Доминанта

Быть ли налогу на выведенный капитал?

15 июня 2017

Министерством финансов предложено с 2018 года существенно изменить систему налогообложения хозяйственной деятельности.

Так, привычный для всех налог на прибыль может быть заменен на налог на выведенный капитал.

Суть его заключается в том, что прибыль, полученная от хозяйственной деятельности, не будет подлежать налогообложению до тех пор, пока не будет выплачена собственникам в виде дивидендов или приравненных к ним платежей.

Практика применения такой системы налогообложения позитивно сказывается на экономике государств, в которых она введена (к примеру, Эстония), в частности, значительно облегчается ведения бизнеса.

Как введение налога на выведенный капитал повлияет на экономическую ситуацию в Украине будет зависеть прежде всего от механизмов его введения.

Теги: налог на выведенный капитал, Минфин, насогообложение

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Хто має право на перерахунок комунальних послуг та за яких підстав

5 червня Кабмін затвердив новий порядок розрахунку плати, внесеної за комунальні послуги неналежної якості. Відповідно до документу, мешканці багатоквартирних будинків можуть платити тільки за фактично спожиті послуги.

Водій не зобов’язаний пред’являти посвідчення водія поліцейському, якщо був зупинений без належних підстав

На сьогоднішній день водій транспортного засобу не зобов’язаний надавати на вимогу поліцейського посвідчення водія, у разі якщо поліцейський зупинив того водія, який не скоював правопорушення.

Отримання ліцензії чи збирання врожаю, які зміни чекають на аграрну галузь

З 1 липня 2019 року набирає чинності Закон №2628-VІІІ від 23.11.2018 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який зобов’язує отримувати ліцензію на право зберігання пального.