Доминанта

До уваги суб’єктів господарювання! Чергове оновлення плану-графіка перевірок ДПС на 2019 рік.

23 окт. 2019

Сьогодні розглянемо які саме перевірки включаються в план-графік, при яких умовах проводяться перевірки та що робити, якщо ви потрапили до графіку.

Згідно Пп 75.1.2, статті 77 Податкового Кодексу саме планові документальні перевірки проводяться на підставі плану-графіка перевірок, в який включаються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів. До самих принципових причин слід віднести насамперед систематичне ведення господарської діяльності з так званими «проблемними контрагентами».

Як правило планові перевірки проводяться у 90% платників ПДВ, тому податкова, маючи на сьогодні достатній ресурс, дуже швидко відстежить ваші операції з цими контрагентами. Наступний критерій,  за яким вас можуть включити  до плану перевірок - це мала або занизька прибутковість при наявності великих об’ємів поставок.

Як же підготуватись до перевірки?

Так, якщо ви знайшли своє підприємство в плані-графіку, насамперед перевірте своїх основних контрагентів  в Єдиному реєстрі судових справ. Якщо такий контрагент «засвітився» десь у кримінальних провадженнях - будьте певні, що податкова зверне на нього особливу увагу. Тому використайте поки наявну можливість, щоб до початку перевірки привести документообіг з цим контрагентом до ідеального стану. Наявність достатньої та бездоганно складеної документації хоч і не гарантує 100% відсутність претензій з боку  контролерів, проте надасть Вам можливість у подальшому відстояти свої права у суді. А отже, навіть якщо податкова в акті перевірки напише про наявність безтоварних операцій з фіктивним підприємством, це дозволить вам у судовому порядку оскаржити акт перевірки. Про проведення планової перевірки СГ повинен бути повідомлений не пізніше ніж за 10 днів до її початку (п. 77.4 ПК).  Однак  пам’ятайте, що затягування чи ухилення від отримання такого повідомлення не буде підставою для недопуску чи відстрочення перевірки.

До початку перевірки платнику податків повинні вручити під підпис копію наказу органу ДПС про призначення перевірки, а також письмове повідомлення із зазначенням дати початку перевірки.

Тривалість планової перевірки не може перевищувати (п. 82.1 ПК):

-30 р.д. - для великих платників податків, до яких відносяться юридичні особи у яких, або обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 млн. євро, або сума сплачених податків за той же період перевищує еквівалент 1 млн. євро в разі, якщо сума таких податків, зборів, платежів, крім митних платежів, перевищує еквівалент 500 тис. євро

-10 р. д. - для суб'єктів малого підприємництва (далі – СМП), це юр. особи будь-якої організаційно-правової форми, а також фіз.особи-підприємці, у яких виконується одночасно дві умови: - середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 чол. та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує еквівалент 10 млн. євро за середньорічним курсом НБУ;

-20 р. д. - для всіх інших платників податків, які не відносяться до великих та СМП.

Термін проведення перевірки може бути продовжений, але не більше ніж:

на 15 р. д. - для великих платників податків;

5 р. д. - для СМП;

10 р. д. - для інших платників податків.

Перед початком перевірки перевіряючі зобов'язані пред'явити направлення на перевірку, копію наказу про призначення перевірки і свої службові посвідчення.

Планова перевірка повинна проводитися на підставі оригіналів первинних документів, що випливає з системного аналізу ст. 85, 121 НК. У той же час документи з Єдиного реєстру податкових накладних (податкові накладні та розрахунки коригування) надавати на паперових носіях не обов'язково. При проведенні перевірки потрібно фіксувати дії податківців і фіксувати наданні платником первинні документи і регістри бухгалтерського обліку.  По закінченні планової перевірки, податківці складають акт перевірки, якщо ви не згодні з актом у вас є можливість оскаржити його. Яким чином і як проходить процедура оскарження ми розповімо вам в інших публікаціях.

 

 

Теги:

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Розподіл майна подружжя без суду

Необхідність поділу спільного майна подружжя, як правило, виникає у зв'язку з розірванням шлюбу. Однак дружина та чоловік мають право на поділ такого майна незалежно від розірвання шлюбу.

Як свідчить практика, подружжя піднімає питання про поділ спільного сумісного майна тоді, коли шлюбні відносини між ними фактично припинені але юридично шлюб залишається зареєстрований.

НОВЕ ЖИТТЯ ТОВАРИСТВ: АНАЛІТИКА ПРАВОЗАСТОСУВАННЯ ГОЛОВНОГО КОРПОРАТИВНОГО ЗАКОНУ МИНУЛОГО РОКУ

Вже майже півтора роки пройшло з моменту набрання чинності Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». І хоча красивої круглої дати сьогодні немає, все ж пропонуємо підвести деякі підсумки реалізації викладених в цьому принциповому для корпоративної сфери правового регулювання нормативному акті. Бо, як показує досвід роботи за минулий рік, далеко не всі товариства з обмеженою відповідальністю і товариства з додатковою відповідальністю навчилися правильно жити за новим законодавством.

Довірча власність – як спосіб забезпечення виконання зобов’язання

20 вересня набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» № 132-IX, яким введено новий в українському законодавстві спосіб забезпечення виконання зобов’язання «довірча власність».

По суті, законодавець вирішив удосконалити процедуру забезпечення виконання зобов’язання, та захистити права сторін боргових зобов’язань. Але чи дійсно такий варіант буде ефективний на практиці, поки не відомо, так як існує величезна кількість нюансів, які будуть вирішені лише після того як інститут довірчої власності запрацює на практиці.