Доминанта

Позиция ВХСУ касательно оплаты услуг адвоката

7 дек. 2016

Деньги, потраченные на правовую помощь, можно взыскать с ответчика только если в договоре с адвокатом был указан конкретный номер дела, а в платежном поручении получателем указан именно адвокат, а не ФЛП.

Такую правовую позицию высказал ВХСУ в решении по делу №908/1051/16 от 15. 11. 2016 г.

Суд посчитал, что поскольку в договоре о предоставлении правовой помощи не было указано, что услуги адвоката предоставляются именно по данному делу (то есть не указан его номер), а также обстоятельства осуществления оплаты услуг адвоката в определенном размере, то отплата таких услуг не является судебными затратами в понимании ст. 44 ГПК Украины.

Таким образом, заключая с адвокатом договор, следует позаботиться о возможности доказать в суде, что деньги потраченные на правовую помощь подлежат компенсации проигравшей стороной.

Теги: услуги адвоката, компенсация, позиция ВХСУ

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Хто має право на перерахунок комунальних послуг та за яких підстав

5 червня Кабмін затвердив новий порядок розрахунку плати, внесеної за комунальні послуги неналежної якості. Відповідно до документу, мешканці багатоквартирних будинків можуть платити тільки за фактично спожиті послуги.

Водій не зобов’язаний пред’являти посвідчення водія поліцейському, якщо був зупинений без належних підстав

На сьогоднішній день водій транспортного засобу не зобов’язаний надавати на вимогу поліцейського посвідчення водія, у разі якщо поліцейський зупинив того водія, який не скоював правопорушення.

Отримання ліцензії чи збирання врожаю, які зміни чекають на аграрну галузь

З 1 липня 2019 року набирає чинності Закон №2628-VІІІ від 23.11.2018 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який зобов’язує отримувати ліцензію на право зберігання пального.