Доминанта

За що будуть карати народних депутатів

25 июня 2019

21 червня 2019 року Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України".

Так, у проекті пропонується встановити кримінальну відповідальність за здійснення народним депутатом України будь-яким способом голосування у ВРУ та/або її органах замість іншого народного депутата України, тобто за неособисте голосування. Таке діяння каратиметься штрафом від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 51 000 грн. до 85 000 грн.).

Планується, що кримінальні правопорушення щодо кнопкодавства розслідуватимуть слідчі органів Державного бюро розслідувань.

Також зміни торкнуться Кримінального кодексу, закону "Про статус народного депутата" та закону "Про регламент Верховної Ради". 

Такі корективи дійсно необхідні для повноцінного виконання народними депутатами України наданих їм повноважень.

Теги:

Рейтинг страницы: 5/5 на основе 1 оценок.
Другие публикации


Виборчий Кодекс. Яких змін очікувати?

11 липня, народні депутати у другому читанні прийняли законопроект Виборчого кодексу України  № 3112-1 від 11.07.2019 року. Загалом кодекс об’єднує в собі 5 діючих на сьогодні законів – «Про вибори народних депутатів», «Про вибори Президента України», «Про місцеві вибори», «Про Центральну виборчу комісію», а також «Про Єдиний державний реєстр виборців».

Які зміни можуть чекати українців щодо організації праці

25 червня 2019 року Міністерство соціальної політики України оприлюднило законопроект «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо гнучких форм організації праці)».

Зміни в охороні прав інтелектуальної власності

12 червня 2019 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 496, згідно з якою буде істотно збільшено розмір зборів за підготовку до державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір, а також розміри зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності.