Доминанта

Оплата послуг приватного нотаріуса відтепер визначається за домовленістю сторін.

4 июля 2019

23.06.2019 року новообраним Президентом України скасовано Указ "Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій", яким установлювалося що: «розмір плати, яка справляється за вчинення нотаріальних  дій приватними нотаріусами,  не може бути меншим від розміру  ставок  державного  мита,  яке  справляється   державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії.».

Такі зміни відразу викликали певний резонанс в професійній спільноті, зокрема нововведення отримало негативну оцінку з боку Нотаріальної палати України (далі - НПУ). Ймовірною причиною цієї критики є фінансовий бік питання у вигляді зменшення розміру оплати громадянами винагороди приватним нотаріусам за посвідчення ними правочинів. 

Тому, НПУ в своєму інформаційному листі зазначила, що нотаріуси повинні керуватись Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України у редакції від 22.02.2012 № 296/5, пунктом 3 глави 16 яким передбачено, що «приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між приватним нотаріусом та фізичною або юридичною особою, але не меншу від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії».

Але в боротьбі за право на оплату послуг нотаріусів за домовленістю сторін   24.06.2019 р. Міністерством юстиції України було реалізовано виконання нового Указу шляхом внесення змін до Порядку вчинення нотаріальних дій, якими слова "але не меншу від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії" було виключено.

Таким чином, остання перешкода на шляху до вільного встановлення вартості послуг приватних нотаріусів була усунена і на сьогоднішній день, розмір ставок за посвідчення приватними нотаріусами договорів установлюється за домовленістю між нотаріусом та особами, яким необхідна нотаріальна послуга,  а фіксована ставка на рівні 1% від суми договору, скасована.

Позиція самих нотаріусів з цього приводу є неоднозначною,  адже нові зміни можуть  підвищити професійну конкуренцію, натомість для громадян вони є безумовно позитивними, оскільки вартість нотаріальних послуг може значно зменшитися.

 

Теги:

Рейтинг страницы: 5/5 на основе 2 оценок.
Другие новости


Зміни у сфері містобудування: життя після 01.06.2020

За коронавірусною панікою та карантином можна легко пропустити важливі зміни, які відбуваються в українському законодавстві. Так, серед іншого наразі вступає в активну фазу реалізація реформи сфери містобудування.

ВНЕДРЕНИЕ КОНЦЕПЦИИ КОНТРОЛИРУЕМЫХ ИНОСТРАННЫХ КОМПАНИЙ (КИК) В УКРАИНЕ.

Думаю у всех, кто читал книгу-расследование «Прачечная» (Laundromat) пулитцеровского лауреата Джейка Бернштейна, осталось впечатление что от нас ушла целая эпоха и миру офшорной секретности пришёл конец. Но Украина долгие годы оставалась в стороне он мировых тенденций борьбы с агрессивным международным налоговым планированием и внедрения планов BEPS.

Як уникнути банкрутства, якщо бізнес на межі неплатоспроможності?

Скрутний стан економіки України, наслідки карантину, несприятливі погодні умови для аграріїв на сьогодні ставлять підприємства під загрозу банкрутства та повного припинення їх діяльності.