Доминанта

Президент анонсував черговий етап боротьби з рейдерством

25 июля 2019

Проблема незаконного заволодіння бізнесом, переоформлення нерухомості в останні роки є достатньо гострою. Недосконале програмне забезпечення та прогалини у законодавстві наразі дають можливість недобросовісним реєстраторам зловживати своїми правами.

22 липня 2019 року главою держави був виданий указ щодо заходів протидії рейдерству. Даний документ направлений на зміну принципів проведення реєстраційних дій щодо нерухомості/бізнесу та зобов’язує КМУ протягом 3 місяців розробити та внести на розгляд ВРУ спеціалізований закон, який буде забезпечувати реалізацію наступних заходів:

  • перегляд структури Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, з метою унеможливлення проведення реєстраційних дій без відома власника/учасника та посилення захисту даних цього реєстру у тому числі шляхом запровадження додаткового підтвердження вчинення реєстраційної дії, зокрема з використанням мобільного електронного підпису (Mobile ID) та інших схем електронної ідентифікації;
  • розширення можливостей використання порталу електронних сервісів, а саме: не тільки для реєстрації юридичних осіб, ФЛП та громадських формувань, що не мають статусу юр.особи, але і для здійснення окремих реєстраційних дій в автоматичному режимі без участі державного реєстратора;
  • позбавлення акредитованих суб’єктів повноважень у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості;
  • визначення переліку реєстраційних дій щодо нерухомого майна та бізнесу, які здійснються виключно нотаріусом, який вчинив відповідну нотаріальну дію, за принципом одночасності;
  • створення єдиного електронного реєстру нотаріальних дій;
  • забезпечення обов’язковості нотаріального посвідчення договорів, предметом яких є відчуження частки у статутному (складеному) капіталі юридичної особи, крім договорів, створених на порталі електронних сервісів і підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису;
  • визначення критеріїв ризикованості реєстраційної дії та запровадження їх автоматичного відслідковування та інші.

Аналізуючи вищевказане, варто зазначити, що анонсовані зміни в сфері реєстрації у випадку їх реалізації будуть мати ґрунтовний характер. Сподіваємось, що такі заходи будуть сприяти саме задекларованій цілі боротьби із рейдерством, а не нададуть можливість шахраям реалізовувати незаконні схеми іншими шляхами.

Теги:

Рейтинг страницы: 5/5 на основе 1 оценок.
Другие публикации


«Е-пенсия» - электронная услуга для пенсионеров

Пенсионный фонд внедрил новую модель обращения украинцев за получением пенсии. Так первый этап "Е-пенсия" позволит решить вопрос о пенсионном обеспечении за одно посещение сервисного центра, предварительно подав заявление и все необходимые документы через веб-портал электронных услуг.

Як законодавчі новації вплинуть на звичайних споживачів та що зміниться в маркуванні продуктів?

З 6 серпня 2019 року почали діяти нові правила маркування харчової продукції, відповідно до Закону «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».

Зокрема, зміни торкнулися розміру шрифту - його збільшено, крім того він повинен бути чітким, розбірливим і контрастним. Інформація про продукт має бути викладена лише українською мовою.Переклад - за бажанням виробника.

Новые правила размещения внешней рекламы в Одессе

25 июля в городе Одессе были приняты изменения в Правила размещения внешней рекламы согласно которым среди прочих изменений: урегулирован порядок демонтажа противоправно размещенных средств, запрещено заклеивать окна рекламой с внешней стороны более чем на 30%, а цены на размещение рекламы – повышены.
Изменения в порядке размещения внешней рекламы приняты впервые с 2008 года.