«Належна обачність» як критерій вибору контрагента: ризики для платника податку

07.08.2020
Судова практика України, зокрема, позиція Верховного Суду України, однозначно наполягає на дотримані концепції належної обачності при виборі контрагента для подальшого фактичного виконання договору та отриманню податкових преференцій у вигляді формування податкового кредиту з ПДВ. Верховний Суд України у Постанові від 5 березня 2020 року у справі № 826/9368/15 вказав, що платник податків при виборі контрагента та […]

НОВІ КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ РИЗИКОВОСТІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: КОМУ І ЗА ЩО ЧЕКАТИ НА ПЕРЕВІРКИ ДЕРЖПРАЦІ?

05.08.2020

Близько  двох місяців тому Кабінет міністрів України прийняв постанову #383 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду Державною службою з питань праці» і відповідно затвердив відповідні критерії.

ЯК ЗАХИСТИТИ ПРАВО ПОКУПЦЯ НА ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ?

05.08.2020

У сфері господарської діяльності непоодинокі випадки, коли покупець (платник ПДВ) придбав товар/послуги, але права на податковий кредит так і не отримав, оскільки податкові накладні за даною операцією зареєстровані не були. Така ситуація могла виникнути в двох випадках:

  • якщо постачальник не подав на реєстрацію податкову накладну;
  • якщо подана на реєстрацію постачальником податкова накладна була заблокована.

Процедура визнання особою без громадянства: затверджено порядок

05.08.2020

Нещодавно Верховною Радою України прийнято ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства» (надалі – Закон). Наразі він направлений на підпис Президенту, а, отже, невдовзі чекаємо на вступ його в законну силу.

Процесуальні строки під час карантину, як, де і коли?

05.08.2020
Розповсюдження коронавірусної інфекції торкнулося абсолютно всіх сфер суспільного життя країни, виключенням не стала і судова система.

ЗАБОРОНА НА ПРОВЕДЕННЯ РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДІЙ І ОНЛАЙН-МОНІТОРИНГ БЕЗПЕКИ ВЛАСНОЇ НЕРУХОМОСТІ: КАБМІН ЗАТВЕРДИВ НОВІ ПОРЯДКИ.

25.06.2020

13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України видав Постанову № 399 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сфері державної реєстрації».

Нові правила гри в сфері оподаткування або життя після впровадження законопроекту 1210 (ч.2)

18.06.2020

Зміни в частині податку на додану вартість (ПДВ)

  1. Додано нові штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних (ПН) та розрахунків коригування (РК), які не формують податкових зобовязань з ПДВ:
  • за порушення граничних сроків реєстрації, передбачених п. 201.10 ПК, накладається штраф у розмірі 2% від об’єму поставки (тобто без врахування ПДВ), але не більше 1020 грн;
  • за відсутність реєстрації ПН та РК передбачений штраф у розмірі 5% від об’єму поставки (без врахування ПДВ), але не більше 3 400 грн.

Нові правила гри в сфері оподаткування або життя після впровадження законопроекту 1210 (ч.1)

12.06.2020

Одіозний законопроект № 1210, який перетворився в Закон № 466-IX був прийнятий Верховною Радою України ще 16.01.20 р. і направлений на підпис президенту 11.02.2020 р. Відповідно до ст. 94 Конституції України, президент мав протягом п'ятнадцяти днів після отримання закону підписати його, або ж повернути для повторного розгляду із своїми вмотивованими пропозиціями.

Крок вперед, два кроки назад (Криза в̶ ̶н̶а̶ш̶і̶й̶ ̶п̶а̶р̶т̶і̶ї̶ наших реформ) або про останні зміни до процедури банкрутства

10.06.2020

З жовтня 2019 року в Україні запрацював Кодекс з процедур банкрутства (далі також - КзПБ), покликаний реформувати систему банкрутства в Україні. Однак запрацював з рядом недоліків, які наразі законодавець намагається виправити шляхом внесення змін.

Зміни у сфері містобудування: життя після 01.06.2020

05.06.2020

За коронавірусною панікою та карантином можна легко пропустити важливі зміни, які відбуваються в українському законодавстві. Так, серед іншого наразі вступає в активну фазу реалізація реформи сфери містобудування.

