Доминанта

Отменен 2%-й пенсионный сбор при покупки валюты

21 дек. 2016

Вчера, 20 декабря 2016 г., на вечернем заседании Верховная Рада поддержала во втором чтении и в целом законопроект №5132 об изменениях в Налоговый кодекс.

Закон предусматривает отмену 2% пенсионного сбора при обмене валюты физическими лицами.

Напомним, что сбор в Пенсионный фонд с валютных операций был введен в 1997 году в качестве временной меры, а  в 2015 году Парламентом установлен размер сбора в размере 2% от суммы покупки.

Пенсионный сбор с операций  по покупке иностранной валюты платили только физические лица, которые приобретали валюту исключительно в наличной форме (кроме покупки иностранной валюты для погашения кредитов).

Юридические лица при покупке и продаже валюты, как в наличной, так и безналичной формах, с 2015 года пенсионный сбор не платили.

Теги: пенсионный сбор, покупка валюты

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Чи потрібно ФОПу платити ЄСВ за місяці без доходу?

Кіровоградський окружний адміністративний суд став на бік фізичної особи-підприємця та дозволив йому не сплачувати податкові борги з єдиного соціального внеску за той період, протягом якого ФОП не отримував дохід.

Національний банк України скасував для бізнесу обов’язковий продаж валютних надходжень

З 20 червня 2019 року постановою НБУ від 18 червня 2019 року № 78 виключається розділ IІІ Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті,  який зобов’язував юридичних осіб продавати 30% валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку. 

Хто має право на перерахунок комунальних послуг та за яких підстав

5 червня Кабмін затвердив новий порядок розрахунку плати, внесеної за комунальні послуги неналежної якості. Відповідно до документу, мешканці багатоквартирних будинків можуть платити тільки за фактично спожиті послуги.