Превосходя Ваши ожидания
Одесса, пр-т Гагарина 12А, БЦ "Шевченковский", эт. 12

За незаконне відключення електроенергії РЕС запалатить вдвічі більше!

13 апр. 2017

Відповідно до п. 44 Правил користування електричною енергією затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 «у разі тимчасового припинення електропостачання з вини енергопостачальника він несе відповідальність згідно з умовами договору у розмірі двократної вартості недовідпущеної побутовому споживачу електричної енергії».

Постановою Верховного Суду України від 29.03.2017 року по справі 6-73цс17 підтверджено право споживача, якого незаконно відключили від постачання електроенергії, вимагати від енергопостачальної організації штрафні санкції у розмірі двократної вартості невідпущеної споживачу енергії.

Суди попередніх інстанцій визнали незаконною діяльність постачальника електроенергії щодо відключення від електромережі споживача за відсутності з його боку порушень Правил, в тому числі щодо своєчасної оплати спожитої електроенергії, однак відмовили споживачу у стягненні на його користь штрафних санкцій у подвійному розмірі вартості неспожитої енергії.

Верховний Суд України переглядаючи зазначену справу в порядку неоднакового застосування судами касаційної інстанції норм матеріального права, скасував рішення ВССУ та суду апеляційної інстанції та направив справу на повторний розгляд до суду апеляційної інстанції, зазначивши при цьому що позивачу було незаконно відмовлено у стягненні штрафних санкцій.

Разом з тим, Верховним Судом України зроблено висновок, що споживач не має права в даній ситуації вимагати стягнення моральної шкоди, оскільки це право не регламентоване Правилами користування електричною енергією, а також про те, що на ці правовідносини не поширюються вимоги Закону України «Про захист прав споживачів», якими встановлено право споживача вимагати відшкодування завданої моральної шкоди у разі придбання продукції з недоліками чи такої, що спричинила шкоду здоров’ю споживача.

 

 

 

  Віталій Цвігун

  керівник судової практики ОА "АФ "ДОМІНАНТА"

 

Теги: електроенергія, відключення, ВСУ

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие новости


Договор аренды автомобиля: заверять или не заверять?

Большинство субъектов хозяйствования рано или поздно сталкивается с необходимостью использования транспортного средства. Часто арендовать его намного выгоднее, чем иметь собственный. Кроме того, некоторые работники согласны предоставлять свои личные автомобили для использования в предпринимательской деятельности работодателя. В данной статье мы рассмотрим вопрос оформления договора аренды авто.

Доступное жилье … по-украински

В Украине действует государственная программа под названием «доступное жилье», суть которой состоит в компенсации государством 30 % (в некоторых случаях для льготных категорий лиц 50%) стоимости приобретаемого жилья. Участие в программе ограничивается субъектным, финансовым критерием и граничной стоимостью одного квадратного метра жилья.

НАЛОГОВЫЙ ЗАЛОГ (часть 2)

Несмотря на то, что право налогового залога возникает автоматически, пункт 89.3 статьи 89 НК Украины устанавливает, что имущество, на которое распространяется право налогового залога, оформляется актом описи. Следовательно, по сути, такое право – это еще сам не налоговый залог и для того, чтоб он возник со всеми правами для контролирующего органа и обязательствами для налогоплательщика, должна состоятся опись имущества.