Доминанта

Нацбанк знизив облікову ставку до 11%

31 янв. 2020

З 31 січня 2020 року Правління Нацбанку прийняло рішення № 76-рш "Про розмір облікової ставки", що передбачає зниження облікової ставки до 11% річних.
В своєму повідомленні НБУ прогнозує, що завдяки поліпшенню макроекономічної ситуації облікова ставка на кінець 2020 року буде зменшена до 7%.

Очікується, що найбільше облікова ставка знизиться впродовж першого півріччя поточного року, що стане наслідком зниження вартості кредитів для бізнесу та населення.
Слід зазначити, що існує і низка негативних наслідків такого різкого зниження облікової ставки, а саме:
1. Оскільки рівень облікової ставки прямо пропорційний з рівнем ставки за депозитами та обернено пропорційний з рівнем інфляції то таке зниження може теоретично зробити кредити для населення більш доступними, а отже і збільшити їх купівельну спроможність, що може прискорити темпи інфляції.
2. Інфляція в свою чергу може призвести до зміни курсових різниць.
3. Зважаючи на ризики населення буде намагатись перевести заощадження у валюту, і як результат зниження притоку депозитів як ресурсу для розвитку виробництва та знову ж таки підвищення курсу.
Однак такі ризики є теоретичними і не завжди справджуються в реальності. Тому будемо сподіватись на краще.

Теги:

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Победа нашего адвоката в споре с Минэкономики и СБУ

Команда юристов АО «КФ «Доминанта» отстояла в суде интересы клиента в споре с Министерством развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины, а также Управлением СБУ в Одесской области. 

Встановлено квоти на імміграцію ІТ-фахівців

Уряд підтримав пропозицію Мінцифри щодо встановлення квоти на імміграцію. Відтепер 5000 іноземних спеціалістів матимуть можливість за додатковою квотою отримати посвідку по постійне проживання та працювати в українських компаніях без оформлення робочої візи. Що це значить?

Зміни щодо РРО для «єдинників»: ключові дати 2020 року

З 19 квітня 2020 року у ФОП-ів виникає право на використання програмних РРО.

До 1 жовтня 2020 року платники єдиного податку ІІ-ї - IV-ї груп (ФОП), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 грн., незалежно від обраного виду діяльності, РРО та/або програмні РРО не застосовуються, крім тих, які здійснюють: