Доминанта

Президент анонсував черговий етап боротьби з рейдерством

25 июля 2019

Проблема незаконного заволодіння бізнесом, переоформлення нерухомості в останні роки є достатньо гострою. Недосконале програмне забезпечення та прогалини у законодавстві наразі дають можливість недобросовісним реєстраторам зловживати своїми правами.

22 липня 2019 року главою держави був виданий указ щодо заходів протидії рейдерству. Даний документ направлений на зміну принципів проведення реєстраційних дій щодо нерухомості/бізнесу та зобов’язує КМУ протягом 3 місяців розробити та внести на розгляд ВРУ спеціалізований закон, який буде забезпечувати реалізацію наступних заходів:

  • перегляд структури Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, з метою унеможливлення проведення реєстраційних дій без відома власника/учасника та посилення захисту даних цього реєстру у тому числі шляхом запровадження додаткового підтвердження вчинення реєстраційної дії, зокрема з використанням мобільного електронного підпису (Mobile ID) та інших схем електронної ідентифікації;
  • розширення можливостей використання порталу електронних сервісів, а саме: не тільки для реєстрації юридичних осіб, ФЛП та громадських формувань, що не мають статусу юр.особи, але і для здійснення окремих реєстраційних дій в автоматичному режимі без участі державного реєстратора;
  • позбавлення акредитованих суб’єктів повноважень у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості;
  • визначення переліку реєстраційних дій щодо нерухомого майна та бізнесу, які здійснються виключно нотаріусом, який вчинив відповідну нотаріальну дію, за принципом одночасності;
  • створення єдиного електронного реєстру нотаріальних дій;
  • забезпечення обов’язковості нотаріального посвідчення договорів, предметом яких є відчуження частки у статутному (складеному) капіталі юридичної особи, крім договорів, створених на порталі електронних сервісів і підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису;
  • визначення критеріїв ризикованості реєстраційної дії та запровадження їх автоматичного відслідковування та інші.

Аналізуючи вищевказане, варто зазначити, що анонсовані зміни в сфері реєстрації у випадку їх реалізації будуть мати ґрунтовний характер. Сподіваємось, що такі заходи будуть сприяти саме задекларованій цілі боротьби із рейдерством, а не нададуть можливість шахраям реалізовувати незаконні схеми іншими шляхами.

Теги:

Рейтинг страницы: 5/5 на основе 1 оценок.
Другие публикации


«Неофіційне» працевлаштування або виїзд за кордон на «заробітки» студентів та молодих спеціалістів буде подолано?

10 жовтня 2019 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)».

І знову нові досягнення!

За підсумками трьох етапів конкурсу ААУ «Адвокат року – 2019» визначено переможця у номінації адмінстративне право та процес, яким став адвокат АО «КФ «Домінанта» Цвігун Віталій.
Вітаємо його та бажаємо нових успіхів та звершень у професійній діяльності!

Податкову міліцію буде ліквідовано?

2 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект, відповідно до якого податкову міліцію, як центральний орган виконавчої влади, має замінити Бюро фінансових розслідувань.
Метою даних змін є розділення сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій.