Доминанта

Нацбанк знизив облікову ставку до 11%

31 янв. 2020

З 31 січня 2020 року Правління Нацбанку прийняло рішення № 76-рш "Про розмір облікової ставки", що передбачає зниження облікової ставки до 11% річних.
В своєму повідомленні НБУ прогнозує, що завдяки поліпшенню макроекономічної ситуації облікова ставка на кінець 2020 року буде зменшена до 7%.

Очікується, що найбільше облікова ставка знизиться впродовж першого півріччя поточного року, що стане наслідком зниження вартості кредитів для бізнесу та населення.
Слід зазначити, що існує і низка негативних наслідків такого різкого зниження облікової ставки, а саме:
1. Оскільки рівень облікової ставки прямо пропорційний з рівнем ставки за депозитами та обернено пропорційний з рівнем інфляції то таке зниження може теоретично зробити кредити для населення більш доступними, а отже і збільшити їх купівельну спроможність, що може прискорити темпи інфляції.
2. Інфляція в свою чергу може призвести до зміни курсових різниць.
3. Зважаючи на ризики населення буде намагатись перевести заощадження у валюту, і як результат зниження притоку депозитів як ресурсу для розвитку виробництва та знову ж таки підвищення курсу.
Однак такі ризики є теоретичними і не завжди справджуються в реальності. Тому будемо сподіватись на краще.

Теги:

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Земля на продаж

Так званий закон про ринок землі, прийнятий Верховною Радою України 31.03.2020 р., вчора було підписано Президентом.

Победа нашего адвоката в споре с Минэкономики и СБУ

Команда юристов АО «КФ «Доминанта» отстояла в суде интересы клиента в споре с Министерством развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины, а также Управлением СБУ в Одесской области.