Доминанта

Позиция ВХСУ касательно оплаты услуг адвоката

7 дек. 2016

Деньги, потраченные на правовую помощь, можно взыскать с ответчика только если в договоре с адвокатом был указан конкретный номер дела, а в платежном поручении получателем указан именно адвокат, а не ФЛП.

Такую правовую позицию высказал ВХСУ в решении по делу №908/1051/16 от 15. 11. 2016 г.

Суд посчитал, что поскольку в договоре о предоставлении правовой помощи не было указано, что услуги адвоката предоставляются именно по данному делу (то есть не указан его номер), а также обстоятельства осуществления оплаты услуг адвоката в определенном размере, то отплата таких услуг не является судебными затратами в понимании ст. 44 ГПК Украины.

Таким образом, заключая с адвокатом договор, следует позаботиться о возможности доказать в суде, что деньги потраченные на правовую помощь подлежат компенсации проигравшей стороной.

Теги: услуги адвоката, компенсация, позиция ВХСУ

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


«Неофіційне» працевлаштування або виїзд за кордон на «заробітки» студентів та молодих спеціалістів буде подолано?

10 жовтня 2019 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)».

І знову нові досягнення!

За підсумками трьох етапів конкурсу ААУ «Адвокат року – 2019» визначено переможця у номінації адмінстративне право та процес, яким став адвокат АО «КФ «Домінанта» Цвігун Віталій.
Вітаємо його та бажаємо нових успіхів та звершень у професійній діяльності!

Податкову міліцію буде ліквідовано?

2 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект, відповідно до якого податкову міліцію, як центральний орган виконавчої влади, має замінити Бюро фінансових розслідувань.
Метою даних змін є розділення сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій.