Доминанта

БУДІВНИЦТВО ДЛЯ ВСІХ: МЕНШЕ БЮРОКРАТІЇ, БІЛЬШЕ ПРОЗОРОСТІ І ОБМЕЖЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ ДАБІ

14 февр. 2020

Кінець минулого року був надзвичайно активним в плані нормотворчості і приніс в новий рік цілу низку новел у законодавстві, які достатньо серйозно змінюють в тому числі і базові механізми функціонування сфери створення, розвитку і обігу нерухомості. Так, окрім, реформування досить широкого кола питань, щодо процесів реєстрації нерухомого майна, не обійшлося без змін в сфері капітального будівництва і так званого первинного ринку нерухомості.

Початком одного з найважливіших і при цьому в значній мірі стратегічного етапу такого реформування стало прийняття у листопаді минулого року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва». Цей нормативно-правовий акт передбачає значну кількість змін в сфері державного адміністрування процесів капітального будівництва та реконструкції, зокрема істотно змінює правове регулювання питань обліку і систематизації дозвільної та іншої технічної документації в сфері будівництва, а також питань доступу до вказаної інформації і відповідних документів.

Законом вводиться  Єдина державна електронна система у сфері будівництва, яка складається з:

 

  • реєстру будівельної діяльності;
  • електронного кабінету користувача електронної системи;
  • порталу електронної системи.

Реєстр будівельної діяльності систематизує і замінить існуючі електронні інформаційні системи у сфері будівництва і включатиме в себе інформацію щодо містобудівних умов та обмежень, документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, технічних паспортів об’єктів незавершеного будівництва, закінчених будівництвом об’єктів та їхніх частин, завдань на проектування та технічних умов, ліцензування господарської діяльності з будівництва об’єктів, об’єктів будівництва та закінчених будівництвом об’єктів, у тому числі: будівельні паспорти забудови земельної ділянки; проектну документацію і т.д. В цілому реєстр має стати комплексною відкритою  інформаційною базою щодо усіх відомостей і документів, що стосуються сфери будівництва. Електронний кабінет користувача електронної системи, доступ в який забезпечуватиметься через портал електронної системи покликаний спростити для всіх зацікавлених осіб процеси отримання і подання в електронній формі широкого кола документів в сфері будівельної діяльності, оплату штрафів, отримання необхідних консультацій з питань будівництва тощо.

Другою принциповою новелою в прийнятому законі є значне обмеження повноважень ДАБІ. Вже з 1 червня 2020 року органи ДАБІ втратять можливість самостійно скасовувати містобудівні умови та обмеження та  видавати приписи щодо внесення змін до них, скасовувати право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі відповідного повідомлення; скасовувати право на початок виконання підготовчих робіт, набуте на підставі відповідного повідомлення, скасовувати документи, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

Таким чином всім, хто планує займатися процесами будівництва або реконструкції, або вже зараз займається будівельною діяльністю, незалежно від того, чи це індивідуальне будівництво або реконструкція, чи великий девелоперський проект, слід бути вкрай уважними і враховувати всі нові можливості і вимоги, передбачені чинним законодавством.

 

 

 

Теги:

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Чим загрожує недотримання умов карантину?

Борітеся – поборете. Мабуть немає такого українця, який би не знав автора славнозвісної поеми «Кавказ», слова якої цитують не лише учні на уроках української літератури, але тепер вже і Міністерство охорони здоров’я в своїх постах в фейсбуці.

В світлі останніх подій, пов’язаних з розповсюдженням вірусу COVID-19, не менш актуальною є тема відповідальності, до якої можуть притягнути як населення так і бізнес України у випадку недотримання умов карантину, яку ми і плануємо детально розглянути в даній статті.

Чи варто продовжувати сплачувати борги, якщо до повного розрахунку і життя не вистачить?

Якщо ви опинилися у безнадійній ситуації, коли арешт майна та заборони у праві виїзду за кордон будуть діяти чи не все ваше життя – банкрутство є єдиним варіантом вирішення ситуації. Після проведення процедури банкрутства усі борги вважатимуться погашеними чи списаними, навіть якщо у вас не було майна, або ж від його продажу вистачило оплатити незначну частину боргу.

Карантин та надзвичайна ситуація: що нас чекає наступні 30 днів?

Короновірус, карантин, самоізоляція, гречка, туалетний папір, пандемія – від цих слів останнім часом починає нервово сіпатись обидва ока одразу. Однак, події як у світі, так і в Україні розвиваються настільки стрімко, що важливо зберігати спокій та критичне мислення.

Вчора, 25 березня, на засіданні Уряду було прийняте рішення про продовження карантину та запровадження режиму надзвичайної ситуації на території всієї України до 24 квітня включно.