Доминанта

Вступил в действие закон о ЖКХ

2 мая 2019

1 мая в Украине вступил в действие Закон "О жилищно-коммунальных услугах".

Закон предусматривает, что за год украинцы должны выбрать себе поставщиков коммунальных благ, а также модель отношений с ними.

Кроме того, закон предусматривает множество нововведений:

- введение абонентской платы на коммунальные услуги;

- за просрочку платежей должникам теперь придется платить пеню, в размере - 0,01% от суммы долга в день;

- поставщики будут иметь право отключить потребителей от коммунальных услуг, в случаях наличия у последних долгов;

- потребителей должны будут впускать в помещение коммунальщиков для проверки показаний счетчиков, а также исправности оборудования;

- текущие и капитальные ремонты систем, обеспечивающих предоставление коммунальных услуг внутри дома, например, канализации, должны будут финансироваться только из кармана совладельцев;

- коммунальщики будут платить штрафы за отключение услуг без причины или сверх установленных законом сроки.

Более подробней об этих нововведениях, а также других можно ознакомиться по ссылке.

Теги:

Рейтинг страницы: 5/5 на основе 1 оценок.
Другие публикации


Визнано незаконним підвищення тарифів на газ 2016 року

У понеділок 8 липня, Шостий апеляційний адміністративний суд своєю постановою залишив у силі рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.03.2019 у справі № 826/9665/16 за позовом Юлії Тимошенко та Громадської організації «Тарифна мобілізація» до Кабінету Міністрів України (за участю таких третіх осіб на боці відповідача, як Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПАТ «НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укргазвидобування» та Мініекономрозвитку), яким було визнано протиправною та нечинною постанову КМУ № 315 від 27.04.2016, згідно з якою протягом двох з половиною років формувалася ціна на газ.

Чергова перемога нашого адвоката в оспорюванні значного штрафу

«15» липня 2019 року Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов, поданий фахівцями АО «КФ «Домінанта» в інтересах одного з наших клієнтів, скасувавши постанову Департаменту аналітики та контролю Одеської міськради про накладення штрафу в сумі 417 300 грн. за нібито створення перешкод у проведенні перевірки.

Виборчий Кодекс. Яких змін очікувати?

11 липня, народні депутати у другому читанні прийняли законопроект Виборчого кодексу України  № 3112-1 від 11.07.2019 року. Загалом кодекс об’єднує в собі 5 діючих на сьогодні законів – «Про вибори народних депутатів», «Про вибори Президента України», «Про місцеві вибори», «Про Центральну виборчу комісію», а також «Про Єдиний державний реєстр виборців».