Доминанта

Очікуються зміни умов сплати судового збору

22 нояб. 2019

У Верховній Раді України зареєстровано проект щодо змін сплати судового збору (проект Закону № 2427).

Зокрема, пропонуються такі зміни:

  1. Обмеження розміру ставки судового збору за подання апеляційних та касаційних скарг для фізичних осіб. Якщо сьогодні за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду необхідно сплатити 150 % судового збору, що сплачувався при поданні позовної заяви, то законопроектом передбачено таку ж ставку але не більше 7,5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (15 052,5 грн.).

Також за основу розрахунку буде братися ставка, що підлягала сплаті виключно за оспорювану частину позовних вимог. Повторно сплачувати судовий збір за вимогу, яка вже задоволена і яка взагалі не оскаржується буде не потрібно.

  1. Збільшення переліку осіб, звільнених від сплати судового збору. Так, від сплати судового збору пропонують звільнити осіб, які звертаються із заявами про перегляд судових рішень у зв’язку із виключними обставинами (визнання закону неконституційним, винесення рішення ЄСПЛ по справі, притягнення судді до відповідальності). Також не платитимуть збір особи за встановлення фактів, що мають юридичне значення на тимчасово окупованих територіях.
  2. Відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати не тільки для позивачів, а й інших учасників судового процесу.

 

Теги:

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Помилково чи надміру сплатили судовий збір? Ваші дії

Випадки сплати судового збору не на належний рахунок суду у результаті помилки в платіжних реквізитах є досить розповсюдженим явищем. Також інколи сплативши, платники не подають позов чи заяву, за яку було сплачено.

Що треба знати, та як необхідно діяти у разі виникнення потреби у поверненні судового збору.

Які зміни очікувати у сфері інтелектуальної власності?

У першому читанні прийнято законопроект № 2255 щодо створення національного органу інтелектуальної власності. Задля функціонування ефективної державної системи правової охорони інтелектуальної власності, запропоновано створення дворівневої системи управління нею, за якої: