Доминанта
График работы
пн-пт: с 9.00 до 18.00

Банки більше не можуть контролювати дотримання строків у розрахунках при експорті послуг

14 февр. 2017

У зв'язку із набранням сили 03 січня 2017 р. Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг" та змін до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями вже немає законодавчої підстави для здійснення банками контролю за дотриманням резидентами строків розрахунків за операціями з експорту послуг (крім транспортних і страхових), прав інтелектуальної власності, авторських та суміжних прав.

Про це  повідомив  Національний Банк України в своєму листі від 07.02.2017 за № 40-0005/9793

Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність у зв’язку з чим, починаючи з 03.01.2017 р., банки не здійснюють контроль за дотриманням резидентами установлених законодавством строків розрахунків за вищезазначеними операціями з експорту послуг, а раніше взяті - підлягають зняттю з контролю.

Слід звернути увагу суб’єктів підприємництва, що таке послаблення не буде стосуватись операцій з експорту продукції або виконання робіт які як і раніше залишаються під контролем банків.

Теги: розрахунки при експорті, строки, контроль банками

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Очередная маленькая победа и наш вклад в восстановление справедливости

АО «КФ «Доминанта» выиграла спор с налоговой и защитила интересы клиента.

По результатам документальной плановой выездной проверки ГФС произвела доначисления налоговых обязательств и штрафных санкций на сумму более 450 000 грн.

АО КФ «Доминанта» выиграла очередной спор с Управлением государственного строительного контроля Одесского городского совета и защитила интересы клиента

По результатам рассмотрения дела в суде первой инстанции были признаны незаконными девять из двенадцати постановлений о привлечении к административной ответственности.

Ратифицирована конвенция по выполнению мероприятий, касающихся соглашений о налогообложении

ВРУ  28 февраля ратифицировала Многостороннюю конвенцию о выполнении мероприятий, касающихся соглашений о налогообложении, с целью противодействия размыванию базы и выведению прибыли из-под налогообложения (Многосторонняя конвенция MLI).