Доминанта

Регулятор планирует постепенно отказаться от мелких монет

17 нояб. 2017

Национальный банк инициирует проведение модернизации обращения монет мелких номиналов, предлагая прекратить чеканку монет номиналами 1, 2, 5 и 25 копеек.

Монеты номиналами 1-5 копеек уже не имеют никакого значения в расчетах населения за товары и услуги, а прекращение чеканки монеты номиналом 25 копеек обуславливается только тем, что при отсутствии монет номиналами 1 - 5 копеек 25 копеек не будут размениваться 10 копейками.
Поэтому, НБУ запланировано округление сумм в торговых чеках до числа, кратного 10. Установление данных правил округления в чеке общей суммы покупки, в случае отсутствия монет и у покупателя, и у продавца: сумма, заканчивающаяся на цифры от 1 до 4, округляется в сторону уменьшения, а заканчивающаяся на 5 - 9, - в сторону увеличения.
Отметим, что по предварительным подсчетам НБУ, внедрение предложенного  механизма округления до 10 копеек с прекращением чеканки монет мелких номиналов позволит регулятору сэкономить порядка 91 млн грн. в год на выпуске и транспортировке монет.

Теги: НБУ, монеты

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


4th Tavria V Odesa Half Marathon 2019

15 вересня в Одесі відбувся 4th Tavria V Odesa Half Marathon 2019. У цьому році в заході взяли участь понад 3300 бігунів із більш ніж 20 країн світу: України, Білорусі, Молдови, Туреччини, Польщі, Фінляндії, Норвегії, Франції, Ірландії, Німеччини, Португалії, Нідерландів, Великобританії, США та інших країн.

«Адвокат року 2019»

Асоціація адвокатів України щорічно проводить Всеукраїнський незалежний публічний конкурс «Адвокат року». В 2018 році адвокат нашого об’єднання, кандидат юридичних наук - Криворучко Вікторія здобула перемогу в номінаціях: «цивільне, трудове та сімейне право». 

Штрафи за водіння «євроблях»

В Україні набули чинності нові штрафні санкції за ввезення та користування автомобілями на іноземних номерах. До 22 серпня власники авто з іноземною реєстрацією мали можливість законно їх розмитнити і зареєструвати.

Наразі відповідно до закону порушників уже можуть притягати  до відповідальності як патрульні поліцейські, так і Фіскальна служба України.