Превосходя Ваши ожидания
Одесса, пр-т Гагарина 12А, БЦ "Шевченковский", эт. 12

Нові обмеження на готівкові розрахунки

10 янв. 2017

Як завжди, з настанням нового календарного року, вступають в силу суттєві зміни до чинного законодавства, а також уповноважені органи у  відповідних сферах оновлюють положення, порядки, інструкції згідно із нововведеннями та обраною державою стратегією розвитку на найближчий рік в цілому.

Так, не можна залишити поза увагою той факт, що з 04.01.2017 року Національний банк України (надалі – НБУ) з метою виконання Комплексної програми розвитку фінансового сектору економіки України до 2020 року (далі – Програма) знизив розмір граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб з 150 тисяч гривень до 50 тисяч гривень.

Як відомо, НБУ ввів дане обмеження в червні 2013 року, однак вже у вересні минулого року неодноразово анонсувалися плани посилити контроль у цій сфері, які і були реалізовані в постанові Правління Національного банку України від 25.11.2016 року № 407 (далі – Постанова).

Так, Постановою передбачено зниження граничної суми розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня до 50 тисяч гривень, а також граничної суми розрахунків готівкою  фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, затверджено у розмірі 50 тисяч гривень.

Разом із тим, фізичні особи понад встановлену суму мають право здійснювати розрахунки шляхом безготівкового перерахунку коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (в тому числі на депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок в національній валюті).

Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов'язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

Окрім того, гранична сума готівкових розрахунків підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тисяч гривень.

Контрольні функції стосовно дотримання порядку проведення готівкових розрахунків за товари та послуги відповідно до положень Податкового кодексу України здійснюватимуть органи Державної фіскальної служби.

Варто зазначити, що дані заходи, на думку НБУ, не мають спричинити незручностей для громадян, оскільки стосуються не щоденних покупок, а лише коштовних речей (нерухомості, дорогоцінностей,  автомобілів, предметів розкоші та ін.). Окрім того, вони маю сприяти прискоренню обігу готівки, звуження сфери їх використання та прискоренню розвитку безготівкового сегмента економіки, оскільки Програма передбачає поступове зниження рівня готівкових коштів в економіці (за прикладом європейських держав).   

Аналізуючи вищесказане, можна зробити висновок, що дані заходи все ж таки змусять громадян перед здійсненням коштовних покупок продумати порядок проведення розрахунку з контрагентом для забезпечення укладення договору.

 

Анастасія Бабійчук 

молодший юрист АО "АФ "ДОМІНАНТА"

 

Теги: розрахунки, НБУ, готівка

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Практические рекомендации по подготовке к проверке Гоструда (ч.2)

Трудоустройство сотрудников

Одним из самых выявляемых нарушений является допуск сотрудников к работе без оформления трудового договора. Данное нарушение не только самое распространенное, но и «дороже всех» обходится работодателю. Санкция составляет 30 минимальных заработных плат (111 690 грн.) за каждого нетрудоустроенного сотрудника. Подготовка к проверке в данной части может заключатся только в одном – трудоустройстве всех сотрудников, при этом работодателем издается соответствующий приказ и направляется уведомление в ГФС. Следует обратить внимание, что если работодателем является физическое лицо-предприниматель, то в данном случае трудовой договор должен быть заключен в письменной форме.

Практические рекомендации по подготовке к проверке Гоструда (ч. 1)

В преддверии массовых проверок субъектов хозяйствования, проведение которых анонсировал Премьер-министр Украины, - бизнес начал приводить в порядок свою документацию.

Топ 5 наиболее распространенных нарушений законодательства о труде по результатам проверок в 2018 году

В продолжение цикла публикаций, посвящённых предстоящим комплексным проверкам украинского бизнеса согласно распоряжению Кабинета министров Украины «О мерах, направленных на детенизацию отношений в сфере занятости населения», в данной статье мы проанализировали наиболее распространённые нарушения трудового законодательства в 2018 году. Таким образом, акцентируя внимание на наиболее уязвимых местах в сфере трудовых отношений, мы составили для Вас своеобразный чек-лист, проверив который Вы сможете предотвратить нежелательные последствия в виде достаточно крупных штрафов.