Доминанта

НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО ЗМЕНШЕННЯ ТИСКУ НА БІЗНЕС

25 сент. 2019

25 вересня 2019 року набув чинності закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес" від 18.09.2019 відповідно до якого декриміналізується фіктивне підприємництво. Так, прийнятий закон виключає з Кримінального кодексу статтю 205, відповідно до якої передбачалось кримінальне покарання за створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення заборонених видів діяльності.

Слід зазначити, що одним із способів тиску на бізнес в Україні була наявність кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво.

Так, фіктивне підприємництво каралося штрафом від 30 тисяч до 60 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг), тобто від 510 тис. грн до 1 млн 20 тис. грн, або арештом до півроку чи обмеженням волі до двох років.

За повторне порушення штраф становив від 50 тисяч до 100 тисяч нмдг (від 850 тис. грн до 1,7 млн грн).

Крім того, законом підвищено розмір сум фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів та інших обов'язкових платежів для встановлення наявності ознак складів кримінальних правопорушень, передбачених ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

Відтепер при ухиленні від сплати податків значною буде сума, яка перевищує 51 000 грн., під великим розміром-сума, яка перевищує 85 000 грн., під особливо великим розміром-сума більше 119 000 грн. Раніше було 17 000, 51 000 і 85 000 відповідно.

Теги:

Рейтинг страницы: 5/5 на основе 1 оценок.
Другие публикации


Дворічний мораторій на перевірки для ФОП?

17 жовтня 2019 року Президент підписав Указ «Про невідкладні заходи щодо забезпечення сприятливих умов для діяльності фізичних осіб — підприємців» метою якого є покращення умов підпрємницької галузі.

Так, планується, що координаційна рада у двотижневий строк за участю Кабінету Міністрів України розробить законопроекти, щодо:

«Неофіційне» працевлаштування або виїзд за кордон на «заробітки» студентів та молодих спеціалістів буде подолано?

10 жовтня 2019 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)».

І знову нові досягнення!

За підсумками трьох етапів конкурсу ААУ «Адвокат року – 2019» визначено переможця у номінації адмінстративне право та процес, яким став адвокат АО «КФ «Домінанта» Цвігун Віталій.
Вітаємо його та бажаємо нових успіхів та звершень у професійній діяльності!