Доминанта

Словосполучення «пішохід завжди правий» вже не є актуальним

12 дек. 2019

На жаль, більшість пішоходів ігнорують правила дорожнього руху внаслідок чого стають винуватцями ДТП. Відтепер особи, які переходять дорогу не за правилами та стануть винними у ДТП, зобов’язані будуть нести матеріальну відповідальність за свої дії - такого висновку дійшов ВС по справі № 296/2509/16-ц від 26.11.2019.

Відповідно до матеріалів справи, пішохід перебігаючи дорогу на червоне світло потрапив під машину, внаслідок чого отримав тяжкі травми, а автомобіль серйозні пошкодження. Судом було встановлено, що водій їхав із дозволеною швидкістю руху і не мав технічної можливості уникнути наїзду. Касаційний цивільний суд в складі Верховного Суду залишив без змін рішення суду першої інстанції та апеляції. Пішохода визнано винуватцем ДТП і зобов’язано сплатити кошти за ремонт пошкодженого авто.

Отже, тепер пішоходи, які порушують правила дорожнього руху будуть нести матеріальну відповідальність. Крім того, позов може бути поданий навіть до спадкоємців пішохода-винуватця, що загинув.

Теги:

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Победа нашего адвоката в споре с Минэкономики и СБУ

Команда юристов АО «КФ «Доминанта» отстояла в суде интересы клиента в споре с Министерством развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины, а также Управлением СБУ в Одесской области. 

Встановлено квоти на імміграцію ІТ-фахівців

Уряд підтримав пропозицію Мінцифри щодо встановлення квоти на імміграцію. Відтепер 5000 іноземних спеціалістів матимуть можливість за додатковою квотою отримати посвідку по постійне проживання та працювати в українських компаніях без оформлення робочої візи. Що це значить?

Зміни щодо РРО для «єдинників»: ключові дати 2020 року

З 19 квітня 2020 року у ФОП-ів виникає право на використання програмних РРО.

До 1 жовтня 2020 року платники єдиного податку ІІ-ї - IV-ї груп (ФОП), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 грн., незалежно від обраного виду діяльності, РРО та/або програмні РРО не застосовуються, крім тих, які здійснюють: