Доминанта

Вступил в действие закон о ЖКХ

2 мая 2019

1 мая в Украине вступил в действие Закон "О жилищно-коммунальных услугах".

Закон предусматривает, что за год украинцы должны выбрать себе поставщиков коммунальных благ, а также модель отношений с ними.

Кроме того, закон предусматривает множество нововведений:

- введение абонентской платы на коммунальные услуги;

- за просрочку платежей должникам теперь придется платить пеню, в размере - 0,01% от суммы долга в день;

- поставщики будут иметь право отключить потребителей от коммунальных услуг, в случаях наличия у последних долгов;

- потребителей должны будут впускать в помещение коммунальщиков для проверки показаний счетчиков, а также исправности оборудования;

- текущие и капитальные ремонты систем, обеспечивающих предоставление коммунальных услуг внутри дома, например, канализации, должны будут финансироваться только из кармана совладельцев;

- коммунальщики будут платить штрафы за отключение услуг без причины или сверх установленных законом сроки.

Более подробней об этих нововведениях, а также других можно ознакомиться по ссылке.

Теги:

Рейтинг страницы: 5/5 на основе 1 оценок.
Другие публикации


«Адвокат року 2019»

Асоціація адвокатів України щорічно проводить Всеукраїнський незалежний публічний конкурс «Адвокат року». В 2018 році адвокат нашого об’єднання, кандидат юридичних наук - Криворучко Вікторія здобула перемогу в номінаціях: «цивільне, трудове та сімейне право». 

Штрафи за водіння «євроблях»

В Україні набули чинності нові штрафні санкції за ввезення та користування автомобілями на іноземних номерах. До 22 серпня власники авто з іноземною реєстрацією мали можливість законно їх розмитнити і зареєструвати.

Наразі відповідно до закону порушників уже можуть притягати  до відповідальності як патрульні поліцейські, так і Фіскальна служба України.

Чого чекати школярам у новому навчальному році

20 серпня 2019 року набрали чинності зміни щодо видів індивідуальної форми навчання. Так з 1 вересня батьки зможуть скористатися всіма видами самостійної форми навчання: сімейною (домашньою) освітою, екстернатом або педагогічним патронажем. Зміни до Положення, яке регулюватиме кожну з цих форм, були затверджені наказом Міністерства освіти та науки України. Форми здобуття освіти, які можна отримати у конкретній школі, мають оприлюднюватися на її сайті або на сайті засновника.