Доминанта

Внесено зміни до Порядку подання фінансової звітності: малі підприємства зобов’язані звітувати щоквартально

14 авг. 2019

Після внесення правок до ряду П(С)БО, Мінфін підкоригував Порядок подання фінансової звітності №419.

Основним нововведенням стало те, що малі підприємства тепер зобов’язані подавати не лише річну, а й квартальну фінансову звітність.

Зміни до порядку № 419 були внесені Постановою КМУ від 17.07.2019 р. №625, яка була опублікована, а отже, і набрала чинності 24.07.2019 р.

Найбільш суттєвих правок зазнав П.2 Порядку № 419, в якому визначено перелік суб’єктів господарювання, які звітують раз на рік, та не подають проміжну фінансову звітність. Раніше до них відносились підприємства платники єдиного податку третьої групи, та підприємства, для яких Законом про бухоблік передбачено подання скороченої фінзвітності, а саме: мікропідприємства, малі підприємства, непідприємницькі товариства і представництва іноземних суб’єктів господарювання.

Тепер даний пункт передбачає, що підприємства, які відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” належать до мікропідприємств, непідприємницькі товариства (крім тих, що зобов’язані складати фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності) та підприємства, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства, подають відповідним органам скорочену за показниками річну фінансову звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати.

З цього випливає, що малі підприємства, за винятком платників єдиного податку третьої групи, відтепер зобов’язані подавати квартальну фінансову звітність.

Проте, малі підприємства-загальносистемники, річний дохід яких перевищував 20 млн. грн. і раніше звітували щоквартально, оскільки фінансова звітність  є додатком до декларації з податку на прибуток, згідно з п. 46.2 ПКУ. Є лише один нюанс: при поданні квартальної фінзвітності потрібно було дотримуватися граничних строків подання квартальної декларації з податку на прибуток, а саме 40 календарних днів, що йдуть за останнім днем звітного кварталу, але не пізніше дати подання декларації з податку на прибуток.

Після внесення змін, малі підприємства повинні подавати проміжну (квартальну) фінзвітність органам статистики  в строк, не пізніше 25-го числа місяця, що настає після закінчення звітного кварталу. Тобто, фінансову звітність за 9 місяців 2019 року необхідно буде подати до 25 жовтня 2019 р.

Щодо подання квартальної декларації з податку на прибуток, то тут, як і раніше, необхідно дотримуватися 40-денного строку.

Також у Порядку № 419 норми, що стосуються подання звіту про платежі на користь держави підприємствами добувних галузей, приведені у відповідність до Закону про бухоблік Зокрема, зазначено, що суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у видобувних галузях, звіт про платежі на користь держави подають відповідно до Закону України “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”, тобто не пізніше 1 вересня року, що настає після звітного періоду.

Інші ж зміни до Порядку № 419 можна назвати «косметичними». Вони стосуються оприлюднення фінзвітності разом з аудиторським висновком. Раніше було вказано, що фінзвітність, звіт про управління і звіт про платежі на користь держави мають бути оприлюднені разом з аудиторським звітом. Тепер коректно зазначено, що аудиторський звіт стосується саме фінзвітності.

Теги:

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Як залучити грошові кошти в ТОВ

Не секрет, що при створенні ТОВ учасники, як правило, несвідомо підходять до питання визначення розміру статутного капіталу майбутньої компанії. Як наслідок, в процесі реалізації подальшої господарської діяльності у товариства виникає необхідність розрахуватись за поставлений дорогий товар, надані послуги, а наявних у підприємства коштів не вистачає. Як правило учасники виходять з даної ситуації або шляхом надання учасниками ТОВ поворотної безвідсоткової фінансової допомоги або шляхом збільшення статутного капіталу товариства.

Розподіл майна подружжя без суду

Необхідність поділу спільного майна подружжя, як правило, виникає у зв'язку з розірванням шлюбу. Однак дружина та чоловік мають право на поділ такого майна незалежно від розірвання шлюбу.

Як свідчить практика, подружжя піднімає питання про поділ спільного сумісного майна тоді, коли шлюбні відносини між ними фактично припинені але юридично шлюб залишається зареєстрований.

НОВЕ ЖИТТЯ ТОВАРИСТВ: АНАЛІТИКА ПРАВОЗАСТОСУВАННЯ ГОЛОВНОГО КОРПОРАТИВНОГО ЗАКОНУ МИНУЛОГО РОКУ

Вже майже півтора роки пройшло з моменту набрання чинності Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». І хоча красивої круглої дати сьогодні немає, все ж пропонуємо підвести деякі підсумки реалізації викладених в цьому принциповому для корпоративної сфери правового регулювання нормативному акті. Бо, як показує досвід роботи за минулий рік, далеко не всі товариства з обмеженою відповідальністю і товариства з додатковою відповідальністю навчилися правильно жити за новим законодавством.