Представники Національної поліції мають доступ до митних баз ввезених автомобілів та вправі зупиняти автомобілі задля перевірки дотримання законних строків ввезення авто на територію України, порядку користування та розпорядженням таким авто та притягати до адміністративної відповідальності:
- за керування автомобілем, щодо якого порушено строк тимчасового ввезення, використання транспорту для цілей підприємницької діяльності/отримання доходів в Україні, передача в управління третім особам, які не ввозили його на митну територію України – штраф для водія 8 500 грн;
- за повторне вчинення протягом року передбаченого порушення: штраф для водія 17 000 грн. + позбавлення права керування транспортними засобами на строк 1 рік та з можливим оплатним вилученням транспортного засобу.
Варто зазначити, що поліцейські після виявлення фактів порушення встановленого порядку користування авто з іноземною реєстрацію зобов’язані письмово інформувати органи ДФС.
ДФС в свою чергу притягає до відповідальності у разі:
— якщо авто незаконно перебуває в країні до 3 діб – штраф 850 грн;
— повторне порушення упродовж року/перевищення терміну тимчасового ввезення в Україну транспортного засобу на строк до 10 діб – штраф 5 100 грн;
— за перевищення терміну тимчасового ввезення особистого або комерційного авто або вивезення товарів, крім особистого транспорту – штраф 17 тисяч грн;
— затримка більше ніж на 20 днів – штраф 34 тисяч грн;
— перевищення строку тимчасового ввезення машини в країну на термін від 20 до 30 днів – штраф 85 тисяч грн;
— затримка більше ніж на 30 днів, втрата або розукомплектація (розбирання) авто – штраф 170 тисяч грн або конфіскація ТЗ.
Варто зазначити, що Президентом було анонсовано внесення на розгляд Верховної Ради законопроекту про продовження пільгового періоду для розмитнення авто. Однак поки що водіям авто з іноземною реєстрацією варто зважати на діючі вимоги законодавства.
Другие публикации
Асоціація адвокатів України щорічно проводить Всеукраїнський незалежний публічний конкурс «Адвокат року». В 2018 році адвокат нашого об’єднання, кандидат юридичних наук - Криворучко Вікторія здобула перемогу в номінаціях: «цивільне, трудове та сімейне право».
20 серпня 2019 року набрали чинності зміни щодо видів індивідуальної форми навчання. Так з 1 вересня батьки зможуть скористатися всіма видами самостійної форми навчання: сімейною (домашньою) освітою, екстернатом або педагогічним патронажем. Зміни до Положення, яке регулюватиме кожну з цих форм, були затверджені наказом Міністерства освіти та науки України. Форми здобуття освіти, які можна отримати у конкретній школі, мають оприлюднюватися на її сайті або на сайті засновника.
З 6 серпня 2019 року почали діяти нові правила маркування харчової продукції, відповідно до Закону «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».
Зокрема, зміни торкнулися розміру шрифту - його збільшено, крім того він повинен бути чітким, розбірливим і контрастним. Інформація про продукт має бути викладена лише українською мовою.Переклад - за бажанням виробника.