Доминанта

Публикации

Як залучити грошові кошти в ТОВ

Вчера в 12:10

Не секрет, що при створенні ТОВ учасники, як правило, несвідомо підходять до питання визначення розміру статутного капіталу майбутньої компанії. Як наслідок, в процесі реалізації подальшої господарської діяльності у товариства виникає необхідність розрахуватись за поставлений дорогий товар, надані послуги, а наявних у підприємства коштів не вистачає. Як правило учасники виходять з даної ситуації або шляхом надання учасниками ТОВ поворотної безвідсоткової фінансової допомоги або шляхом збільшення статутного капіталу товариства.

Розподіл майна подружжя без суду

7 нояб. 2019

Необхідність поділу спільного майна подружжя, як правило, виникає у зв'язку з розірванням шлюбу. Однак дружина та чоловік мають право на поділ такого майна незалежно від розірвання шлюбу.

Як свідчить практика, подружжя піднімає питання про поділ спільного сумісного майна тоді, коли шлюбні відносини між ними фактично припинені але юридично шлюб залишається зареєстрований.

НОВЕ ЖИТТЯ ТОВАРИСТВ: АНАЛІТИКА ПРАВОЗАСТОСУВАННЯ ГОЛОВНОГО КОРПОРАТИВНОГО ЗАКОНУ МИНУЛОГО РОКУ

31 окт. 2019

Вже майже півтора роки пройшло з моменту набрання чинності Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». І хоча красивої круглої дати сьогодні немає, все ж пропонуємо підвести деякі підсумки реалізації викладених в цьому принциповому для корпоративної сфери правового регулювання нормативному акті. Бо, як показує досвід роботи за минулий рік, далеко не всі товариства з обмеженою відповідальністю і товариства з додатковою відповідальністю навчилися правильно жити за новим законодавством.

Довірча власність – як спосіб забезпечення виконання зобов’язання

29 окт. 2019

20 вересня набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» № 132-IX, яким введено новий в українському законодавстві спосіб забезпечення виконання зобов’язання «довірча власність».

По суті, законодавець вирішив удосконалити процедуру забезпечення виконання зобов’язання, та захистити права сторін боргових зобов’язань. Але чи дійсно такий варіант буде ефективний на практиці, поки не відомо, так як існує величезна кількість нюансів, які будуть вирішені лише після того як інститут довірчої власності запрацює на практиці.

До уваги суб’єктів господарювання! Чергове оновлення плану-графіка перевірок ДПС на 2019 рік.

23 окт. 2019

Сьогодні розглянемо які саме перевірки включаються в план-графік, при яких умовах проводяться перевірки та що робити, якщо ви потрапили до графіку.

Згідно Пп 75.1.2, статті 77 Податкового Кодексу саме планові документальні перевірки проводяться на підставі плану-графіка перевірок, в який включаються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів. До самих принципових причин слід віднести насамперед систематичне ведення господарської діяльності з так званими «проблемними контрагентами».

Закон № 1009: очікування та реальність

19 окт. 2019

На жаль, проанонсований законопроект № 1009 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства» (закон № 187- IX від 04.10.2019)  який був поданий Президентом до Верховної Ради як невідкладний, вже під час другого читання кардинально відрізнявся від першочергового законопроекту. Варто зазначити, що вступив він в силу 17.10.2019 року.

Накладення арешту на суму ліміту ПДВ – піратська форма тиску на бізнес.

15 окт. 2019

«Мы не бандиты!

Мы благородные пираты!»

м/ф «Таємниця третьої планети»

 

Незважаючи на обіцянки влади, тиск і використання різних способів впливу на бізнес з боку правоохоронних органів продовжується.

Одним із таких способів впливу є накладення арешту на суму ліміту ПДВ у системі електронного адміністрування платника податку. Причому такий арешт останнім часом набуває масового характеру.

Зміни у сфері державної реєстрації нерухомості та корпоративних прав

11 окт. 2019

Боротьба з рейдерством – один із основних меседжів нової влади. Так, початком практичних змін в даному напрямі має стати законопроект №1056-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», за який у другому читанні ВР проголосувала 03.10.2019 року. На дату публікації даної статті закон готується на підпис.

