Превосходя Ваши ожидания
Одесса, пр-т Гагарина 12А, БЦ "Шевченковский", эт. 12

Продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення

7 окт. 2016

06 жовтня 2016 року Верховна рада прийнята закон «Про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» яким продовжила мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення як мінімум до 1 січня 2018 року.

Відповідно до Розпорядження № 418-р від 27.05.2016р. Кабінету Міністрів України “Про затвердження плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік ” передумовами досягнення зазначеної мети є забезпечення національної безпеки, створення сприятливого бізнес-клімату, утвердження верховенства права та протидія корупції, однак,  без проведення  земельної реформи буде неможливо. Діючий мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення ускладнює розвиток аграрного ринку та не дає можливості  аграрним компаніям  почувати себе  впевнено, а лише  створює підстави для боротьби між різними аграрними об’єднаннями.

Реформування земельних відносин передбачає розв’язання ряду ключових проблем і є одним із важливих факторів, що стимулює економічне зростання в аграрному секторі, реалізацію прав громадян та раціональне використання земельних ресурсів.

Роздержавлення та приватизація державних сільськогосподарських підприємств дасть змогу позбутися нерентабельних державних активів та забезпечити громадян земельними ділянками для провадження власної сільськогосподарської діяльності.

За даними, що зазначені у Розпорядженні КМУ  № 418-р — р  від 27.05.2016р.:

«З 41,6 млн. гектарів усіх сільськогосподарських угідь України 30,8 млн. гектарів перебуває у приватній власності, в тому числі 27,5 млн. гектарів розпайованих земель, які передані у власність 6,92 млн. українських громадян. У державній власності перебуває близько 10,5 млн. гектарів сільськогосподарських угідь».

Для максимально ефективного розвитку земельного ринку необхідне вирішення питань, які на сьогоднішній день не врегульовані законодавством належним чином, зокрема, це запровадження обігу прав довгострокової оренди на землі сільськогосподарського призначення, їх продажу та застави, врегулювання питань відумерлої спадщини, прийняття Закону України “Про обіг земель”.

З метою вдосконалення земельного законодавства Верховною Радою України прийнято у першому читанні проект Закону України № 4355 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посиленням державного контролю за використанням і охороною земель”, яким передбачено розширення повноважень органів місцевого самоврядування з розпорядження землями, у тому числі за межами населених пунктів.

На протязі цього року прем’єр міністр доручив міністерствам та іншим центральним органам подавати щомісяця Міністерству економічного розвитку і торгівлі та Кабміну інформацію про стан виконання плану, відповідні відомства повинні розробити законопроекти з метою відновлення ринку землі з початку наступного року. Відповідно до програми дій Кабінету міністрів на 2016 рік, відкрити ринок землі планується у декілька етапів. Починаючи з 2017 року пропонується розпочати торгівлю державними сільгосп. землями, а вже з 2019 року дозволити реалізацію земель сільськогосподарського призначення  приватними особами.

Продовження  мораторію на  продаж земель  фактично чинить перешкоди  для   іноземних інвестицій,  оскільки за відсутності  стабільності в країні та  на суддівського свавілля мало який інвестор наважиться вкладати кошти, розуміючи, що жодних реальних гарантій  захисту його інвестицій він отримати не може.

Сподіваємося, що нові законопроекти зможуть не тільки захистити пріоритет викупу земельних ділянок українськими власниками і обмежити їх нецільове використання, але й будуть  спрямовані на  формування  зрозумілих та прозорих  правил   ринку  сільськогосподарських земель в України.

Аліна Сіденко

юрист АО "АФ "ДОМІНАНТА"

Теги: земля, мораторій

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Разграничение договора факторинга от договора уступки. Недействительность договора уступки права требования

Интересную правовую позицию изложила Большая Палата Верховного Суда в Постановлении по делу № 909/968/16 от 11.09.18.

В данном деле Банк переуступил свои права требования по кредитному договору и договору ипотеки третьему лицу – ООО. ООО уплатило за данные требования оговоренную договором уступки сумму, после чего на основании ипотечной оговорки зарегистрировало за собой право собственности на предмет ипотеки.

Вроде бы все законно, но нет.

Ответственность за «подмену» трудовых отношений

«Голь на выдумку богата» гласит русская народная мудрость.

К сожалению, данное крылатое выражение можно в полной мере отнести и к нашему изворотливому народу, при этом достаточно большое распространение данный принцип получил в бизнесе.

Получение вида на жительство через трудоустройство

Анализируя основания для получения временного вида на жительство можно сделать вывод, что для иностранцев, которые не имеют родственных связей с гражданами Украины либо с проживающими тут на законных основаниях нерезидентами, наиболее оптимальным вариантом является легализация на территории Украины на основании трудоустройства.