Доминанта

Як законодавчі новації вплинуть на звичайних споживачів та що зміниться в маркуванні продуктів?

7 авг. 2019

З 6 серпня 2019 року почали діяти нові правила маркування харчової продукції, відповідно до Закону «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».

Зокрема, зміни торкнулися розміру шрифту - його збільшено, крім того він повинен бути чітким, розбірливим і контрастним. Інформація про продукт має бути викладена лише українською мовою.Переклад - за бажанням виробника.

Термін придатності тепер буде називатись по різному, в залежності від складу інгредієнтів та умов зберігання. Переплату за кригу на товарі буде скасовано, маса продуктів буде вказуватися без урахування льоду. Також забороняється  використання інформації, що може ввести споживача в оману, особливо у частині приписування харчовим продуктам лікувальних властивостей. Передбачено надання  споживачам інформації про вміст у харчових продуктах харчових добавок, допоміжних речовин для переробки та інших речовин чи продуктів, які, як свідчать дані проведених наукових досліджень, спричиняють алергічні реакції або непереносимість, так щоб набувачі могли зробити свідомий вибір, який є безпечним для них.

Головною ідеєю таких змін є те, щоб інформація про харчовий продукт стала точною, достовірною та зрозумілою, що дозволить забезпечити високий рівень захисту здоров’я та інтересів споживачів.

 

 

 

Теги:

Рейтинг страницы: 5/5 на основе 1 оценок.
Другие публикации


Фальсифікацію ліків буде подолано?

Наскільки часто ми чуємо в ЗМІ або можливо, навіть самостійно стикаємось з неякісними, підробленими ліками, які слугують для хворих лише в якості «плацебо». На жаль, коли це не просто пігулка від головної болі, а ліки від тяжких захворювань з прийманням яких пов’язане життя хворого, фальсифіковані ліки можуть призвести до самих жахливих наслідків.

Очікуються зміни умов сплати судового збору

У Верховній Раді України зареєстровано проект щодо змін сплати судового збору (проект Закону № 2427).

Штрафи за порушення правил перевезення дітей

Від 20 листопада 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей» №224-IX.