Доминанта

Регулятор планирует постепенно отказаться от мелких монет

17 нояб. 2017

Национальный банк инициирует проведение модернизации обращения монет мелких номиналов, предлагая прекратить чеканку монет номиналами 1, 2, 5 и 25 копеек.

Монеты номиналами 1-5 копеек уже не имеют никакого значения в расчетах населения за товары и услуги, а прекращение чеканки монеты номиналом 25 копеек обуславливается только тем, что при отсутствии монет номиналами 1 - 5 копеек 25 копеек не будут размениваться 10 копейками.
Поэтому, НБУ запланировано округление сумм в торговых чеках до числа, кратного 10. Установление данных правил округления в чеке общей суммы покупки, в случае отсутствия монет и у покупателя, и у продавца: сумма, заканчивающаяся на цифры от 1 до 4, округляется в сторону уменьшения, а заканчивающаяся на 5 - 9, - в сторону увеличения.
Отметим, что по предварительным подсчетам НБУ, внедрение предложенного  механизма округления до 10 копеек с прекращением чеканки монет мелких номиналов позволит регулятору сэкономить порядка 91 млн грн. в год на выпуске и транспортировке монет.

Теги: НБУ, монеты

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Хто має право на перерахунок комунальних послуг та за яких підстав

5 червня Кабмін затвердив новий порядок розрахунку плати, внесеної за комунальні послуги неналежної якості. Відповідно до документу, мешканці багатоквартирних будинків можуть платити тільки за фактично спожиті послуги.

Водій не зобов’язаний пред’являти посвідчення водія поліцейському, якщо був зупинений без належних підстав

На сьогоднішній день водій транспортного засобу не зобов’язаний надавати на вимогу поліцейського посвідчення водія, у разі якщо поліцейський зупинив того водія, який не скоював правопорушення.

Отримання ліцензії чи збирання врожаю, які зміни чекають на аграрну галузь

З 1 липня 2019 року набирає чинності Закон №2628-VІІІ від 23.11.2018 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який зобов’язує отримувати ліцензію на право зберігання пального.