Податкову міліцію буде ліквідовано?

03.10.2019

2 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект, відповідно до якого податкову міліцію, як центральний орган виконавчої влади, має замінити Бюро фінансових розслідувань.
Метою даних змін є розділення сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту, ліквідація будь-яких підрозділів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ не передбачається, але до Бюро фінансових розслідувань переходять повноваження щодо розслідування економічних злочинів, самостійне проведення оперативно-розшукової діяльності.

Зазначається, що прийняття даного закону сприятиме:
— покращенню загального стану підприємницького середовища шляхом трансформації функції ДПС України з наглядово-каральної на обслуговуючу;
— налагодженню партнерських відносин між бізнесом та контролюючими органами;
— ефективності дій правоохоронних органів в боротьбі зі злочинами у сфері фінансів;
— підвищенню позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, що адмініструється експертами Світового банку.

Другие публикации

0 0 vote
Рейтинг
Подписаться
Уведомление о
guest
0 Комментарий
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии