Помилково чи надміру сплатили судовий збір? Ваші дії

13.02.2020

Випадки сплати судового збору не на належний рахунок суду у результаті помилки в платіжних реквізитах є досить розповсюдженим явищем. Також інколи сплативши, платники не подають позов чи заяву, за яку було сплачено.

Що треба знати, та як необхідно діяти у разі виникнення потреби у поверненні судового збору.

Відповідно до п. п. 1 — 5 ч. 1 ст. 7 Закону № 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір повертається за клопотанням особи на підставі ухвали суду у таких випадках:

— зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;

— повернення заяви або скарги;

— відмови у відкритті провадження у справі;

— залишення заяви або скарги без розгляду (якщо таке залишення без розгляду не пов’язане з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням));

— закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв’язку з відмовою позивача від позову) і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Процедура повернення судового зору здійснюється відповідно до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року №787.

Отже, для повернення судового збору з підстав, передбачених ст. 7 Закону № 3674-VI «Про судовий збір», платнику необхідно звернутися до органів Держаної казначейської служби України за місцем сплати судового збору з такими документами:

  1. Ухвала суду про повернення судового збору, що набрала законної сили;
  2. Заява про повернення коштів з бюджету (із зазначенням причин повернення коштів, найменування платника, його місцезнаходження/місце проживання, номер контактного телефону, сума платежу, що підлягає поверненню);
  3. Оригінал або копія документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.

У разі повернення судового збору, який був сплачений без подальшого звернення до суду, або був сплачений помилково платнику необхідно звернутись до суду (на рахунок якого помилково перерахований судовий збір) із заявою про отримання подання на повернення помилково зарахованих коштів.

Після чого до органу Казначейства необхідно подати:

  1. Подання, отримане в суді.
  2. Заяву про повернення коштів з бюджету.
  3. Оригінал або копія документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.

Сподіваємося, що дана стаття буде для вас корисною у разі виникнення потреби повернення  коштів.

 

Другие публикации