Доминанта

Недееспособное лицо сможет самостоятельно подать заявление о восстановлении своей дееспособности

1 авг. 2018

Данный законопроект подан в Верховную Раду под № 8607 «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины».

Согласно ГК Украины, на данный момент заявление о восстановлении дееспособности в суд могут подать только опекун или орган опеки и попечительства.

В предложенном законопроекте содержатся нормы, позволяющие это сделать членам семьи и самому недееспособному.

Кроме того, по заявлению данных лиц суд сможет прекратить опеку, если выяснится, что недееспособный выздоровел или его состояние значительно улучшилось в результате лечения.  

Отметим, что данные изменения призваны предупредить нарушение прав человека.

Теги: недееспособное лицо, законопроект

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


4th Tavria V Odesa Half Marathon 2019

15 вересня в Одесі відбувся 4th Tavria V Odesa Half Marathon 2019. У цьому році в заході взяли участь понад 3300 бігунів із більш ніж 20 країн світу: України, Білорусі, Молдови, Туреччини, Польщі, Фінляндії, Норвегії, Франції, Ірландії, Німеччини, Португалії, Нідерландів, Великобританії, США та інших країн.

«Адвокат року 2019»

Асоціація адвокатів України щорічно проводить Всеукраїнський незалежний публічний конкурс «Адвокат року». В 2018 році адвокат нашого об’єднання, кандидат юридичних наук - Криворучко Вікторія здобула перемогу в номінаціях: «цивільне, трудове та сімейне право». 

Штрафи за водіння «євроблях»

В Україні набули чинності нові штрафні санкції за ввезення та користування автомобілями на іноземних номерах. До 22 серпня власники авто з іноземною реєстрацією мали можливість законно їх розмитнити і зареєструвати.

Наразі відповідно до закону порушників уже можуть притягати  до відповідальності як патрульні поліцейські, так і Фіскальна служба України.