Доминанта

Неправильно складена розписка позбавить вас можливості повернути свої кошти

29 янв. 2020

Позивач звернувся до суду з метою повернення грошових коштів в розмірі 18.000 грн., що були надані за договором позики, та які позичальник зобов’язувався повернути після продажу земельної ділянки.

Судом першої інстанції позовні вимоги у стягненні 18.000 грн. було задоволено. Суд апеляційної інстанції скасував відповідне рішення суду першої інстанції, посилаючись на відсутність у розписці відомостей про передання і отримання грошових коштів у позику.

Верховний Суд своїм рішенням залишив касаційну скаргу без задоволення, а рішення суду апеляційної інстанції без змін, вказавши на відсутність факту, що підтверджував передачу коштів за розпискою. Згідно з змістом розписки відповідач лише зобов’язався віддати позивачу 18.000 грн після продажу земельної ділянки, а не підтверджував фак отримання коштів у борг. 

Отже, наголошуємо, що при складані розписки необхідно приділити особливу увагу її змісту, адже не зазначення факту передачі та отримання грошових коштів у позику ставить під сумнів можливість їх повернення.

Теги:

Рейтинг страницы: 3/5 на основе 2 оценок.
Другие публикации


Победа нашего адвоката в споре с Минэкономики и СБУ

Команда юристов АО «КФ «Доминанта» отстояла в суде интересы клиента в споре с Министерством развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины, а также Управлением СБУ в Одесской области. 

Встановлено квоти на імміграцію ІТ-фахівців

Уряд підтримав пропозицію Мінцифри щодо встановлення квоти на імміграцію. Відтепер 5000 іноземних спеціалістів матимуть можливість за додатковою квотою отримати посвідку по постійне проживання та працювати в українських компаніях без оформлення робочої візи. Що це значить?

Зміни щодо РРО для «єдинників»: ключові дати 2020 року

З 19 квітня 2020 року у ФОП-ів виникає право на використання програмних РРО.

До 1 жовтня 2020 року платники єдиного податку ІІ-ї - IV-ї груп (ФОП), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 грн., незалежно від обраного виду діяльності, РРО та/або програмні РРО не застосовуються, крім тих, які здійснюють: