Доминанта

Адвокатуру хотят реформировать

6 сент. 2018

Сегодня, 6 сентября Президент Украины внес в парламент новый законопроект о реформе адвокатуры - законопроект №9055 «Об адвокатуре и адвокатской деятельности».

Одними из приоритетных заданий данного законопроекта является законодательное усиление гарантий осуществления адвокатской деятельности, а также расширение профессиональных прав адвокатов.

Кроме того, проект предусматривает новый порядок доступа к данной профессии:

  • магистерский уровень юридического образования, а также 2 года стажа в качестве стажера адвоката и/или судьи, прокурора;
  • предусматривается отмена платы за прохождение стажировки. 

Планируется введение нового порядка сдачи адвокатского экзамена - письменное анонимное тестирование, которое проводится централизованно ВККА по аналогии с ВНО.

Вводятся дополнительные гарантии деятельности адвоката и изменения относительно его профессиональных прав.

Отметим, что законопроект получил положительное заключение экспертов Совета Европы от 21.12.2017г.

Теги: адвокатура, реформа

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Хто має право на перерахунок комунальних послуг та за яких підстав

5 червня Кабмін затвердив новий порядок розрахунку плати, внесеної за комунальні послуги неналежної якості. Відповідно до документу, мешканці багатоквартирних будинків можуть платити тільки за фактично спожиті послуги.

Водій не зобов’язаний пред’являти посвідчення водія поліцейському, якщо був зупинений без належних підстав

На сьогоднішній день водій транспортного засобу не зобов’язаний надавати на вимогу поліцейського посвідчення водія, у разі якщо поліцейський зупинив того водія, який не скоював правопорушення.

Отримання ліцензії чи збирання врожаю, які зміни чекають на аграрну галузь

З 1 липня 2019 року набирає чинності Закон №2628-VІІІ від 23.11.2018 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який зобов’язує отримувати ліцензію на право зберігання пального.