Доминанта

Податкову міліцію буде ліквідовано?

3 окт. 2019

2 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект, відповідно до якого податкову міліцію, як центральний орган виконавчої влади, має замінити Бюро фінансових розслідувань.
Метою даних змін є розділення сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту, ліквідація будь-яких підрозділів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ не передбачається, але до Бюро фінансових розслідувань переходять повноваження щодо розслідування економічних злочинів, самостійне проведення оперативно-розшукової діяльності.

Зазначається, що прийняття даного закону сприятиме:
- покращенню загального стану підприємницького середовища шляхом трансформації функції ДПС України з наглядово-каральної на обслуговуючу;
- налагодженню партнерських відносин між бізнесом та контролюючими органами;
- ефективності дій правоохоронних органів в боротьбі зі злочинами у сфері фінансів;
- підвищенню позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, що адмініструється експертами Світового банку.

Теги:

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Нові умови в’їзду для іноземців

З 14 січня 2020 року набув чинності Наказ МВС N 981 згідно з яким внесено зміни до інструкції, що регулює порядок прийняття рішень про заборону в'їзду в Україну іноземцям та особам без громадянства.

Представительство юридического лица в суде: адвокат или штатный юрист?

Реформой 2017 года, отменено право юридических лиц на представительство в судах их штатными работниками и оставлено такое право только руководителю (члену исполнительного органа) или адвокату. Эти изменения должны были вступить в силу с 1 января 2020 года.

Погрози колекторів буде зупинено?

На сьогоднішній день практично кожен житель нашої країни знає хто такий «колектор», проте механізм ефективної боротьби з такими особами і досі залишається загадкою. Наслідком тому є відсутність врегулювання та нормативного закріплення діяльності останніх.