-встановлення дворічного мораторію на проведення перевірок ФОП щодо дотримання ними порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій;
-збільшення розміру граничного доходу, який дозволено отримувати фізичним особам-підприємцям на першій групі спрощеної системи оподаткування, надання їм права використовувати працю найманих осіб, а також розширення переліку видів діяльності, які можуть здійснюватися такими суб’єктами господарювання;
Наразі, відповідно до чинного законодавства, граничний розмір доходу ФОПів на першій групі спрощеної системи оподаткування в Україні складає 300 тисяч гривень на рік. Особи, які за рік отримують більші доходи, не можуть бути на першій групі спрощеної системи. Також ФОПам першої групи заборонено мати найманих працівників.
Отже, заплановані зміни повинні покращити умови для розвитку підприємництва.
Другие публикации
24 жовтня КМУ було ухвалено постанову «Про деякі питання реєстрації представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні» (надалі – Постанова). Тексту документу ще не опубліковано, однак відповідно до інформації, зазначеної на сайті Урядового порталу, норми Постанови значно покращать умови відкриття іноземними компаніями представництв на території України.
10 жовтня 2019 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)».
2 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект, відповідно до якого податкову міліцію, як центральний орган виконавчої влади, має замінити Бюро фінансових розслідувань.
Метою даних змін є розділення сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій.