Доминанта

Погрози колекторів буде зупинено?

17 дек. 2019

На сьогоднішній день практично кожен житель нашої країни знає хто такий «колектор», проте механізм ефективної боротьби з такими особами і досі залишається загадкою. Наслідком тому є відсутність врегулювання та нормативного закріплення діяльності останніх.

12 грудня 2019 року Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №2133 «Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності», зокрема:

- введено поняття "колекторська діяльність", що підлягає ліцензуванню;

- пропонується встановити деякі обмеження щодо здійснення колекторської діяльності (умисно надавати боржнику неправдиву інформацію, що стосується простроченої заборгованості, використовувати силу, насильство, погрози, здійснювати незаконні або неправомірні дії);

- передбачено адміністративну відповідальність за недотримання норм майбутнього закону (від 85 тис грн до 170 тис грн при урегулювання простроченої заборгованості за житлово-комунальні послуги та від 340 тис грн до 850 тис грн., якщо порушення пов’язані з отриманням доходів в особливо крупних розмірах.

Сподіваємося, що після нормативно-правового врегулювання  правовідносин, що виникають в процесі організації та здійснення колекторської діяльності, права та законні інтереси боржників від недобросовісних дій суб’єктів колекторської діяльності, будуть захищені.

Теги:

Рейтинг страницы: 1/5 на основе 1 оценок.
Другие публикации


Земля на продаж

Так званий закон про ринок землі, прийнятий Верховною Радою України 31.03.2020 р., вчора було підписано Президентом.

Победа нашего адвоката в споре с Минэкономики и СБУ

Команда юристов АО «КФ «Доминанта» отстояла в суде интересы клиента в споре с Министерством развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины, а также Управлением СБУ в Одесской области.