Доминанта

За незаконне відключення електроенергії РЕС запалатить вдвічі більше!

13 апр. 2017

Відповідно до п. 44 Правил користування електричною енергією затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 «у разі тимчасового припинення електропостачання з вини енергопостачальника він несе відповідальність згідно з умовами договору у розмірі двократної вартості недовідпущеної побутовому споживачу електричної енергії».

Постановою Верховного Суду України від 29.03.2017 року по справі 6-73цс17 підтверджено право споживача, якого незаконно відключили від постачання електроенергії, вимагати від енергопостачальної організації штрафні санкції у розмірі двократної вартості невідпущеної споживачу енергії.

Суди попередніх інстанцій визнали незаконною діяльність постачальника електроенергії щодо відключення від електромережі споживача за відсутності з його боку порушень Правил, в тому числі щодо своєчасної оплати спожитої електроенергії, однак відмовили споживачу у стягненні на його користь штрафних санкцій у подвійному розмірі вартості неспожитої енергії.

Верховний Суд України переглядаючи зазначену справу в порядку неоднакового застосування судами касаційної інстанції норм матеріального права, скасував рішення ВССУ та суду апеляційної інстанції та направив справу на повторний розгляд до суду апеляційної інстанції, зазначивши при цьому що позивачу було незаконно відмовлено у стягненні штрафних санкцій.

Разом з тим, Верховним Судом України зроблено висновок, що споживач не має права в даній ситуації вимагати стягнення моральної шкоди, оскільки це право не регламентоване Правилами користування електричною енергією, а також про те, що на ці правовідносини не поширюються вимоги Закону України «Про захист прав споживачів», якими встановлено право споживача вимагати відшкодування завданої моральної шкоди у разі придбання продукції з недоліками чи такої, що спричинила шкоду здоров’ю споживача.

 

 

 

  Віталій Цвігун

  керівник судової практики ОА "АФ "ДОМІНАНТА"

 

Теги: електроенергія, відключення, ВСУ

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Публичный договор в торговле через интернет

В силу всё более широкого распространения торговли через интернет у предпринимателей, практикующих такой бизнес, всё чаще стали возникать вопросы относительно правильного и корректного с точки зрения действующего законодательства оформления коммерческих предложений на своих веб-сайтах. И здесь безусловным подспорьем для них выступает институт старого доброго публичного договора.

Медиация в Украине. Работа на эффективный результат.

В последние пять лет в Украине достаточно активно преодолевает свой начальный путь институт альтернативного разрешения споров, который имеет название «Медиация».

Проверки по соблюдению законодательства о труде

Последние годы государство постоянно декларирует курс на улучшение инвестиционного климата и снижение давления на бизнес со стороны контролирующих органов. Однако декларации и реальность часто расходятся в реальности. Так, количество контролирующих органов, которые могут проверять бизнес остается достаточно большим, при этом требования многих норм заимствованных еще из времен СССР часто выполнить для малого бизнеса просто не реально.