Превосходя Ваши ожидания
Одесса, пр-т Гагарина 12А, БЦ "Шевченковский", эт. 12

Для пенсіонерів передбачаються чергові покращення

5 дек. 2016

Верховною Радою України 18 листопада 2016 року одержано проект Закону про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (щодо тимчасового звільнення від оподаткування депозитних вкладів громадян, які отримують пенсію за віком).

За задумом авторів основною метою прийняття законопроекту є підтримка громадян України, які отримують пенсію за віком, шляхом звільнення їх від оподаткування при розміщенні депозитних вкладів у банках.

Так, Проектом пропонується доповнити підрозділ 1 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України новим пунктом, згідно із яким тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб дохід у вигляді процентів, нарахованих на суму поточного або депозитного (вкладного) банківського рахунку для громадян, які отримують пенсію за віком і якщо сума на цьому рахунку не перевищує 100 тисяч гривень.

Таким чином, у разі прийняття зазначеного закону та набрання ним чинності, пенсіонери зможуть отримувати чистий дохід у вигляді процентів, нарахованих на суму депозиту без їхнього оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, на сьогоднішній день в Україні ставка податку становить 18% (до 01 січня 2016 року ставка становила 20%), що є досить істотною сумою, яка для багатьох людей зводить нанівець сам сенс подібних капіталовкладень.

Іншою суттєвою проблемою є те, що більшість з пенсіонерів не здатна в принципі заощаджувати кошти та вносити їх на банківські рахунки, оскільки розмір пенсій є дуже низьким.

Отже, згаданий законопроект, нажаль, не вирішуватиме нагальні проблеми більшості пенсіонерів України, а є лише «косметичним» проектом, яким зможуть скористатися окремі категорії громадян, які досягли пенсійного віку.

 

Віталій Булат

провідний юрист АО "АФ "ДОМІНАНТА"

Теги: пенсіонери, ПКУ

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Безопасность и качество пищевых продуктов: когда обязательна регистрация производственных мощностей

В Украине с 20.09.2015г. действует система контроля за производством и оборотом пищевых продуктов, в соответствии с которой операторы рынков пищевых продуктов до начала эксплуатации обязаны получать эксплуатационные разрешения на мощности по производству и хранению пищевых продуктов животного происхождения, а в случае эксплуатации заведений общественного питания и заведений розничной торговли – обязаны проходить государственную регистрацию мощностей по производству/обороту пищевых продуктов.

Идет налоговая проверка… Что дальше? (часть 2-я)

Повторная проверка

Следует отметить, что такого понятия в налоговом законодательстве не существует и под ней мы подразумеваем внеплановую документальную проверку, которую контролирующий орган может назначить в случаях, если налогоплательщиком подано:

- возражения к акту проверки и/или дополнительные документы;

- административную жалобу на принятое по результатам проверки налоговое уведомление-решение (НУР).

Идет налоговая проверка… Что дальше? (часть 1)

Я глубоко убежден, что лучшая проверка та, которой не было.