Доминанта

Хто має право на перерахунок комунальних послуг та за яких підстав

14 июня 2019

5 червня Кабмін затвердив новий порядок розрахунку плати, внесеної за комунальні послуги неналежної якості. Відповідно до документу, мешканці багатоквартирних будинків можуть платити тільки за фактично спожиті послуги.

Підставами проведення перерахунку є:

  • надання послуги з порушенням вимог до її якості, передбачених договором про надання послуги з управління багатоквартирним будинком;
  • порушення періодичності надання послуги;
  • не надання послуги управителем або її окремих складових.

Для перерахунку споживач повинен подати до управителя акт-претензію визначеної форми.

Так, сума перерахунку буде зараховуватися в оплату майбутніх платежів. При цьому, перерахунок за актом-претензією, що надійшов від споживача, управитель проводить для всіх споживачів будинку, яким послуга була надана невідповідної якості.

Інформація про здійснення перерахунку наводиться управителем у рахунку на оплату послуги із зазначенням при цьому даних про період, протягом якого послуга надавалась невідповідної якості, суму та період перерахунку. Також інформаційне повідомлення розміщується на власному веб-сайті управителя.

Тобто, у разі виникнення підстав для проведення перерахунку, Ви маєте право звернутися з актом-претензією до управителя з метою його здійснення та збереження Ваших коштів.

 

 

Теги:

Рейтинг страницы: 5/5 на основе 1 оценок.
Другие публикации


Земля на продаж

Так званий закон про ринок землі, прийнятий Верховною Радою України 31.03.2020 р., вчора було підписано Президентом.

Победа нашего адвоката в споре с Минэкономики и СБУ

Команда юристов АО «КФ «Доминанта» отстояла в суде интересы клиента в споре с Министерством развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины, а также Управлением СБУ в Одесской области.