ВНЕДРЕНИЕ КОНЦЕПЦИИ КОНТРОЛИРУЕМЫХ ИНОСТРАННЫХ КОМПАНИЙ (КИК) В УКРАИНЕ.

01.06.2020

Думаю у всех, кто читал книгу-расследование «Прачечная» (Laundromat) пулитцеровского лауреата Джейка Бернштейна, осталось впечатление что от нас ушла целая эпоха и миру офшорной секретности пришёл конец. Но Украина долгие годы оставалась в стороне он мировых тенденций борьбы с агрессивным международным налоговым планированием и внедрения планов BEPS.

Як уникнути банкрутства, якщо бізнес на межі неплатоспроможності?

20.05.2020

Скрутний стан економіки України, наслідки карантину, несприятливі погодні умови для аграріїв на сьогодні ставлять підприємства під загрозу банкрутства та повного припинення їх діяльності.

Допомога по частковому безробіттю — квест для роботодавця

15.05.2020

«Я вам посылку принёс.

Tолько я вам её не отдам,

 потому что у вас документов нету.

Рано вам ещё документы иметь.»

Життя після 28 квітня 2020 або чи такий страшний вовк?

29.04.2020

На тлі карантинних обмежень мережею ширяться «жахалки» про те що, з 28 квітня банки почнуть блокувати рахунки тих клієнтів, які не доведуть законність походження коштів на суму понад 5 тисяч гривень.

Як то кажуть, диму без вогню не буває, але чи все те правда, що пишуть в мережі? Ми вирішили прокоментувати дані нововведення.

Сплата орендної плати під час карантину: як бути?

23.04.2020

Без сумніву можна стверджувати, що питання орендної плати для бізнесу наразі є настільки ж важливим як і те, коли будуть зняті встановлені обмеження діяльності. Верховна Рада не залишає спроб зняти соціальну напруженість навколо цих відносин. Ще не встигли вщухнути дискусії, пов’язані з прийняттям Закону № 540-IX, який вступив в силу 02.04.2020 р. та містив різні формулювання в проекті та після його опублікування,  як законодавець прийняв ЗУ "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік" (далі - Закон № 553-IX), яким знову були внесені зміни до порядку оплати оренди під час карантину.

Карантин. День 28. Думки розділились.

13.04.2020

Спорт на свіжому повітрі, прогулянки біля моря та виїзд за місто на шашлики, про ці та інші речі, ми ще мінімум на два тижні повинні забути.

 

Що прогарантувала нам держава новим законом на період карантину?

02.04.2020

30.03.2020 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)».

Закон відсьогодні вже вступив в силу, тож розглянемо детально про які додаткові соціальні та економічні гарантії в ньому йдеться.

Чим загрожує недотримання умов карантину?

31.03.2020

Борітеся – поборете. Мабуть немає такого українця, який би не знав автора славнозвісної поеми «Кавказ», слова якої цитують не лише учні на уроках української літератури, але тепер вже і Міністерство охорони здоров’я в своїх постах в фейсбуці.

В світлі останніх подій, пов’язаних з розповсюдженням вірусу COVID-19, не менш актуальною є тема відповідальності, до якої можуть притягнути як населення так і бізнес України у випадку недотримання умов карантину, яку ми і плануємо детально розглянути в даній статті.

Чи варто продовжувати сплачувати борги, якщо до повного розрахунку і життя не вистачить?

28.03.2020

Якщо ви опинилися у безнадійній ситуації, коли арешт майна та заборони у праві виїзду за кордон будуть діяти чи не все ваше життя – банкрутство є єдиним варіантом вирішення ситуації. Після проведення процедури банкрутства усі борги вважатимуться погашеними чи списаними, навіть якщо у вас не було майна, або ж від його продажу вистачило оплатити незначну частину боргу.

Карантин та надзвичайна ситуація: що нас чекає наступні 30 днів?

26.03.2020

Короновірус, карантин, самоізоляція, гречка, туалетний папір, пандемія – від цих слів останнім часом починає нервово сіпатись обидва ока одразу. Однак, події як у світі, так і в Україні розвиваються настільки стрімко, що важливо зберігати спокій та критичне мислення.

Вчора, 25 березня, на засіданні Уряду було прийняте рішення про продовження карантину та запровадження режиму надзвичайної ситуації на території всієї України до 24 квітня включно.

