Превосходя Ваши ожидания
Одесса, пр-т Гагарина 12А, БЦ "Шевченковский", эт. 12

За незаконне відключення електроенергії РЕС запалатить вдвічі більше!

13 апр. 2017

Відповідно до п. 44 Правил користування електричною енергією затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 «у разі тимчасового припинення електропостачання з вини енергопостачальника він несе відповідальність згідно з умовами договору у розмірі двократної вартості недовідпущеної побутовому споживачу електричної енергії».

Постановою Верховного Суду України від 29.03.2017 року по справі 6-73цс17 підтверджено право споживача, якого незаконно відключили від постачання електроенергії, вимагати від енергопостачальної організації штрафні санкції у розмірі двократної вартості невідпущеної споживачу енергії.

Суди попередніх інстанцій визнали незаконною діяльність постачальника електроенергії щодо відключення від електромережі споживача за відсутності з його боку порушень Правил, в тому числі щодо своєчасної оплати спожитої електроенергії, однак відмовили споживачу у стягненні на його користь штрафних санкцій у подвійному розмірі вартості неспожитої енергії.

Верховний Суд України переглядаючи зазначену справу в порядку неоднакового застосування судами касаційної інстанції норм матеріального права, скасував рішення ВССУ та суду апеляційної інстанції та направив справу на повторний розгляд до суду апеляційної інстанції, зазначивши при цьому що позивачу було незаконно відмовлено у стягненні штрафних санкцій.

Разом з тим, Верховним Судом України зроблено висновок, що споживач не має права в даній ситуації вимагати стягнення моральної шкоди, оскільки це право не регламентоване Правилами користування електричною енергією, а також про те, що на ці правовідносини не поширюються вимоги Закону України «Про захист прав споживачів», якими встановлено право споживача вимагати відшкодування завданої моральної шкоди у разі придбання продукції з недоліками чи такої, що спричинила шкоду здоров’ю споживача.

 

 

 

  Віталій Цвігун

  керівник судової практики ОА "АФ "ДОМІНАНТА"

 

Теги: електроенергія, відключення, ВСУ

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Безопасность и качество пищевых продуктов: когда обязательна регистрация производственных мощностей

В Украине с 20.09.2015г. действует система контроля за производством и оборотом пищевых продуктов, в соответствии с которой операторы рынков пищевых продуктов до начала эксплуатации обязаны получать эксплуатационные разрешения на мощности по производству и хранению пищевых продуктов животного происхождения, а в случае эксплуатации заведений общественного питания и заведений розничной торговли – обязаны проходить государственную регистрацию мощностей по производству/обороту пищевых продуктов.

Идет налоговая проверка… Что дальше? (часть 2-я)

Повторная проверка

Следует отметить, что такого понятия в налоговом законодательстве не существует и под ней мы подразумеваем внеплановую документальную проверку, которую контролирующий орган может назначить в случаях, если налогоплательщиком подано:

- возражения к акту проверки и/или дополнительные документы;

- административную жалобу на принятое по результатам проверки налоговое уведомление-решение (НУР).

Идет налоговая проверка… Что дальше? (часть 1)

Я глубоко убежден, что лучшая проверка та, которой не было.