Доминанта

Принят закон о приватизации комнат в общежитиях

6 апр. 2017

Принят закон «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения реализации жилищных прав жильцов общежитий», который позволит гражданам приватизировать комнаты общежитий, где они на законных основаниях  проживают более 5 лет, после передачи их в собственность территориальных общин.

Законопроект был подан в Парламент еще в 2014 г. Спустя 2 года его приняли, но Президент не подписал, аргументируя тем, что не создано надлежащих правовых механизмов реализации прав граждан, проживающих в  общежитии, а также возрастает возможность их нарушения. (К примеру, закон не распространялся на граждан, которые не были в трудовых отношениях с предприятием, что предоставило право проживания в общежитии, а также на граждан, которые в общежитии официально не зарегистрированы).

05.04.2017 г. Закон принят в доработанной редакции и сейчас готовится на подпись Президенту.   

Теги: приватизация общежитий, жильцы общежитий, новый закон

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


«Адвокат року 2019»

Асоціація адвокатів України щорічно проводить Всеукраїнський незалежний публічний конкурс «Адвокат року». В 2018 році адвокат нашого об’єднання, кандидат юридичних наук - Криворучко Вікторія здобула перемогу в номінаціях: «цивільне, трудове та сімейне право». 

Штрафи за водіння «євроблях»

В Україні набули чинності нові штрафні санкції за ввезення та користування автомобілями на іноземних номерах. До 22 серпня власники авто з іноземною реєстрацією мали можливість законно їх розмитнити і зареєструвати.

Наразі відповідно до закону порушників уже можуть притягати  до відповідальності як патрульні поліцейські, так і Фіскальна служба України.

Чого чекати школярам у новому навчальному році

20 серпня 2019 року набрали чинності зміни щодо видів індивідуальної форми навчання. Так з 1 вересня батьки зможуть скористатися всіма видами самостійної форми навчання: сімейною (домашньою) освітою, екстернатом або педагогічним патронажем. Зміни до Положення, яке регулюватиме кожну з цих форм, були затверджені наказом Міністерства освіти та науки України. Форми здобуття освіти, які можна отримати у конкретній школі, мають оприлюднюватися на її сайті або на сайті засновника.