Доминанта

На які пільги може розраховувати багатодітна родина?

25 окт. 2016

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства», багатодітна сім’я – це сім’я, що складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей.

До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Згідно із ст. 13 закону «Про охорону дитинства» багатодітна сім’я має право на:

- 50-відсоткову знижку плати за користування комунальними послугами та на квартплату  в межах передбачених норм (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні  (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю) - надаються незалежно від виду житла та форми власності на нього;

-  безоплатне одержання ліків для дітей за рецептами лікарів;

- позачергове встановлення та 50-відсоткова плата  за  користування квартирним телефоном.

Вищезазначені пільги призначаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (ПСП).

 Нагадаємо, що граничний розмір доходу для застосування ПСП дорівнює розміру мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року, помноженому на  коефіцієнт 1,4 й округленому до найближчих 10 грн. (Протягом 2016 року - 1930 грн.)

Окрім того, зважайте, що граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП одному з батьків визначається як добуток граничного розміру для застосування ПСП і відповідної кількості дітей.

Діти з багатодітних сімей можуть претендувати на щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та  комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних спеціалістів, компенсацію витрат на зубопротезування, на першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках, першочергову госпіталізацію, на безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей".

Також передбачено право на безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, незалежно від відстані та місця проживання;

Крім Закону України «Про охорону дитинства»,  окремі види пільг передбачені й іншими законами, зокрема:

1)       матері, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, (батько – якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав ним здійснювалось виховання) мають право на отримання пенсії за особливі заслуги перед Україною у розмірі від 35 до 40 відсотків прожиткового мінімуму (ЗУ «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»).

2)       жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 182-1 Кодексу законів про працю України, ст. 19 закону «Про відпустки»).

3)       сім’ї, які мають п’ятьох і більше дітей, та у разі народження  у однієї жінки одночасно трьох і більше дітей, мають право на позачергове отримання квартир або садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення а також позачергове право отримання житлового приміщення відповідно до Житлового кодексу України та ЗУ «Про житловий фонд соціального призначення».

Пільг при вступі до ВУЗу законодавством не передбачено, однак студентам з багатодітних сімей, призначається соціальна стипендія та може надаватися додаткова соціальна і матеріальна допомога.

За рішенням органів місцевого самоврядування та за рахунок місцевих бюджетів можуть встановлюватись додаткові пільгові умови для багатодітних сімей.

Звертаємо увагу, що отримати вище зазначені пільги можливо лише за умови набуття відповідного статусу. Для цього необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення одному з батьків за місцем його реєстрації з наступними документами:

1) заяви батька або матері про видачу посвідчень;

2) копії свідоцтв про народження дітей;

3) копії свідоцтва про шлюб (крім батька або матері, які виховують дітей самостійно);

4) копії сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім'я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації;

5) довідки про склад сім’ї (форма № 3);

6) фотокарток (батьків та дітей з 6-ти років) розміром 30 х 40 міліметрів;

7) довідки із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років у разі, коли вони навчаються за денною формою навчання);

8) довідки про реєстрацію місця проживання або перебування особи під час навчання (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання);

9) довідки структурного підрозділу, виконавчого органу міської ради про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення не видавалися (у разі реєстрації батьків за різними адресами);

10) у разі народження дитини за межами України - копії свідоцтва про народження дитини з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.

Якщо члени багатодітної сім'ї зареєстровані не за фактичною адресою проживання, - варто звернутися в управління праці та соціального захисту населення, щоб відповідна комісія склала акт, який засвідчить факт Вашого проживання у будинку.

Посвідчення батькам і дітям видаються безоплатно протягом десяти днів після подання документів.

Світлана Хомко

помічник юриста  АО "АФ "Домінанта"

Теги: багатодітна сім'я, пільги

Рейтинг страницы: 3.7/5 на основе 3 оценок.




Другие новости


Як залучити грошові кошти в ТОВ

Не секрет, що при створенні ТОВ учасники, як правило, несвідомо підходять до питання визначення розміру статутного капіталу майбутньої компанії. Як наслідок, в процесі реалізації подальшої господарської діяльності у товариства виникає необхідність розрахуватись за поставлений дорогий товар, надані послуги, а наявних у підприємства коштів не вистачає. Як правило учасники виходять з даної ситуації або шляхом надання учасниками ТОВ поворотної безвідсоткової фінансової допомоги або шляхом збільшення статутного капіталу товариства.

Розподіл майна подружжя без суду

Необхідність поділу спільного майна подружжя, як правило, виникає у зв'язку з розірванням шлюбу. Однак дружина та чоловік мають право на поділ такого майна незалежно від розірвання шлюбу.

Як свідчить практика, подружжя піднімає питання про поділ спільного сумісного майна тоді, коли шлюбні відносини між ними фактично припинені але юридично шлюб залишається зареєстрований.

НОВЕ ЖИТТЯ ТОВАРИСТВ: АНАЛІТИКА ПРАВОЗАСТОСУВАННЯ ГОЛОВНОГО КОРПОРАТИВНОГО ЗАКОНУ МИНУЛОГО РОКУ

Вже майже півтора роки пройшло з моменту набрання чинності Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». І хоча красивої круглої дати сьогодні немає, все ж пропонуємо підвести деякі підсумки реалізації викладених в цьому принциповому для корпоративної сфери правового регулювання нормативному акті. Бо, як показує досвід роботи за минулий рік, далеко не всі товариства з обмеженою відповідальністю і товариства з додатковою відповідальністю навчилися правильно жити за новим законодавством.