«Краще — ворог доброго» або трошки про «1210».

9 окт. 2019

Ми продовжуємо розглядати законопроекти нової влади і на черзі один з найбільш одіозних документів – законопроект № 1210 під гарною назвою «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Щоправда, той поспіх, з яким Верховна Рада приймає закони, навряд чи дозволить усунути неузгодженості, а, скоріше за все, може їх тільки додати.

Про зміни, яких зазнає сфера фінансових послуг з набранням чинності новим законом

2 окт. 2019

20 вересня 2019 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг» (Проект №1085-1), далі за текстом – Закон.

Нагадаємо, що в 2015 році майже аналогічний законопроект (Проект №2456-д) вже подавався на  розгляд Верховної Ради, був підготовлений до другого читання в 2017 році але так і залишився неприйнятим.

Ні для кого не буде новиною, що громадяни України мають досить невисокий рівень фінансової грамотності.

Міжнародна реєстрація торгової марки: коротко про головне

1 окт. 2019

Зазвичай в клієнтів, які вирішили здійснювати свою діяльність на міжнародному рівні та/або розповсюджувати свої товари чи послуги за кордоном, виникає логічне запитання, чи потрібно реєструвати торгову марку (далі - ТМ) в іноземних країнах та яким чином це зробити?

Впевнено можемо сказати, що дана реєстрація є необхідною. По-перше, правова охорона надається торговому знаку лише на тій території, де він є зареєстрованим. По-друге, міжнародна реєстрація дасть змогу якщо не звести до мінімуму, то уникнути можливих ризиків, пов’язаних з здійсненням зовнішньоекономічної діяльності.

Податкова амністія - кому та для кого?

26 сент. 2019

Український вислів «Краще гірше та інше» у повній мірі відповідає тому, що зараз відбувається у Верховній Раді, і які закони приймаються.

Коаліція правлячих сил «штампує» закони мов гарячі пиріжки, забуваючи про те, що основна вимога до закону є його якість.

Ті законопроекти, що подані від інших політичних сил, залишені збирати пил на полиці, та навряд чи до них «дійдуть руки» найближчим часом.

«Кешбек» та «РРО в смартфоні» - зміни, що чекають на ФОПів після прийняття нових законів

24 сент. 2019

Верховна Рада України 20.09.2019 року  у другому читанні прийняла два законопроекти: №1053-1  Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та №1073 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».

«ФІКТИВНИЙ ДАР». УХИЛЕННЯ БОРЖНИКА ВІД ФІНАНСОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

20 сент. 2019

На сьогодні в Україні одним із найпоширеніших механізмів ухилення боржників від фінансової відповідальності є навмисне відчуження майна на користь третіх осіб.

Не раз, після численних та довгострокових судових тяганин, кредитор залишається ні з чим, маючи «на руках» ухвалене судове рішення, що набрало законної сили про стягнення з боржника коштів.

Все тому, що існує певний спірний «законний» механізм, яким не нехтують недобросовісні дебітори.

Какие изменения планируются в сфере лицензирования?

19 сент. 2019

Законодательная деятельность Верховной Рады Украины нового созыва набирает неслыханные обороты. В эпоху таких новшеств главная задача – не упустить важные законодательные изменения, непосредственно связанные с регулированием хозяйственной деятельности. 13 сентября 2019 года депутаты приняли за основу со сокращенным сроком подготовки законопроект № 1060 «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины касательно усовершенствования порядка лицензирования хозяйственной деятельности». Учитывая, что он определен Президентом как неотложный, данный законопроект с очень высокой вероятностью будет принят уже в ближайшее время.

Парковка по-новому теперь и в Одессе!

17 сент. 2019

Итак, свершилось! Начиная с 9 сентября уже и в Одессе наконец-то начали работать в полной мере инспекторы по парковке. И если ранее они только оставляли нарушителям правил парковки письменные предупреждения и пытались увещевать их словесно, то отныне уже будут выписывать штрафы в сумме 255-ти или 510-ти гривен (первый — за стоянку в зоне действия дорожного знака "Остановка запрещена", второй же — за нарушения правил парковки, результатом которых может стать эвакуация автомобиля, о чём будет сказано ниже).

Второе пришествие и «Каста проклятых»?

