Доминанта

Словосполучення «пішохід завжди правий» вже не є актуальним

12 дек. 2019

На жаль, більшість пішоходів ігнорують правила дорожнього руху внаслідок чого стають винуватцями ДТП. Відтепер особи, які переходять дорогу не за правилами та стануть винними у ДТП, зобов’язані будуть нести матеріальну відповідальність за свої дії - такого висновку дійшов ВС по справі № 296/2509/16-ц від 26.11.2019.

Відповідно до матеріалів справи, пішохід перебігаючи дорогу на червоне світло потрапив під машину, внаслідок чого отримав тяжкі травми, а автомобіль серйозні пошкодження. Судом було встановлено, що водій їхав із дозволеною швидкістю руху і не мав технічної можливості уникнути наїзду. Касаційний цивільний суд в складі Верховного Суду залишив без змін рішення суду першої інстанції та апеляції. Пішохода визнано винуватцем ДТП і зобов’язано сплатити кошти за ремонт пошкодженого авто.

Отже, тепер пішоходи, які порушують правила дорожнього руху будуть нести матеріальну відповідальність. Крім того, позов може бути поданий навіть до спадкоємців пішохода-винуватця, що загинув.

Теги:

Рейтинг страницы: 0/5 на основе 0 оценок.
Другие публикации


Земля на продаж

Так званий закон про ринок землі, прийнятий Верховною Радою України 31.03.2020 р., вчора було підписано Президентом.

Победа нашего адвоката в споре с Минэкономики и СБУ

Команда юристов АО «КФ «Доминанта» отстояла в суде интересы клиента в споре с Министерством развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины, а также Управлением СБУ в Одесской области.