Доминанта

Оплата послуг приватного нотаріуса відтепер визначається за домовленістю сторін.

4 июля 2019

23.06.2019 року новообраним Президентом України скасовано Указ "Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій", яким установлювалося що: «розмір плати, яка справляється за вчинення нотаріальних  дій приватними нотаріусами,  не може бути меншим від розміру  ставок  державного  мита,  яке  справляється   державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії.».

Такі зміни відразу викликали певний резонанс в професійній спільноті, зокрема нововведення отримало негативну оцінку з боку Нотаріальної палати України (далі - НПУ). Ймовірною причиною цієї критики є фінансовий бік питання у вигляді зменшення розміру оплати громадянами винагороди приватним нотаріусам за посвідчення ними правочинів. 

Тому, НПУ в своєму інформаційному листі зазначила, що нотаріуси повинні керуватись Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України у редакції від 22.02.2012 № 296/5, пунктом 3 глави 16 яким передбачено, що «приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між приватним нотаріусом та фізичною або юридичною особою, але не меншу від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії».

Але в боротьбі за право на оплату послуг нотаріусів за домовленістю сторін   24.06.2019 р. Міністерством юстиції України було реалізовано виконання нового Указу шляхом внесення змін до Порядку вчинення нотаріальних дій, якими слова "але не меншу від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії" було виключено.

Таким чином, остання перешкода на шляху до вільного встановлення вартості послуг приватних нотаріусів була усунена і на сьогоднішній день, розмір ставок за посвідчення приватними нотаріусами договорів установлюється за домовленістю між нотаріусом та особами, яким необхідна нотаріальна послуга,  а фіксована ставка на рівні 1% від суми договору, скасована.

Позиція самих нотаріусів з цього приводу є неоднозначною,  адже нові зміни можуть  підвищити професійну конкуренцію, натомість для громадян вони є безумовно позитивними, оскільки вартість нотаріальних послуг може значно зменшитися.

 

Теги:

Рейтинг страницы: 5/5 на основе 2 оценок.
Другие новости


Як залучити грошові кошти в ТОВ

Не секрет, що при створенні ТОВ учасники, як правило, несвідомо підходять до питання визначення розміру статутного капіталу майбутньої компанії. Як наслідок, в процесі реалізації подальшої господарської діяльності у товариства виникає необхідність розрахуватись за поставлений дорогий товар, надані послуги, а наявних у підприємства коштів не вистачає. Як правило учасники виходять з даної ситуації або шляхом надання учасниками ТОВ поворотної безвідсоткової фінансової допомоги або шляхом збільшення статутного капіталу товариства.

Розподіл майна подружжя без суду

Необхідність поділу спільного майна подружжя, як правило, виникає у зв'язку з розірванням шлюбу. Однак дружина та чоловік мають право на поділ такого майна незалежно від розірвання шлюбу.

Як свідчить практика, подружжя піднімає питання про поділ спільного сумісного майна тоді, коли шлюбні відносини між ними фактично припинені але юридично шлюб залишається зареєстрований.

НОВЕ ЖИТТЯ ТОВАРИСТВ: АНАЛІТИКА ПРАВОЗАСТОСУВАННЯ ГОЛОВНОГО КОРПОРАТИВНОГО ЗАКОНУ МИНУЛОГО РОКУ

Вже майже півтора роки пройшло з моменту набрання чинності Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». І хоча красивої круглої дати сьогодні немає, все ж пропонуємо підвести деякі підсумки реалізації викладених в цьому принциповому для корпоративної сфери правового регулювання нормативному акті. Бо, як показує досвід роботи за минулий рік, далеко не всі товариства з обмеженою відповідальністю і товариства з додатковою відповідальністю навчилися правильно жити за новим законодавством.