13 сент. 2019

11 сентября Верховная Рада 316 голосами приняла пакет поправок к законам по вопросу конфискации незаконных активов лиц, уполномоченных на выполнение функций государства или органов местного самоуправления. Изучение публикаций в СМИ по этому поводу выявило ряд неточностей в толковании журналистами законопроекта, поэтому мы решили подготовить юридический анализ документа. Тем более что с учётом уникальности нового парламента, принимающего все что спускают из Офиса Президента, вероятность изменений в нём во втором чтении минимальна.

Легализация теневых доходов - главное о новом законопроекте

11 сент. 2019

Сама идея «нулевой» декларации не нова и активно обсуждается уже с 2015 года, но именно сейчас благодаря уникальной расстановке сил в парламенте законопроект № 1232 имеет все шансы быть принятым в самые сжаты сроки. Итак, какие теневые доходы смогут легализовать наши граждане и на каких условиях?

Действие закона распространяется только на доходы физических лиц, полученные до 31 декабря 2018 года за исключением:

  • доходов государственных служащих, полученных в период пребывания в должности;
  • доходов от преступной деятельности;
  • доходов, по которым налоговым органом было самостоятельно начислены суммы обязательств и оформлено налоговое уведомление-решение

 

Перевірки Держпраці: версія 2.0. Що змінилося?

10 сент. 2019

Кабінет Міністрів України своєю Постановою № 823 від 21 серпня 2019 р. «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» (далі – Постанова № 823), затвердив новий порядок, за яким будуть здійснюватися перевірки додержання законодавства про працю.

Повноваження щодо проведення перевірок знову отримали не тільки інспектори самої Держпраці, але й інспектори праці органів самоврядування.

Запит ДФС як провісник перевірки

5 сент. 2019

Нещодавно у своїй статті ми розглянули питання щодо того, коли необхідно відповідати на запит Державної фіскальної служби України та коли його можна проігнорувати. Наступним важливим аспектом, про який ми хочемо розповісти у даній статті є наслідки неподання інформації чи/або ненадання відповіді на запит ДФС.

Положення абзацу 5 п. 73.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачають, що якщо запит податкового органу складено з порушенням вимог, викладених у абзацах 1 та 2 п.73.3 ПКУ, платник податків звільняється від обов’язку надавати відповідь на такий запит. Однак, як і багато чого в житті все не так однозначно.

РЕЄСТРАЦІЙНІ І ЛЕГАЛІЗАЦІЙНІ ПРОЦЕДУРИ ІЗ ЗАПОЧАТКУВАННЯ БІЗНЕСУ В СФЕРІ БЬЮТІ-ІНДУСТРІЇ: З ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ САЛОН КРАСИ?

4 сент. 2019

На старті будь-якого бізнес-проекту його засновники стикаються з цілою низкою питань, серед яких, окрім  питань суто економічного характеру, є велика кількість юридичних та документальних питань, пов’язаних у першу чергу з доволі значною кількістю реєстраційних та легалізаційних процедур.

В залежності від того, чим саме збирається займатися майбутній підприємець, на нього чекає певний, визначений законом, перелік вимог та обмежень, кількість і особливості яких можуть істотно відрізнятися з урахуванням особливостей кожного конкретного виду господарської діяльності. Таким чином, певні базові нормативні приписи будуть однаковими для всіх, а інша частина законодавчих вимог у кожному визначеному випадку буде відрізнятися і накладати на суб’єктів підприємницької діяльності ті чи інші обов’язки.

Особливості оподаткування транспортно-експедиторських послуг в міжнародних перевезеннях

30 авг. 2019

В умовах сучасного розвитку торгівлі, транспортно-експедиторські послуги набули особливої популярності, оскільки дозволяють замовникам не перейматися такими тонкощами, як страхування вантажу, оформлення транспортних документів, укладення окремих договорів з іншими учасниками процесу перевезення товарів.

В чому ж полягає суть експедирування? Згідно з ст. 1 Закону №1955, транспортно-експедиторська послуга — це робота, безпосередньо пов’язана з організацією та забезпеченням перевезень експортного, імпортного, транзитного або іншого вантажу за договором транспортного експедирування.

Як перевізникам не наразитись на штрафи?

