Доминанта

Оплата послуг приватного нотаріуса відтепер визначається за домовленістю сторін.

4 июля 2019

23.06.2019 року новообраним Президентом України скасовано Указ "Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій", яким установлювалося що: «розмір плати, яка справляється за вчинення нотаріальних  дій приватними нотаріусами,  не може бути меншим від розміру  ставок  державного  мита,  яке  справляється   державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії.».

Такі зміни відразу викликали певний резонанс в професійній спільноті, зокрема нововведення отримало негативну оцінку з боку Нотаріальної палати України (далі - НПУ). Ймовірною причиною цієї критики є фінансовий бік питання у вигляді зменшення розміру оплати громадянами винагороди приватним нотаріусам за посвідчення ними правочинів. 

Тому, НПУ в своєму інформаційному листі зазначила, що нотаріуси повинні керуватись Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України у редакції від 22.02.2012 № 296/5, пунктом 3 глави 16 яким передбачено, що «приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між приватним нотаріусом та фізичною або юридичною особою, але не меншу від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії».

Але в боротьбі за право на оплату послуг нотаріусів за домовленістю сторін   24.06.2019 р. Міністерством юстиції України було реалізовано виконання нового Указу шляхом внесення змін до Порядку вчинення нотаріальних дій, якими слова "але не меншу від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії" було виключено.

Таким чином, остання перешкода на шляху до вільного встановлення вартості послуг приватних нотаріусів була усунена і на сьогоднішній день, розмір ставок за посвідчення приватними нотаріусами договорів установлюється за домовленістю між нотаріусом та особами, яким необхідна нотаріальна послуга,  а фіксована ставка на рівні 1% від суми договору, скасована.

Позиція самих нотаріусів з цього приводу є неоднозначною,  адже нові зміни можуть  підвищити професійну конкуренцію, натомість для громадян вони є безумовно позитивними, оскільки вартість нотаріальних послуг може значно зменшитися.

 

Теги:

Рейтинг страницы: 5/5 на основе 2 оценок.
Другие новости


Життя після скасування мораторію на валютні кредити

Вже зовсім скоро, 21.10.2019 року, буде введений в дію Кодекс з процедур банкрутства. Після одного року з дня введення в дію цього нормативно-правового акту, з 21.10.2020 року, втратить чинність ЗУ «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті». Це означає, що введений у 2014 році мораторій, який дозволяв тимчасово не платити валютному позичальнику за іпотечні кредити і при цьому почуватись у відносній безпеці, відійде у минуле.

Спрощений порядок отримання громадянства для іноземців

25 серпня 2019 року набуде чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України» (надалі – Закон).

Згаданий нормативно-правовий акт вносить зміни в ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», і вже з 25 серпня 2019 року іноземці та особи без громадянства, які надавали посильну допомогу на території проведення антитерористичної операції зможуть протягом шести місяців з дня набрання чинності нового Закону звернутись до Міграційної служби України із заявою про оформлення посвідки на тимчасове проживання строком на 3 роки.  

До них відносяться: іноземці та особи без громадянства, які надавали інструкторську допомогу, а також які брали участь у виконанні бойових або службових завдань антитерористичної операції та/або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Наслідки перевищення обсягів доходу «спрощенців»

Серед найпоширеніших порушень, які виявляє ДФС під час перевірок ФОПів-єдинників одне з перших місць займає недотримання умов перебування на спрощеній системі оподаткування. Для кожної з трьох груп платників єдиного податку, які передбачені ПКУ для фізичних осіб, встановлено окремі критерії, одним з яких являється граничний обсяг доходу, який ФОП-єдинник може отримати протягом календарного року. Далі в статті більш детально зупинимось на даних обмеженнях та розглянемо, які подальші кроки ФОП - платника ЄП у разі перевищення обсягу доходу, визначеного для платника відповідної групи.