ПОДАТКОВІ ПОСЛАБЛЕННЯ НА ЧАС КАРАНТИНУ

20.03.2020

Стрімке розповсюдження коронавірусу (COVID-19), на жаль, не оминуло й нашу державу. З 12 березня по 03 квітня 2020 року КМУ встановив карантин на усій території України. За таких умов актуальним питанням є ведення бізнесу, зокрема: оптимізація податкового навантаження, надання пільг та підтримка платників податків з боку держави.

Карантин признан форс-мажором. Облегчит ли это жизнь бизнесу в текущих условиях?

19.03.2020

На утреннем внеочередном заседании 17 марта Верховная Рада приняла закон «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины, направленных на предотвращение возникновения и распространения коронавирусной болезни (COVID-19)» .

РОЗПОРЯДЖЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ПРО ЗУПИНЕННЯ РОБОТИ ОБ’ЄКТІВ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ: А ЧИ МАВ ПРАВО?

17.03.2020

Вночі 15 березня на офіційному сайті Одеської міської ради з’явилася інформація щодо введення діючим Міським головою Одеси досить суворих обмежень для бізнесу і приватних осіб у зв’язку з ситуацією, що склалася у світі і, зокрема, і в нашій країні через епідемію коронавірусу COVID-19.

КОРОНАВІРУС, КАРАНТИН ТА ПАНІКА ВІТЧИЗНЯНИХ БІЗНЕСМЕНІВ: ЩО САМЕ ПРИЙНЯВ КАБМІН У СВОЇЙ ПОСТАНОВІ?

13.03.2020

На сьогодні без перебільшень можна стверджувати, що однією з тем, яка найбільше хвилює українців, як, власне, і величезну кількість громадян інших країн по всьому світу, є ситуація, що склалася на нашій планеті у зв’язку з появою коронавірусу COVID-19.

Проблемні аспекти звернення стягнення на корпоративні права

04.03.2020

Із прийняттям ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (надалі – Закон Про ТОВ) ситуація в частині задоволення вимог кредиторів за рахунок звернення частки у корпоративних правах по суті не змінилася. Пов’язано це з тривалою процедурою, наявністю деяких колізій між нормами права та відсутністю ефективного захисту збереження вартості частки на яку звертається стягнення.

Як звільнитись директору без рішення учасників?

26.02.2020

Кожен, хто погоджується зайняти посаду директора на підприємстві, а саме в ТОВ, спочатку аналізує, як він зможе звільнитись у випадку виникнення такого бажання. І це далеко не жарт, оскільки ситуації, коли директор стає фактично «заручником» товариства трапляються досить часто.

Детальний аналіз останніх змін до ЦПК України

17.02.2020

8 лютого 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ» від 15 січня 2020 р. № 460-ІХ, відповідно до якого змінились, зокрема, правила цивільного судочинства.

БУДІВНИЦТВО ДЛЯ ВСІХ: МЕНШЕ БЮРОКРАТІЇ, БІЛЬШЕ ПРОЗОРОСТІ І ОБМЕЖЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ ДАБІ

14.02.2020

Кінець минулого року був надзвичайно активним в плані нормотворчості і приніс в новий рік цілу низку новел у законодавстві, які достатньо серйозно змінюють в тому числі і базові механізми функціонування сфери створення, розвитку і обігу нерухомості. Так, окрім, реформування досить широкого кола питань, щодо процесів реєстрації нерухомого майна, не обійшлося без змін в сфері капітального будівництва і так званого первинного ринку нерухомості.

Банківська таємниця не така вже й таємниця?

10.02.2020

31 жовтня 2019 року Верховною Радою за ініціативою Презионання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів», який покликаний запровадити інститут визнання необґрунтованими активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та стягнення таких активів у дохід держави в кращих традиціях світової практики по боротьбі з корупцією.

Цей закон набрав чинності 28 листопада 2019 року та вніс суттєві зміни у порядок роиття банківської таємниці.

БЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ: ВЕРСІЯ 3.0

07.02.2020

Робити сюрпризи для платників податків вже стало «дурною» традицією владних структур. Не став виключенням і уряд «зелених технократів». Так, 23 січня була опублікована на сайті уряду постанова КМУ № 1165 дата прийняття якої зазначена ще 11 грудня 2019 р.