Доминанта

Погрози колекторів буде зупинено?

17 дек. 2019

На сьогоднішній день практично кожен житель нашої країни знає хто такий «колектор», проте механізм ефективної боротьби з такими особами і досі залишається загадкою. Наслідком тому є відсутність врегулювання та нормативного закріплення діяльності останніх.

12 грудня 2019 року Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №2133 «Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності», зокрема:

- введено поняття "колекторська діяльність", що підлягає ліцензуванню;

- пропонується встановити деякі обмеження щодо здійснення колекторської діяльності (умисно надавати боржнику неправдиву інформацію, що стосується простроченої заборгованості, використовувати силу, насильство, погрози, здійснювати незаконні або неправомірні дії);

- передбачено адміністративну відповідальність за недотримання норм майбутнього закону (від 85 тис грн до 170 тис грн при урегулювання простроченої заборгованості за житлово-комунальні послуги та від 340 тис грн до 850 тис грн., якщо порушення пов’язані з отриманням доходів в особливо крупних розмірах.

Сподіваємося, що після нормативно-правового врегулювання  правовідносин, що виникають в процесі організації та здійснення колекторської діяльності, права та законні інтереси боржників від недобросовісних дій суб’єктів колекторської діяльності, будуть захищені.

Теги:

Рейтинг страницы: 1/5 на основе 1 оценок.
Другие публикации


Помилково чи надміру сплатили судовий збір? Ваші дії

Випадки сплати судового збору не на належний рахунок суду у результаті помилки в платіжних реквізитах є досить розповсюдженим явищем. Також інколи сплативши, платники не подають позов чи заяву, за яку було сплачено.

Що треба знати, та як необхідно діяти у разі виникнення потреби у поверненні судового збору.

Які зміни очікувати у сфері інтелектуальної власності?

У першому читанні прийнято законопроект № 2255 щодо створення національного органу інтелектуальної власності. Задля функціонування ефективної державної системи правової охорони інтелектуальної власності, запропоновано створення дворівневої системи управління нею, за якої: