Доминанта

РЕЄСТРАЦІЙНІ І ЛЕГАЛІЗАЦІЙНІ ПРОЦЕДУРИ ІЗ ЗАПОЧАТКУВАННЯ БІЗНЕСУ В СФЕРІ БЬЮТІ-ІНДУСТРІЇ: З ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ САЛОН КРАСИ?

4 сент. 2019

На старті будь-якого бізнес-проекту його засновники стикаються з цілою низкою питань, серед яких, окрім  питань суто економічного характеру, є велика кількість юридичних та документальних питань, пов’язаних у першу чергу з доволі значною кількістю реєстраційних та легалізаційних процедур.

В залежності від того, чим саме збирається займатися майбутній підприємець, на нього чекає певний, визначений законом, перелік вимог та обмежень, кількість і особливості яких можуть істотно відрізнятися з урахуванням особливостей кожного конкретного виду господарської діяльності. Таким чином, певні базові нормативні приписи будуть однаковими для всіх, а інша частина законодавчих вимог у кожному визначеному випадку буде відрізнятися і накладати на суб’єктів підприємницької діяльності ті чи інші обов’язки.

І якщо в певних сферах господарювання достатньо лише в установленому законом порядку зареєструватися фізичною особою -  підприємцем, то в той же час інші сфери можуть вимагати доволі складних легалізаційних процесів і побудови чіткої юридичної системи бізнесу.

Однією з таких сфер виступає сфера бьюті-індустрії, яка об’єднує в собі широке коло різноманітних господарських відносин, покликаних забезпечити надання салонами краси та іншими спеціалізованими суб’єктами профільних медичних та побутових послуг населенню.

В залежності від повноти та комплексності у наданні послуг, а також від характеру таких послуг конкретний господарюючий на ринку бьюті-індустрії суб’єкт повинен пройти через низку реєстраційних та легалізаційних процедур та отримати визначений законом пакет документів. Так, якщо мова йде про повноформатиний середньостатистичний салон краси, то, першим кроком у його створенні буде легалізація статусу суб’єкта господарювання через реєстрацію юридичної особи або фізичної особи-підприємця, якщо таку форму дозволяє використовувати специфіка діяльності. Власне, якщо говорити про створення юридичної особи, як оператора салону краси, то імовірніше за все це буде або товариство з обмеженою відповідальністю, або приватне підприємство.

На стадії реєстрації суб’єкта господарювання принциповим моментом виступатиме підбір видів економічної діяльності у відповідності до класифікатору видів економічної діяльності. На цьому етапі необхідно приділити увагу формуванню повного системного переліку видів діяльності, який в майбутньому забезпечить можливість надавати весь комплекс послуг, що надаються салонами краси, і не думати про необхідність вносити зміни до реєстру, в якому зазначений перелік закріплюється. Правильний і системний підбір КВЕДів під специфіку конкретного салону краси зазвичай являє собою індивідуальний процес, який своїм результатом має індивідуальний перелік найбільш відповідних видів діяльності.  У будь-якому разі основним видом діяльності для салону краси виступатиме або код КВЕД 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси» або код КВЕД 86.21 «Загальна медична практика». При цьому, якщо салон краси здійснює діяльність, що підпадає під поняття медичної практики, то у такому разі він має обов’язково отримати відповідну ліцензію. Отримання ліцензії у свою чергу вимагає від суб’єкта господарювання відповідності певним вимогам, що містяться в затверджених ліцензійних умовах.

Також серйозну увагу на стадії відкриття салону краси треба звернути на належне оформлення працівників і побудову дієвої і ефективної договірної системи з партнерами і постачальниками.

Резюмуючи викладене, варто відзначити, що започаткування власного бізнесу в сфері бьюті-індустрії -  це комплексний достатньо непростий з точки зору правового оформлення процес, і підприємці, які обрали для себе таку діяльність, мають системно і відповідально підходити до виконання усіх передбачених чинним законодавством України в даній сфері вимог.

Теги:

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Як уникнути банкрутства, якщо бізнес на межі неплатоспроможності?

Скрутний стан економіки України, наслідки карантину, несприятливі погодні умови для аграріїв на сьогодні ставлять підприємства під загрозу банкрутства та повного припинення їх діяльності.

Допомога по частковому безробіттю - квест для роботодавця

«Я вам посылку принёс.

Tолько я вам её не отдам,

 потому что у вас документов нету.

Рано вам ещё документы иметь.»

НОВИЙ ЗАКОН ПРО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ (ВІДМИВАННЮ) ДОХОДІВ, ОДЕРЖАНИХ ЗЛОЧИННИМ ШЛЯХОМ, ФІНАНСУВАННЮ ТЕРОРИЗМУ ТА ФІНАНСУВАННЮ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЗБРОЇ МАСОВОГО ЗНИЩЕННЯ»: ЩО ЗМІНИТЬСЯ ДЛЯ ПЕРЕСІЧНИХ УКРАЇНЦІВ.

На минулому тижні, а саме 28 квітня 2020 року набрав чинності прийнятий Верховною Радою в грудні 2019 року Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».