Доминанта

Чергова перемога нашого адвоката в оспорюванні значного штрафу

19 июля 2019

«15» липня 2019 року Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов, поданий фахівцями АО «КФ «Домінанта» в інтересах одного з наших клієнтів, скасувавши постанову Департаменту аналітики та контролю Одеської міськради про накладення штрафу в сумі 417 300 грн. за нібито створення перешкод у проведенні перевірки.

Задовольняючи позов суд цілком слушно зауважив, що відповідач не обґрунтував належним чином свою позицію, при цьому сам допустив при проведенні перевірки цілий ряд порушень. Так, зокрема, відповідачем було складено одночасно аж два акти (Акт про неможливість проведення інспекційного відвідування та Акт інспекційного відвідування фізичної особи, яка використовує найману працю), що призвело до порушення порядку належного повідомлення позивача про підстави, за якими мала розглядатися справа щодо порушень законодавства про працю.

Слід зазначити, що приймаючи спірне рішення контролюючий орган посилався на ненадання йому документів, отримання і зберігання яких суб’єктом господарювання не є обов’язковим, що досить часто зустрічається в перевірках такого роду. Так, у даному випадку крім документів про працевлаштування, інспектори відповідача вимагали ще й надання паспортів працівників.

Отже, суд не знайшов у доводах відповідача підтверджень тому факту, що позивач нібито створив перешкоди у проведенні перевірки.

Крім того, суд також звернув увагу на те, що спірна постанова була складена щодо позивача, як фізичної особи – підприємця. Однак, на момент прийняття цього рішення позивач вже припинив свою підприємницьку діяльність, а отже – й не був суб’єктом відповідальності за порушення, наведені у ст. 265 КЗпП.

Теги:

Рейтинг страницы: 5/5 на основе 4 оценок.
Другие публикации


«Неофіційне» працевлаштування або виїзд за кордон на «заробітки» студентів та молодих спеціалістів буде подолано?

10 жовтня 2019 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)».

І знову нові досягнення!

За підсумками трьох етапів конкурсу ААУ «Адвокат року – 2019» визначено переможця у номінації адмінстративне право та процес, яким став адвокат АО «КФ «Домінанта» Цвігун Віталій.
Вітаємо його та бажаємо нових успіхів та звершень у професійній діяльності!

Податкову міліцію буде ліквідовано?

2 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект, відповідно до якого податкову міліцію, як центральний орган виконавчої влади, має замінити Бюро фінансових розслідувань.
Метою даних змін є розділення сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій.