Доминанта

Чого вже менш ніж за місяць чекати бізнесменам, які не привели статути своїх ТОВ та ТДВ у відповідність до профільного закону?

24 мая 2019

17 червня 2019 року для українських бізнесменів спливає річний строк на приведення статутів товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю у відповідність до вимог Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який був прийнятий минулого року.  

І хоча прямих майнових санкцій за неприведення статуту у відповідність до зазначеного закону не передбачено, є моменти, які можуть потягнути і більш суттєві негативні наслідки, аніж штрафи, для бізнесменів, які вирішили ігнорувати оновлені вимоги законодавства, що висуваються до установчих документів.

В законі «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» чітко передбачено, що протягом року з дня набрання ним  чинності положення статуту товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю, що не відповідають цьому закону, є чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим законом. Але при цьому даний закон містить важливе застереження щодо того, що викладене вище положення не застосовується після внесення тих чи інших змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю та  товариства з додатковою відповідальністю.  

Що це може означати на практиці?  

На практиці виходить, що по-перше, вже менше, ніж через місяць усі ті положення статутів ТОВ і ТДВ, що не відповідають прийнятому закону втратять чинність. А по-друге, ще більший ризик вже на даний момент мати нечинні в основній своїй частині статути несуть, ті товариства, які хоча б один раз за період з 18 червня 2018 року проводили будь-які зміни до статуту і не привели його в цілому у відповідність до вимог закону.

А це в свою чергу може потягнути за собою суттєві ризики визнання недійними прийнятих на підставі такого статуту рішень або навіть відмови у державній реєстрації змін, передбачених такими рішеннями.

І якщо, переважній більшості третіх сторонніх осіб в принципі байдуже щодо дійсності або недійсності рішень, що приймаються певним ТОВ або ТДВ, то його учасників або їх спадкоємців, правонаступників чи кредиторів такі рішення можуть зачіпати прямими чином, що в свою чергу при наявності внутрішньокорпоративних конфліктів створює великий ризик спроб оспорювання рішень товариства вищевказаними особами, в тому числі і через суд. А подібні ситуації можуть бути причинами повного або часткового призупинення комерційної діяльності товариства.   

Окрім описаних ситуацій, варто звернути увагу на той факт, що певна частина банків, страхових компаній та інших установ, а іноді також і органів публічної влади, зокрема і в дозвільній сфері, просто не сприйматимуть неприведений у відповідність до закону статут товариства як належним чином оформлений установчий документ і відповідно відмовлятимуть в наданні тих чи інших послуг.  

Також, варто задуматися про приведення статуту у відповідність до вимог закону, треба тим товариствам, які діють на підставі модельного статуту. Закон не закріплює нової редакції модельного статуту. Тому, щоб не отримати найближчим часом недійсний установчий документ, товариствам, що діють на підставі модельного статуту, простіше затвердити статут в редакції, що відповідатиме закону, і спокійно чекати прийняття нового актуального варіанту модельного статуту.

Таким чином, навіть за відсутності в законодавстві прямих санкцій за неприведення статутів ТОВ та ТДВ у відповідність до вимог Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» таке неприведення прямо пов’язане зі значною кількістю імовірних складнощів і проблемних ситуацій, і може тягнути за собою істотні негативні наслідки для товариства, в результаті яких діяльність товариства може бути повністю або частково паралізована на той чи інший строк.   

 

Теги:

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Як залучити грошові кошти в ТОВ

Не секрет, що при створенні ТОВ учасники, як правило, несвідомо підходять до питання визначення розміру статутного капіталу майбутньої компанії. Як наслідок, в процесі реалізації подальшої господарської діяльності у товариства виникає необхідність розрахуватись за поставлений дорогий товар, надані послуги, а наявних у підприємства коштів не вистачає. Як правило учасники виходять з даної ситуації або шляхом надання учасниками ТОВ поворотної безвідсоткової фінансової допомоги або шляхом збільшення статутного капіталу товариства.

Розподіл майна подружжя без суду

Необхідність поділу спільного майна подружжя, як правило, виникає у зв'язку з розірванням шлюбу. Однак дружина та чоловік мають право на поділ такого майна незалежно від розірвання шлюбу.

Як свідчить практика, подружжя піднімає питання про поділ спільного сумісного майна тоді, коли шлюбні відносини між ними фактично припинені але юридично шлюб залишається зареєстрований.

НОВЕ ЖИТТЯ ТОВАРИСТВ: АНАЛІТИКА ПРАВОЗАСТОСУВАННЯ ГОЛОВНОГО КОРПОРАТИВНОГО ЗАКОНУ МИНУЛОГО РОКУ

Вже майже півтора роки пройшло з моменту набрання чинності Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». І хоча красивої круглої дати сьогодні немає, все ж пропонуємо підвести деякі підсумки реалізації викладених в цьому принциповому для корпоративної сфери правового регулювання нормативному акті. Бо, як показує досвід роботи за минулий рік, далеко не всі товариства з обмеженою відповідальністю і товариства з додатковою відповідальністю навчилися правильно жити за новим законодавством.