Доминанта

Розмитнення автомобілів за новим законом

8 сент. 2016

З 01.08.2016 року вступив в силу Закон України №1389-19 «Про внесення змін у підрозділ 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» та став частиною Податкового кодексу України. У перші два тижні, після набуття Законом чинності, було розмитнено більше 500 автомобілів, однак очікувалось, що потік автомобілів має бути більший. Спеціалісти нашої фірми намагались розібратись, що ж саме змушує автолюбителів не поспішати із ввозом автомобілів за новим Законом.

При ввозі автотранспортного засобу на територію України з метою розмитнення власник додає до оціночної вартості автомобіля мито і податок, до отриманої суми додаємо ще 20 % (ПДВ). Ставка мита становить 10% від оціночної вартості транспортного засобу. При цьому на автотранспортні засоби, що були у користуванні в країнах Європейського Союзу встановлені зменшені ставки мита, які зменшуються щорічно (цього року це 9,1%) .

Завдяки новому Закону були зменшені саме ставки акцизного збору, розмір якого залежить від типу транспортного засобу та його віку, а також від об'єму двигуна. Використання зниженних ставок акцизного збору можливе тільки для автомобілів, які випущені після 01.01.2010 р. та були вживані (з пробігом не менш ніж 6 000 км.), що відповідають нормам не нижче Євро-5 (а з 01.01.2018 р. вже нормам Євро-6), що ввезені з будь-якої признаної країни окрім Російської Федерації. Знижена ставка може бути використана однією особою раз в 365 днів, а якщо автомобіль буде проданий раніше ніж через рік, у такому випадку доведеться сплатити акциз за повними ставками.

Одним з відкритих питань залишається порядок визначення країни походження, оскільки на сьогоднішній день на території Російської Федерації розміщені заводи більш ніж 7 європейських марок автомобілів. Однозначної відповіді не має, однак робітники митної служби ДФС для визначення країни походження транспортних засобів опираються на Митний кодекс і внутрішню документацію, також важливе значення має VIN-код, оскільки він містить інформацію про географічну зону, код держави і виробника. Для того щоб захистити себе від спірного питання щодо походження автомобіля, необхідно отримати у країні, де буде купуватись автомобіль, сертифікат походження товару чи декларацію про походження товару.

При купівлі автомобіля доведеться укласти договір купівлі-продажу, зняти авто з обліку та/або отримати тимчасові номерні знаки, оформити страховку. Додатково необхідно уточнити про додаткові умови країни, в якій відбудеться покупка автотранспортного засобу (наприклад місцевий техогляд або оплата доріг).

Заїзд на прикордонну територію України  проводиться через червоний коридор, з повідомлення працівнику митної служби, що Ви в'їжджаєте з метою слідування на регіональну митницю для подальшого розмитнення автомобіля. Для перетину кордону України потрібно вести суму фінансової гарантії, відповідно до попередньої митної декларації, яка пізніше будє зарахована в якості розмитнення автотранспортного засобу. Фінансову гарантію може сплатити брокер у випадку попередньої домовленості з ним, або ваші знайомі оплатять та повідомлять про контрольний номер, отриманий після оплати. При самостійній оплаті необхідно залишити автомобіль на стоянці на прикордонному КПП, слідувати до найближчого відділення банку, після чого повертатися з квитанцією і контрольним номером. Після перетину кордону є 10 днів для прибуття на регіональну митницю за місцем проживання. Перед розмитненням необхідно оформити сертифікат на ТЗ та експертну оцінку незалежного експерта. При прибутті на митницю подаються документи, перелік яких краще отримати саме на митниці, приблизно це: митна декларація, документи, що засвідчують особу: паспорт громадянина України, закордонний паспорт, ідентифікаційний код і водійські права; технічний паспорт на транспортний засіб; договір про покупку, або інший офіційно завірений документ, який засвідчує право власності - договір обміну або дарування; документи про право перетину державного кордону; документ, що визначає вартість товару - рахунок, чек, рахунок-фактура або інвойс. Після проходження митниці є наступні 10 днів для реєстрації автомобіля в сервісному центрі МВС України, отримання технічного паспорту та номерів. Також необхідно пам’ятати про сплату збору в Пенсійний фонд, базою для нарахування збору є вартість автомобіля, зазначена в довідці, що видала Митна служба.

Отже, можна зробити висновок, що кількість людей, що самостійно намагаються «розмитнити» автомобіль за новими ставками акцизу є невеликою, оскільки досить багато підводних каменів у вигляді додаткових документів, що супроводжують майбутнього власника автомобіля з моменту вибору країни покупки автомобіля до проходження митниці. Однак, заручившись допомогою досвідченого брокера і підготувавши поетапний план дій, можна отримати значні заощадження при ввозі автотранспортного засобу. Звертаємо Вашу увагу, що знижені ставки акцизного збору діють до кінця 2018 року.

Аліна Сіденко

юрист АО "АФ "ДОМІНАНТА"

Теги: акциз

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Парковка по-новому теперь и в Одессе!

Итак, свершилось! Начиная с 9 сентября уже и в Одессе наконец-то начали работать в полной мере инспекторы по парковке. И если ранее они только оставляли нарушителям правил парковки письменные предупреждения и пытались увещевать их словесно, то отныне уже будут выписывать штрафы в сумме 255-ти или 510-ти гривен (первый — за стоянку в зоне действия дорожного знака "Остановка запрещена", второй же — за нарушения правил парковки, результатом которых может стать эвакуация автомобиля, о чём будет сказано ниже).

Второе пришествие и «Каста проклятых»?

11 сентября Верховная Рада 316 голосами приняла пакет поправок к законам по вопросу конфискации незаконных активов лиц, уполномоченных на выполнение функций государства или органов местного самоуправления. Изучение публикаций в СМИ по этому поводу выявило ряд неточностей в толковании журналистами законопроекта, поэтому мы решили подготовить юридический анализ документа. Тем более что с учётом уникальности нового парламента, принимающего все что спускают из Офиса Президента, вероятность изменений в нём во втором чтении минимальна.

Легализация теневых доходов - главное о новом законопроекте

Сама идея «нулевой» декларации не нова и активно обсуждается уже с 2015 года, но именно сейчас благодаря уникальной расстановке сил в парламенте законопроект № 1232 имеет все шансы быть принятым в самые сжаты сроки. Итак, какие теневые доходы смогут легализовать наши граждане и на каких условиях?

Действие закона распространяется только на доходы физических лиц, полученные до 31 декабря 2018 года за исключением:

  • доходов государственных служащих, полученных в период пребывания в должности;
  • доходов от преступной деятельности;
  • доходов, по которым налоговым органом было самостоятельно начислены суммы обязательств и оформлено налоговое уведомление-решение