Доминанта

Большая Палата ВС разъяснила применение Закона Савченко

29 авг. 2018

Так, изначально ч. 5 ст.72 УК в редакции Закона №838-VIII закрепляла положение, согласно которому срок предварительного заключения засчитывался в срок отбывания наказания из расчета один день предварительного заключения за два дня лишения свободы.

В дальнейшем были внесены изменения, где было сказано о том, что срок предварительного заключения засчитывался в срок отбывания наказания не один день к двум, а день за день.

По поводу данного вопроса ввелось много дискуссий и вот сегодня 29 августа ВС поставил окончательную точку в применении «Закона Савченко».

БП ВС указала что Закон №838-VIII от 26.11.2015 г. применяется как к лицам, совершившим преступления после вступления им в силу 24.12.2015 г. и до 20.06.2017 г. включительно, так и к лицам, совершившим преступления до вступления в силу "Закона Савченко", поскольку он имеет обратную силу во времени.

Теги: БП ВС, Закон Савченко

Рейтинг страницы: 3/5 на основе 2 оценок.
Другие публикации


Національний банк України скасував для бізнесу обов’язковий продаж валютних надходжень

З 20 червня 2019 року постановою НБУ від 18 червня 2019 року № 78 виключається розділ IІІ Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті,  який зобов’язував юридичних осіб продавати 30% валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку. 

Хто має право на перерахунок комунальних послуг та за яких підстав

5 червня Кабмін затвердив новий порядок розрахунку плати, внесеної за комунальні послуги неналежної якості. Відповідно до документу, мешканці багатоквартирних будинків можуть платити тільки за фактично спожиті послуги.

Водій не зобов’язаний пред’являти посвідчення водія поліцейському, якщо був зупинений без належних підстав

На сьогоднішній день водій транспортного засобу не зобов’язаний надавати на вимогу поліцейського посвідчення водія, у разі якщо поліцейський зупинив того водія, який не скоював правопорушення.