Доминанта

Банк не может отказать в услуге на основании отсутствия бумажного паспорта

21 апр. 2017

НБУ в Письме «Об организации кассовой работы» №50-0006/28329 от 18.04.2017 г. разъяснил порядок установления личности при осуществлении кассовых операций.

Необходимость такого разъяснения возникла в связи с тем, что сотрудники банков плохо осведомлены с изменениями в законодательстве касательно документов, удостоверяющих личность клиента, что повлекло в свою очередь отказ в оформлении потребительских кредитов и осуществлении банковских операций при предоставлении клиентом паспорта гражданина Украины в форме ID-карты.

Так,  НБУ отмечает, что перед выдачей наличных средств, сотрудник банка проверяет принадлежность получателю предъявленного паспорта гражданина Украины или другого документа, удостоверяющего личность, который может использоваться для заключения сделок, а также соответствие данных в кассовых документах.

Таким образом, сотрудников банков повторно ознакомят с новым образцом паспорта гражданина Украины в форме ID-карты с целью избежать незаконного отказа гражданам в предоставлении банковских услуг.

Теги: ID-карты, удостоверение личности, банковские операции

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Визнано незаконним підвищення тарифів на газ 2016 року

У понеділок 8 липня, Шостий апеляційний адміністративний суд своєю постановою залишив у силі рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.03.2019 у справі № 826/9665/16 за позовом Юлії Тимошенко та Громадської організації «Тарифна мобілізація» до Кабінету Міністрів України (за участю таких третіх осіб на боці відповідача, як Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПАТ «НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укргазвидобування» та Мініекономрозвитку), яким було визнано протиправною та нечинною постанову КМУ № 315 від 27.04.2016, згідно з якою протягом двох з половиною років формувалася ціна на газ.

Чергова перемога нашого адвоката в оспорюванні значного штрафу

«15» липня 2019 року Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов, поданий фахівцями АО «КФ «Домінанта» в інтересах одного з наших клієнтів, скасувавши постанову Департаменту аналітики та контролю Одеської міськради про накладення штрафу в сумі 417 300 грн. за нібито створення перешкод у проведенні перевірки.

Виборчий Кодекс. Яких змін очікувати?

11 липня, народні депутати у другому читанні прийняли законопроект Виборчого кодексу України  № 3112-1 від 11.07.2019 року. Загалом кодекс об’єднує в собі 5 діючих на сьогодні законів – «Про вибори народних депутатів», «Про вибори Президента України», «Про місцеві вибори», «Про Центральну виборчу комісію», а також «Про Єдиний державний реєстр виборців».