Доминанта

С 2020 г. представлять госорганы в суде смогут только адвокаты

27 марта 2017

ВАСУ Постановлением Пленума №5 от 13.03.2017 г. сделал вывод о том, кто может представлять в судах государственные органы и органы местного самоуправления в суде после внесенных в Конституцию Украины изменений касательно правосудия. 

Так, Конституция была дополнена статей  1311, пункт 3 которой говорит о том, что прокуратура представляет интересы государства в исключительных случаях и в определенном законом порядке.

А также статей 1312, часть 4 которой предоставляет адвокатам исключительное право на представительство иного лица в суде, а также защиту от уголовного обвинения.

Таким образом, до 1 января 2020 г. госорганы и органы местного самоуправления может представлять в суде прокурор (если затрагиваются интересы государства) или любое другое лицо, которое по закону имеет право на предоставление правовой помощи. Начиная же с 1 января 2020 г. такое право будут иметь только адвокаты.

Теги: монополия адвокатов, представительство в суде, госорганы

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


4th Tavria V Odesa Half Marathon 2019

15 вересня в Одесі відбувся 4th Tavria V Odesa Half Marathon 2019. У цьому році в заході взяли участь понад 3300 бігунів із більш ніж 20 країн світу: України, Білорусі, Молдови, Туреччини, Польщі, Фінляндії, Норвегії, Франції, Ірландії, Німеччини, Португалії, Нідерландів, Великобританії, США та інших країн.

«Адвокат року 2019»

Асоціація адвокатів України щорічно проводить Всеукраїнський незалежний публічний конкурс «Адвокат року». В 2018 році адвокат нашого об’єднання, кандидат юридичних наук - Криворучко Вікторія здобула перемогу в номінаціях: «цивільне, трудове та сімейне право». 

Штрафи за водіння «євроблях»

В Україні набули чинності нові штрафні санкції за ввезення та користування автомобілями на іноземних номерах. До 22 серпня власники авто з іноземною реєстрацією мали можливість законно їх розмитнити і зареєструвати.

Наразі відповідно до закону порушників уже можуть притягати  до відповідальності як патрульні поліцейські, так і Фіскальна служба України.