правила осуществления валютных операций, установленные Законом Украины «О валюте и валютных операциях» (далее – Закон о валюте), согласно которым снимаются все ограничения на валютные операции, кроме двух: обязательности расчетов на территории Украины в национальной валюте – гривне, кроме случаев, прямо установленных законом, и письменном декларировании наличной валюты в сумме, равной или превышающей эквивалент 10 тыс. евро, при ее провозе через границу. Все остальные ограничения могут устанавливаться Нацбанком только временно и только при нестабильной финансовой ситуации в Украине (что он и сделал на период до 07.08.2019г. – о них шла речь в предыдущих статьях) либо такие ограничения связаны с борьбой с отмыванием средств, полученных преступным путем или используемых для финансирования терроризма.

Кабмин принял новый порядок расследования и учета несчастных случаев, профзаболеваний и аварий на производстве

11 мая 2019

Кабинетом министров Украины 17 апреля 2019 года принято Постановление № 337 «Об утверждении Порядка расследования и учета несчастных случаев, профессиональных заболеваний и аварий на производстве». Постановление вступает в силу с 1 июля 2019 года.

Большая Палата ВС сделала очередной вывод по пропуску прокурором сроков на обращение в суд

10 мая 2019

Несмотря на большое количество правовых позиций ВСУ и теперь уже нового Верховного Суда по поводу применения исковой давности к искам, предъявляемых прокурором, вопрос пропуска сроков на обращение в административный суд  - оказалась исключительной проблемой, разрешить которую представилась возможность Большой Палате Верховного Суда.

Чи можливо реалізувати донорство як метод лікування в Україні?

8 мая 2019

Нещодавно набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині».