На сьогоднішній день в Україні є можливість визнати банкрутом не лише юридичну особу, а й фізичну особу, яка не може розрахуватись зі своїми боргами.
Якщо у вас є боржники, рекомендуємо періодично відслідковувати чи не розпочалась процедура їх банкрутства.
Кредитори, вимоги яких виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов’язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Така заява повинна відповідати встановленим Кодексом вимогам і за її подання підлягає сплаті судовий збір у розмірі 2 прожиткових мінімуми для працездатних осіб (4204 грн).
Які наслідки пропуску строку на звернення із заявою?
З моменту відкриття провадження у справі про банкрутство пред’явлення кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися лише у порядку, передбаченому Кодексом з процедур банкрутства, та в межах цієї справи.
Арешт майна боржника чи інші обмеження щодо розпорядження майном також можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження по справі.
Якщо кредитор не звернеться з відповідною заявою — борг буде вважатися погашеним. При цьому, не має значення «свіжа» заборгованість або вже є рішення суду і відкрито виконавче провадження.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, однак такі кредитори не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Якщо ж кредитор заявив вимоги вже на стадії, коли здійснено розрахунки з іншими кредиторами, то сплачені таким кредиторам кошти поверненню та перерозподілу не підлягатимуть.
Офіційне оприлюднення. Де шукати?
З метою виявлення кредиторів боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника.
Повідомлення містить інформацію про боржника (ім’я/найменування, адресу, ідентифікаційний код), назву суду, номер справи, відомості про арбітражного керуючого (ім’я, місцезнаходження) та строк, протягом якого кредитори мають подати заяви зі своїми вимогами.
Посилання на портал: http://www.arbitr.gov.ua/pages/157
Доступ є вільним та безоплатним. Перевіряйте (за прізвищем/назвою та/або ідентифікаційним кодом) не рідше одного разу на місяць, щоб не пропустити строк на подання заяви.
Якщо строк виконання зобов’язання ще не настав?
Якщо строк виконання зобов’язання перед вами у вашого кредитора настав вже після відкриття провадження по справі про банкрутство, то варто подати до господарського суду заяву зі своїми вимогами відразу після настання такого строку.
Якщо ж строк ще не настав (наприклад, за договором позики кошти мають бути повернуті в 2023 році) але суд вже відкрив справу про банкрутство вашого боржника, то необхідно простежити, коли господарський суд винесе Постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (для юридичних осіб) або відкриття процедури погашення боргів боржника (для фізичних осіб).
З моменту винесення такої постанови строк виконання зобов’язань банкрута вважається таким, що настав, і ви зможете вступити у справу та заявити свої кредиторські вимоги.
Враховуючи, що справи про банкрутство є досить складними, а закон містить багато вимог до документів, що подаються, в тому числі до заяв кредиторів, щоб не втратити можливість задовольнити свої вимоги, краще звернутись до адвокатів за правовою допомогою.
Моніторте свого боржника на предмет банкрутства!
23.09.2020
Рекомендації щодо діяльності магазинів в період адаптивного карантину
В продовження дайджесту щодо діяльності бізнесу в період адаптивного карантину надаємо короткі рекомендації стосовно діяльності магазинів. Головний державний санітарний лікар України затвердив розроблені «Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідеміологічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину…», затверджених відповідною Постановою Головного державного санітарного лікаря України № 17 від 09.05.2020 року. Загальними протиепідеміологічними […]
Читать далее → Актуальне законодавство про ТМ: що змінилось в серпні 2020 року
З 16.08.2020 року діють закони № 815-IX та № 816-IX, що змінили правове регулювання галузі охорони об’єктів інтелектуальної власності (надалі – ОІВ). Обидва проекти покликані захистити добросовісного власника ОІВ, викорінити явища «патентного тролінгу», імплементувати вимоги Угоди про асоціацію з ЄС та положень міжнародного законодавства в сфері охорони торговельних марок, промислових зразків, біотехнологічних винаходів, медичних продуктів […]
Читать далее → Карантин продовжено! Які обмеження це передбачає?
Відповідно до прийнятої Урядом пропозиції, карантинні заходи в Україні продовжуватимуться до 31 жовтня включно. Однак, на сьогодні відсутні зміни у відповідній постанові Кабінету Міністрів України, які повинні бути підготованими та внесеними до тексту нормативно-правового акту протягом 1 (одного) дня з моменту прийняття такого рішення Урядом (тобто, до 27 числа поточного місяця). За даними, що опубліковані […]
Читать далее → Подписаться
авторизуйтесь
0 Комментарий