27 авг. 2019

Ми вже неодноразово звертались до теми перевірок контролюючими органами, проте останнім часом почастішали звернення за юридичною допомогою осіб, що здійснюють діяльність в сфері міжнародних перевезень. Саме по таких суб’єктах пройшла хвиля позапланових перевірок податкових органів, і, як наслідок, багато хто з них «отримав» штрафи за виявлені порушення. У даній публікації ми пропонуємо розглянути найбільш актуальне та поширене порушення, а саме залучення водіїв до роботи без їх офіційного працевлаштування.

Виконавчий напис нотаріуса та коли він не підлягає виконанню

23 авг. 2019

В юридичній практиці нерідко бувають випадки, коли банки звертаються до нотаріусів з метою повернення кредитних коштів «позасудовим» шляхом з метою уникнення судової тяганини. Проте в деяких випадках, такі звернення не відповідають вимогам закону, а тому не підлягають виконанню.

Виконавчий напис нотаріуса – це нотаріальна дія, завдяки якій банк має право звернутися відразу до виконавця для стягнення боргу.

Торговельна марка як вклад до статутного капіталу ТОВ

20 авг. 2019

В сучасних реаліях динамічного розвитку ринку продажу товарів та надання послуг для того, що б завоювати місце під сонцем, компанія має представити унікальний продукт, який буде володіти високою розрізняльною здатністю. Сам бренд товару/послуги може складатись із комплексу об’єктів інтелектуальної власності, однак ключовим із них яких є саме торговельна марка (надалі – ТМ, знак для товарів та послуг), тобто його «ім’я».

Банкрутство фізичної особи: процедура, строки, вартість

16 авг. 2019

З 21 жовтня 2019 року запрацює Кодекс України з процедур банкрутства, який на законодавчому рівні врегулював механізм банкрутства фізичних осіб – чи не єдине законне вирішення питань багатьох громадян, які потрапили в скрутне фінансове становище.

Умови, за яких фізична особа (в тому числі і фізична особа-підприємець) може ініціювати своє банкрутство, ми вже обговорювали в попередніх публікаціях. Наразі пропонуємо зосередитись саме на процедурі. 

Внесено зміни до Порядку подання фінансової звітності: малі підприємства зобов’язані звітувати щоквартально

14 авг. 2019

Після внесення правок до ряду П(С)БО, Мінфін підкоригував Порядок подання фінансової звітності №419.

Основним нововведенням стало те, що малі підприємства тепер зобов’язані подавати не лише річну, а й квартальну фінансову звітність.

Зміни до порядку № 419 були внесені Постановою КМУ від 17.07.2019 р. №625, яка була опублікована, а отже, і набрала чинності 24.07.2019 р.

Чи може громадянин отримувати пенсію в Україні, якщо переїхав жити за кордон?

9 авг. 2019

Право на отримання пенсії в Україні є конституційним правом громадянина України. Кожен громадянин України, включаючи пенсіонерів, має право на вибір свого місця проживання зі збереженням усіх конституційних прав.

На момент звернення до органів пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком особа має досягти необхідного віку та мати необхідний страховий стаж (визначається відповідно до ст. 26 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).

Що змінилось у сфері перевірок, здійснюваних інспекторами праці?

6 авг. 2019

З 14 травня 2019 року набула законної сили Постанова шостого апеляційного адміністративного суду міста Києва, яка визнала нечинною Постанову Кабінету Міністрів України від 29.04.2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». За вердиктом суду постанова Кабінету Міністрів України № 295 була прийнята з порушенням правил передбачуваності та послідовності, а саме —  її не було погоджено із заінтересованими органами.

Вічне питання: ФОП чи ТОВ?

2 авг. 2019

При відкритті бізнесу в пересічних громадян дуже часто виникає питання, яку ж організаційно-правову форму краще обрати. З упевненістю можемо сказати, що універсально оптимальної форми ведення бізнесу не існує, а при обранні організаційно-правової форми потрібно враховувати чимало вагомих факторів: характер вашої діяльності, суму доходу, статус ваших майбутніх контрагентів та ін. В окремих випадках також необхідно враховувати чи будете ви в майбутньому займатися зовнішньоекономічною діяльністю.