Доминанта

НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО ЗМЕНШЕННЯ ТИСКУ НА БІЗНЕС

25 сент. 2019

25 вересня 2019 року набув чинності закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес" від 18.09.2019 відповідно до якого декриміналізується фіктивне підприємництво. Так, прийнятий закон виключає з Кримінального кодексу статтю 205, відповідно до якої передбачалось кримінальне покарання за створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення заборонених видів діяльності.

Слід зазначити, що одним із способів тиску на бізнес в Україні була наявність кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво.

Так, фіктивне підприємництво каралося штрафом від 30 тисяч до 60 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг), тобто від 510 тис. грн до 1 млн 20 тис. грн, або арештом до півроку чи обмеженням волі до двох років.

За повторне порушення штраф становив від 50 тисяч до 100 тисяч нмдг (від 850 тис. грн до 1,7 млн грн).

Крім того, законом підвищено розмір сум фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів та інших обов'язкових платежів для встановлення наявності ознак складів кримінальних правопорушень, передбачених ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

Відтепер при ухиленні від сплати податків значною буде сума, яка перевищує 51 000 грн., під великим розміром-сума, яка перевищує 85 000 грн., під особливо великим розміром-сума більше 119 000 грн. Раніше було 17 000, 51 000 і 85 000 відповідно.

Теги:

Рейтинг страницы: 5/5 на основе 1 оценок.
Другие публикации


Нові умови в’їзду для іноземців

З 14 січня 2020 року набув чинності Наказ МВС N 981 згідно з яким внесено зміни до інструкції, що регулює порядок прийняття рішень про заборону в'їзду в Україну іноземцям та особам без громадянства.

Представительство юридического лица в суде: адвокат или штатный юрист?

Реформой 2017 года, отменено право юридических лиц на представительство в судах их штатными работниками и оставлено такое право только руководителю (члену исполнительного органа) или адвокату. Эти изменения должны были вступить в силу с 1 января 2020 года.

Погрози колекторів буде зупинено?

На сьогоднішній день практично кожен житель нашої країни знає хто такий «колектор», проте механізм ефективної боротьби з такими особами і досі залишається загадкою. Наслідком тому є відсутність врегулювання та нормативного закріплення діяльності останніх.