Зокрема, пропонуються такі зміни:
- Обмеження розміру ставки судового збору за подання апеляційних та касаційних скарг для фізичних осіб. Якщо сьогодні за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду необхідно сплатити 150 % судового збору, що сплачувався при поданні позовної заяви, то законопроектом передбачено таку ж ставку але не більше 7,5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (15 052,5 грн.).
Також за основу розрахунку буде братися ставка, що підлягала сплаті виключно за оспорювану частину позовних вимог. Повторно сплачувати судовий збір за вимогу, яка вже задоволена і яка взагалі не оскаржується буде не потрібно.
- Збільшення переліку осіб, звільнених від сплати судового збору. Так, від сплати судового збору пропонують звільнити осіб, які звертаються із заявами про перегляд судових рішень у зв’язку із виключними обставинами (визнання закону неконституційним, винесення рішення ЄСПЛ по справі, притягнення судді до відповідальності). Також не платитимуть збір особи за встановлення фактів, що мають юридичне значення на тимчасово окупованих територіях.
- Відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати не тільки для позивачів, а й інших учасників судового процесу.
Другие публикации
Наскільки часто ми чуємо в ЗМІ або можливо, навіть самостійно стикаємось з неякісними, підробленими ліками, які слугують для хворих лише в якості «плацебо». На жаль, коли це не просто пігулка від головної болі, а ліки від тяжких захворювань з прийманням яких пов’язане життя хворого, фальсифіковані ліки можуть призвести до самих жахливих наслідків.
Від 20 листопада 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей» №224-IX.
Підписано законопроект №1048, який запроваджує в Україні інститут авторизованого економічного оператора (АЕО) та наближує митні процедури до стандартів ЄС.
Що надає програма АЕО для підприємств: